FC NOSTER wygrywa I edycje Sawo Gruz Arena Cup

Łódź

FC NOSTER wygrywa I edycje Sawo Gruz Arena Cup

05 grudnia 2022, 13:22

23 drużyny, 272 zawodników,40 spotkań, 6 godzin gry, 288 strzelonych bramek, efektowne parady, piękne podania i niesamowite bramki to wszystko się działo podczas I edycji Sawo Gruz Arena Cup, która odbyła się w minioną niedzielę.

Szybkie mecze, małe boiska i duże bramki powodowały u drużyn ofensywny styl gry polegający na dużej ilości strzałów tak naprawdę z każdego miejsca na boisku.

W cieniu tego wszystkiego grała reprezentacja Polski w 1/8 finału Mistrzostwa Świata, ale patrząc na to, jakie bramki padały pod boiskiem krytym balonem na łódzkim Teofilowie to, mieliśmy wrażenie, że to my byliśmy na imprezie rangi mistrzowskiej.

Gościem specjalnym imprezy był Jacek Góralski grający w Bundeslidze - zawodnik VLB Bochum, który przyjechał wraz ze swoją drużyną z Bydgoszczy. Jednak zawodnicy z Łodzi nie dali żadnej taryfy ulgowej ekipie Reprezentanta Polski, którzy odpadli w 1/8 finału z późniejszym zwycięzcą FC Noster.

Jak przedstawiały się wyniki wszystkich meczów możecie, zobaczyć tutaj:
https://sawogruzarena.pl/sawo-gruz-arena-cup-wyniki/

Jednak to, co było w tym dniu najważniejsze się udało.
Wszyscy, którzy pojawili się pierwszy raz pod balonem, mieli okazję pograć w świetnych warunkach na Sawo Gruz Arena, który jest pierwszym takim obiektem pod balonem z certyfikowaną trawą od FIFA dostępnym dla wszystkich, którzy kochają grać w piłkę bez względu na poziom rywalizacji.
O świetną atmosferę zadbał też Łukasz Adamski prowadzący całą imprezę.
Na poziom organizacyjny też absolutnie nikt nie narzekał i widzieliśmy mnóstwo uśmiechniętych twarzy po rozegraniu swoich spotkań.

Dzięki takim turniejom zwiększa się też popularność gry w SOCCA czyli piłki nożnej 6-osobowej, bo oprócz znanych nam drużyn, które znamy rozgrywek Playarena w Łodzi, pojawiło się też sporo innych, które na ich nieszczęście dowiedziały się jak silna, jest piłka nożna 6-osobowa w mieście Juliana Tuwima, ponieważ na 4 pierwszych pozycjach znalazły się drużyny z I ligi rozgrywek Playarena Łódź.

Wygraną w turnieju cieszyli się zawodnicy FC Noster, którzy po emocjonującym spotkaniu pokonali dopiero w karnych ekipę ET PROMO.

https://www.facebook.com/SawoGruzArenaLodz/videos/1086507945353120

3 miejsce zajęła drużyna turniejowa, czyli Fortuna Łódź, która w grupie zajęła dopiero trzecie miejsce, ale w ćwierćfinale odprawili oni z kwitkiem mistrzów Polski - Dzbany Łódź po rzutach karnych.

Poza podium znaleźli się zawodnicy FC Lumumby, którzy wskoczyli na turniej na jeden dzień przed jako zastępstwo za drużynę Niechcianych.

Całą obszerną relacje zdjęciową możecie zobaczyć tutaj:
https://photos.app.goo.gl/rtzPpjLwpzrY9BmS9

ODKRYCIE SOCCA.PL: TOMASZ URBAN - FC MAKABRYCZNINAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU: JAKUB NIEDOMAGAŁA – ET PROMO


KRÓL STRZELCÓW: MARCIN BYKOWSKI – ET PROMO (12 GOLI)


MVP TURNIEJU: JAKUB PEREK - FC NOSTER

I MIEJSCE: FC NOSTER


II MIEJSCE: ET PROMO


III MIEJSCE: FORTUNA ŁÓDŹ

Placeholder