3ROGI KARNY – kamień papier czas start

15 lipca 2023 roku Warszawa stanie się areną najbardziej oldschoolowego turnieju piłkarskiego w kraju – 3Rogi Karny. Na obiektach Hutnika Warszawa, drużyny z różnych regionów Polski będą rywalizować, przestrzegając niezwykłych zasad, które nadają temu turniejowi niepowtarzalny charakter.
Drużyny z różnych regionów Polski będą walczyć o najlepszą nagrodę jaką można było wymyślić na taki turniej – Złote kalesony.56 zespołów z całego kraju przyjeżdża przede wszystkim dobrze się bawić, ale jak już się wyjdzie na boisko to z pewnością żadnej ekipie nie zabraknie ambicji i woli walki, żeby wygrać na boisku.

3ROGI KARNY
Nazwa turnieju, ale też główna zasada jaką trzeba mocno wziąć pod uwagę podczas tego właśnie turnieju, bo od taktyki jaką zastosujecie być może będzie zależeć Was końcowy triumf.
Brak klasycznego rzutu rożnego po interwencji przeciwnika i w przypadku trzeciej takiej sytuacji mamy rzut karny socca.
Taktyka jest prosta, podajemy do tego co ma najlepszy strzał i ten wali ile ma sił w nogach, żeby zdobyć RÓG i zbliżyć się o krok do karnego.

GRAMY NA STARE

Każdy z nas nie raz zadał pytanie kolegom z podwórka: „ej chłopaki, gramy na stare czy nowe?!”. Podczas turnieju będziemy grać na… STARE! Tak, dobrze przeczytaliście
Na czym dokładnie polega ten przepis? Już tłumaczymy. Nic trudnego – bramkarz po zagraniu od własnego zawodnika będzie mógł złapać piłkę w ręce. Hola, hola! Żeby nie było tak łatwo, po każdym takim chwycie futbolówka będzie musiała dotknąć rywala, aby ponownie można było pokusić się o takie zagranie.

KAMIEŃ, PAPIER, NOŻYCE
Kapitanowie obu drużyn przed rozpoczęciem turniejowego spotkania będą musieli zagrać w… KAMIEŃ, PAPIER, NOŻYCE! Zwycięzca tego pasjonującego starcia będzie mógł zdecydować czy wybierze piłkę, czy połowę.

GŁÓWKA RATUJE
W skrócie – jeżeli po uderzeniu drużyny atakującej piłka trafi w głowę jednego z zawodników zespołu broniącego, a następnie wypadnie za linię końcową, to ekipa jest uratowana i sędzia nie liczy tej sytuacji do sumy rzutów rożnych potrzebnych do odgwizdania rzutu karnego.
To najbardziej charakterystyczne kwestie na turnieju 3RK, ale jest też mnóstwo innych aspektów w których poczujesz się przeniesiony do lat 90.
Ja mam bardzo duży sentyment do tego turnieju, bo można się zdecydowanie wyluzować, pozwolić sobie na więcej i ludzie są zdecydowanie mniej spięci i bardziej uśmiechnięci.3RK – 2023
Pomimo tego, że jest to turniej dla mistrzów niższych lig to naszym zdaniem poziom piłkarski socca się cały czas podnosi i możemy spotykać coraz lepszych zawodników już na zapleczach rozgrywek.
W zeszłym roku wygrała ekipa 5408 Squad, która już teraz będzie walczyć w eliminacjach o Mistrzostwo Polski. W tamtym roku zaczarowała nas ekipa Różowej Pantery, która również walczy w turnieju o MP.
Czekamy na kolejne objawienia i kolejne odkrycia socca czyli coś co lubimy najbardziej.

Faworyci turnieju:
PinkBears Łódź
Inferno Team F.C Warszawa
SloumoJager FC Wrocław
FC Grizzlys Bydgoszcz

Czarne konie:

Proper Twelve Częstochowa
Ultra Games II Kraków

Z pewnością nie można również lekceważyć żadnej ekipy tzw rezerw czyli na przykład:
Husaria Mokotów II
Fortuna Łódź II
Falcons II
ET Promo II

Z pewnością są tam zawodnicy, którzy nie załapali się do pierwszej kadry na MP, więc będą chcieli pokazać swoją jakość na tym turnieju.
Zapraszamy Was na wydarzenie gdzie przedstawiamy drużyny, które będą brały udział w 3RK:
https://fb.me/e/30lyZk2mB

Tomasz Włoskowicz – kapitan Fortuny Łódź (zwycięzca 2021)

Dwa lata temu udało nam się już odnieść końcowy triumf w turnieju 3RogiKarny, a od ubiegłego roku w turnieju tym biorą udział nasze rezerwy. W tym roku kontynuujemy zeszłoroczną tradycję i ponownie pojawimy się w Warszawie na 3 dni, więc sam turniej bierzemy bardziej jako element zabawy, aczkolwiek jak zwykle to bywa z pewnością powalczymy choćby i o pełną pulę! 👊


2019 – Autsa Gdańsk
2020 – Młode Bródno Warszawa
2021 – Fortuna Łódź
2022 – 5408 Squad Łodź
2023 – ?

My już nie możemy doczekać się piłkarskich emocji – zapraszamy Was na video opowiadające w jakim klimacie jest ten najbardziej oldschoolowy turniej piłkarski w Polsce
Kto według Was będzie tańczyć w sobotę w złotych kalesonach?