Daniel Waszczyk (Dzbany Łódź): Chcemy zapisać się w historii!

Socca

Daniel Waszczyk (Dzbany Łódź): Chcemy zapisać się w historii!

20 lipca 2023, 15:02

Dzbany Łódź  - obecny mistrz Polski, który przeżywa drugą młodość zakwalifikował się do Pucharu Polski dzięki wygranej w zimowej edycji Ligi Fanów Łódź.
Ekipa Mateusza Spychalskiego wykorzystuje swoje 5 minut i ten sezon też może zaliczyć do udanych.

Mistrzostwo Ligi Fanów – zima
Mistrzostwo Ligi Fanów – wiosna
Mistrzostwo Łodzi Playarena – powrót na szczyt po 10 latach

W minioną niedzielę awansowali do TOP16 w Polsce i będą bronić tytułu mistrzowskiego z 2022 roku.
Puchar Polski to jedyne trofeum, którego Dzbany nie mają w swojej gablocie – czy właśnie na tym turnieju skupią się Mistrzowie Łodzi, czy raczej ich celem będzie obrona tytułu mistrza Polski?Przemysław Kaczmarek (socca.pl): W niedzielę startuje Puchar Polski na którym bardzo dawno Was nie było. Czy wasz skład personalny będzie równie mocny jak na eliminacjach Mistrzostw Polski?

Daniel Waszczyk (Dzbany Łódź): Najmocniejszym (zbliżonym jak w eliminacjach), tak jak już wspominał nasz kapitan Mateusz Spychalski niewątpliwie naszym atutem jest kolektyw - wiadomo posiadamy w swoim zespole indywidualności potrafiące zmienić oblicze meczu, natomiast najważniejsza jest Drużna i zaangażowanie całego zespołu.
Zgodnie z tym co napisałeś dawno nas na tym wydarzeniu nie było natomiast na poprzednich finałach też dawno nas nie było, a jednak zrobiliśmy najlepszy możliwy wynik. W związku z tym liczymy na jak najlepszy rezultat w tym roku nie zważając na przeciwnika.

PK: Mistrzostwo Polski, Mistrzostwo Ligi Fanów w Łodzi na zimę i na wiosnę oraz mistrzostwo Łodzi Playarena - w pełni wykorzystujecie swoje 5 minut. Jedyny Puchar jakiego Dzbany nie mają na swoim koncie to Puchar Polski - myślisz, że jesteście w stanie to zrobić ?

DW:
Jeśli chodzi o zwycięstwo w tegorocznej edycji to każdy ma szanse. Grając w piłkę zawsze gra się o  zwycięstwo! W innym wypadku żadna drużyna by nie przyjechała. Nie wierzę, że ktoś ma inne podejście. Biorąc pod uwagę fakt, iż w Pucharze Polski wezmą udział zespoły, które wygrały poszczególne regionalne puchary/ligi to zestawienie musi być mocne. Sami zdajemy sobie sprawę, że wygrać puchar regionalny nie jest łatwo. W związku z tym uważam, że ekipy, które się tam znalazły nie są przypadkowe.

PK: Spotkacie sporo znajomych twarzy  zarówno z zeszłego roku oraz z eliminacji MP i dwie drużyny z Łodzi. Kogo stawiasz w roli faworyta?

DW:
Patrząc na zestawienie drużyn jakie są w Pucharze Polski to jest to naprawdę śmietanka polskiej sceny socca i każdy może tutaj podnieść trofeum do góry.
Jednak faworytów upatruję w ekipach utytułowanych jak Bartist Toruń czy Dentim Clinic Katowice. Być może niespodziankę zrobi jakaś drużyna z Łodzi.

PK: Ważniejsze dla Was jest zdobycie Pucharu Polski czy obrona Mistrza Polski?

DW:
Oba trofea są dla nas istotne, w związku z tym nie zamierzamy odpuszczać żadnego. Zwłaszcza, że wszystko zależy od nas. Chcemy zapisać się w historii!

PK: Ostatnie pytanie na rozluźnienie.
Czy to prawda, że jakby był konkurs na najprzystojniejszego zawodnika socca to w pierwszej trójce znalazł by się Dawid Bagrodzki ?


DW: Nie wątpliwie Bagro się wyróżnia na tym tle względem reszty uczestników ?
Do zobaczenia w niedzielę!

Placeholder