3D Smart Socca Kalisz Cup – zapowiedź

Jesteśmy już kilka dni po ostatnim gwizdku sędziego na mundialu w Essen. Mistrzostwa, na które pod kątem sportowym patrzymy z niedosytem i już czekamy na okazję do rewanżu. Jednak kolejne reprezentacyjne zmagania dopiero za minimum 12 miesięcy, dlatego szukamy kolejnych emocji związanych z socca. Tych w tym roku akurat czeka nas bardzo dużo. Pierwsze z nich już w najbliższą niedzielę w Kaliszu. Poniżej krótka zapowiedź tego czego możemy się spodziewać po turnieju 3D Smart Socca Kalisz Cup.

Nagrody większe i lepsze niż gdziekolwiek indziej

Wiemy jak niejednokrotnie wyglądają amatorskie turnieje sportowe. Organizatorzy bardzo często zbierają dość wysokie wpisowe nie dając wiele w zamian. Drużyny w nagrodę dostają puchar z decathlonu za kilka złotych i plastikowy medal. Liczy się tylko profit organizatora. Wizja turnieju w Kaliszu jest zupełnie inna, co od razu przekonało naszą redakcję do objęcia patronatu medialnego tego wydarzenia. Na zwycięzcę oprócz biletu na Fortuna Puchar Polski czeka nagroda w wysokości 2500 zł, do tego oczywiście puchar, medale i inne mniejsze upominki. Naturalnie dla kolejnych ekip, które staną na podium również przewidziana jest nagroda finansowa oraz puchar czy medale. Zawodnicy mogą też liczyć na nagrody indywidualne, wybierać będziemy MVP turnieju, króla strzelców, najlepszego bramkarza czy standardowo przy turniejach z naszym udziałem odkrycie redakcji Socca.pl.

Dodatkowe atrakcje

Aby turniej był prestiżowy i uważany za dobrze zorganizowany oprócz wyżej wymienionych profitów ważna jest cała otoczka. Ona w tym przypadku też jest kapitalna. Bardzo wielu sponsorów, którzy wspierają to największe wydarzenie w historii Kalisza jeśli chodzi o socca, nazwy których będziecie mogli zobaczyć na transmisji live z komentarzem, bo będą wyświetlać się na bandach LED. Wspomniane transmisje komentowane przez nasz znakomity zespół, który jednocześnie będzie oglądał i szukał zawodników, których będziemy mogli polecić trenerowi reprezentacji Polski Klaudiuszowi Hirschowi. Arbitrem pilnującym porządku na boiskach będzie Szymon Lizak, doświadczony sędzia, który gwizdał niegdyś w 1 lidze czy najważniejszych meczach futsal ekstraklasy. Do tego konferansjer, DJ, wywiady, zdjęcia czy strefa gastronomiczna.

Grafika za uprzejmością Kaliskiego Porozumienia Sportowego

Dobry poziom sportowy zwłaszcza u faworytów…

Który zapewnią ekipy dobrze znane kibicom socca z całej Polski. Bartist Toruń czyli główny faworyt do zwycięstwa. Aktualni srebrni medaliści pucharu Polski i mistrzostw Polski. W swoim składzie posiadają liderów reprezentacji Polski Krzysztofa Elsnera, Kamila Kucharskiego i Bartka Dębickiego, ale i świetnego, przebojowego Olafa Wójtowicza czy Mateusza Skibińskiego. 5408 Squad czyli zwycięzcy ogólnopolskiego turniej 3 rogi-karny z 2022 roku ze świetnym strzelcem, Maćkiem Daneckim, który kilkukrotnie uczestniczył w zgrupowaniach reprezentacji Polski w socca. Silversite ze znakomitym napastnikiem Adamem Dwojakiem. Jest to drużyna, która dwukrotnie dochodziła do turnieju finałowego mistrzostw Polski, dwukrotnie również zdobywała puchar Łodzi i grała w pucharze Polski. Tanatos Warszawa ze świeżo upieczonym reprezentantem Polski Bartkiem Januszewskim. Zespół, którego zawodnicy występują również w zespołach takich jak Chłopcy z Bielan lub Gladiatorzy czyli uznanych markach na polskiej mapie piłki 6-osobowej. PPHU Dach Bydgoszcz z gościnnie występującym u nich Tomkiem Ejankowskim, chyba najbardziej znanym nazwiskiem jeżeli chodzi o socca w Bydgoszczy.

Bartosz Januszewski/ zdjęcie: playarena.pl

…ale i wśród peletonu

A zwłaszcza kolejni przedstawiciele mocnej ligi w Łodzi a więc Fortuna i ET Promo, dla których ten turniej ma być przetarciem przed zbliżającymi się wielkimi krokami turniejami ogólnopolskimi. Myjnia Pod Brzozą Futsal Team czyli kilkukrotni mistrzowie Pleszewa oraz Kalisza. Na pewno przed swoją publicznością będą dysponować przede wszystkim optymalnym składem co może być ich bardzo mocną stroną. OZM Outsiders Ostrów Wielkopolski, zespół z mocnej ligi prowadzonej przez naszego serdecznego kolegę Patryka Płomińskiego. „Outsiderzy” w 2020 roku dotarli do turnieju finałowego mistrzostw Polski co tylko podkreśla ich potencjał. Efekt Podzborów, drużyna, która wielokrotnie zdobywała medale w lidze w Kaliszu z bardzo dobrym strzelcem Pawłem Lisieckim. Abidos Volium Kalisz, który ma chrapkę na dobry wynik w swoim mieście. Doświadczony zespół przywożący medale z wielu turniejów w swoim regionie i nie tylko.

Damian Kołaciński (Fortuna Łódź)/ zdjęcie: playarena.pl

A może niespodzianka?

O taką mogą postarać się Ukraińcy z S.C Trident, wśród których będzie występował Dmytro Chernushin grający kiedyś w juniorach Realu Saragossa czy Elche. Niespodziankę mogą również sprawić zawodnicy KS Szczytu Szczytniki, którzy na co dzień występują w lidze okręgowej na dużym boisku. Mimo, że to inna dyscyplina sportu to na pewno zgranie będzie ich dużym atutem. Decathlon Weekendowi Kopacze to kolejna z ekip, która może namieszać. Na pewno pomogą im w tym ręce Michała Andrzejaka, świetnego golkipera i nogi Dawida Cichorka najlepszego strzelca drużyny. Nie można też lekceważyć Active Team Stęgosz. Chłopaki występują raczej na hali gdzie z wielu turniejów przywieźli medale.

Grupy wylosowane, możemy grać!

Losowanie już za nami, atrakcje i faworyci przedstawieni, nie zostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa do śledzenia turnieju na żywo na naszym facebooku, gdzie postaramy się na bieżąco relacjonować to co dzieje się w Kaliszu. Do tego na fanpejdżu Kaliskiego Porozumienia Sportowego będziecie mogli oglądać transmisję na żywo z tego turnieju.

Grupy jutrzejszego turnieju

24 drużyny podzielone są na 8 grup. Zwycięzcy każdej z grup przechodzą bezpośrednio do 1/8 finału. 2 i 3 zespoły z każdej grupy zagrają w barażu o awans do 1/8 finału z ich odpowiednikami z innej grupy. Zaczynamy o godzinie 9:00, wielki finał zaplanowany jest na około 19:30. Do zobaczenia, do usłyszenia!