Gdyby skład RP6 wybierała SOCCA.pl cz.2 – Kamil Michalec

Czas na drugiego ze śmiałków, który podjął się wyboru „Orłów”.
Dziś możecie zapoznać się kogo i dlaczego do kadry na Mistrzostwa Świata zabrał nasz wspaniały redaktor- Kamil Michalec.
Rzecz jasna są to wybory oparte na obserwacji boisk lokalnych i ogólnopolskich.
Także… zaczynamy!

fot. Dominik Modrzyk


Mateusz Łysik (Gorlicka) – bramkarz kompletny sportowo, który dodatkowo jest bardzo pozytywną postacią, co ma korzystny wpływ na morale drużyny. Dla mnie obecnie nr. 1 na tej pozycji w Polsce.

Paweł Grzywa (Dentim Clinic) – bardzo duże umiejętności i inteligencja boiskowa, która pomaga drużynie w trudnych momentach. Gdy ma dzień potrafi zatrzymać każdego. Doskonałe uzupełnienie dla Łysika.

—–

Piotr Dębski (Kapela Weselna) – od wielu lat jeden z najpewniejszych punktów Kapeli. Bardzo dobrze odnajdujący się w każdym miejscu na boisku, mega zaangażowany w drużynę i walczący do samego końca. Zawsze gra na bardzo wysokim poziomie i praktycznie nie popełnia błędów. Do tego człowiek z charakterem.

Wojciech Przybył (Kapela Weselna) – ostatnie Mistrzostwa Polski pokazały jak znakomitym jest zawodnikiem. Przebojowy i znakomity technicznie jak dla mnie jest obecnie zawodnikiem do wyjściowego składu reprezentacji.

Ariel Mnochy (Dentim Clinic) – lis pola karnego. Człowiek, który zawsze znajdzie się tam gdzie potrzeba i na każdym turnieju jest gwarancją co najmniej kilku bramek. Do tego bardzo zaangażowany w życie drużyny.

Maciej Niesyto (Dentim Clinic) – w moim przekonaniu najbardziej niedoceniana postać w Dentimie a być może i całej lidze. Od wielu lat jest jej wyróżniającym się zawodnikiem, co miało miejsce również w tym roku. Silny fizycznie, szybki i świetny technicznie ma wszystkie cechy, które są niezbędne reprezentacji.

Piotr Makowski (Dentim Clinic) – jego zejście do lewej nogi jest już legendarne w Playarenie. Od wielu lat w kręgu zainteresowań selekcjonera, ale nigdy nie dostał prawdziwej szansy na jaką zasługuje. Uważam, że obecnie mógłby być doskonałym jokerem, który mógłby przeważyć szalę zwycięstwa w trudnych meczach.

Marcin Rosiński (Dentim Clinic) – o tym ile daje jakości pokazuje różnica w grze Dentimu w finałach Pucharu oraz Mistrzostw Polski. Na tych pierwszych nie występował i nagle defensywa Dentimu przestała być żelazna. Mający umiejętności przywódcze “Rosa” jest moim zdaniem obecnie najlepszym defensorem w Polsce a i bliżej bramki rywala daje drużynie ogrom jakości.

Bartłomiej Dębicki (Bartist) – lata lecą a Bartłomiej nadal zaskakuje swoimi umiejętnościami oraz nieprzeciętnym doświadczeniem. Zasługuje, aby być kapitanem kadry i z pewnością daje jej jeszcze wiele jakości.

Krzysztof Elsner (Bartist) – nadal top 3 zawodników w Polsce bez którego trudno wyobrazić sobie drużynę narodową. Jeden z jej kluczowych elementów na boisku, jak i poza nim. Zawodnik kompletny, którego praca na boisko jest nie tylko efektowna, ale przede wszystkim efektywna. Szczególnie z piłką przy nodze i w pojedynkach sam na sam w obronie imponuje formą.

Maciej Jankowski (Bartist) – trzeci do brydża z Bartistu, który bardzo zasługuje na grę w kadrze. Niesamowicie szybki z dobrą kiwką, co przydaje się zwłaszcza w pojedynkach jeden na jeden i na podmęczonych rywali. Biorąc pod uwagę intensywność gry na Mistrzostwach mógłby dać kadrze jeszcze więcej jakości niż Bartistowi, a przecież w koszulce drużyny z Torunia już jest jednym z najlepszych zawodników w Polsce.

Adrian Skorb (Piwkarze Szczecin) – dla mnie objawienie obecnych turniejów. Lider drużyny ze Szczecina, która prezentowała się znakomicie. Bardzo groźny szczególnie w ofensywie, ale widać że posiada bardzo duży repertuar umiejętności. Do tego charyzmatyczny i waleczny. W moim przekonaniu mógłby dać dużo ożywienia kadrze.

Robert Śmigielski (Gorlicka) – od wielu lat w wysokiej formie. Zawodnik, który spokojnie odnalazłby się w każdej drużynie. Jego umiejętności indywidualne z pewnością zaskoczyłyby niejednego rywala podczas Mistrzostw Świata. W kadrze podobnie jak Makowski mógłby pełnić rolę Jokera.

Mariusz Milewski (Gorlicka) – kolejny bardzo doświadczony zawodnik z ogromną inteligencją boiskową, który w kadrze jest nieoceniony. Jego umiejętności wyniesione z hali potrafią zrobić różnicę w meczach na styku, gdzie decydują detale. Popełnia małą ilość błędów i nigdy nie schodzi poniżej wysokiego poziomu co szczególnie w meczach na Mistrzostwach jest nieocenione.

fot. Dominik Modrzyk

Proponowana wyjściowa 6:

M. Łysik

M. Rosiński

K. Elsner

M. Milewski

W. Przybył

A. MnochyJeśli jesteście ciekawi pierwszego wyboru to zapraszamy również pod tym linkiem
Gdyby skład RP6 wybierała SOCCA.pl cz.1 – Kadra Szelugi – Socca.pl