Gdyby skład RP6 wybierała SOCCA.pl cz.3 – Kadra Kaczmarka

Niesklasyfikowane Socca Reprezentacja Polski Mecze Piłka Nożna Świat Piłki

Gdyby skład RP6 wybierała SOCCA.pl cz.3 – Kadra Kaczmarka

27 września 2021, 21:56

W pierwszym odcinku kadrę wybierał redaktor Szeluga, więc nie byłbym sobą, gdybym nie napisał swojego składu oraz koncepcji, która mocno się różni z wizją Dawida, ale czyż czasem nie o to w tym wszystkim chodzi. 

Odkąd funkcjonujemy jako niezależny serwis piłkarski (wcześniej jako KaczmaRek & Szeluga) cały czas się uczę tego piłkarskiego rzemiosła z poziomu mikrofonu oczywiście, gdyż z całej trójki to ja mam najmniejsze doświadczenie i sukcesy piłkarskie na swoim koncie.
M.in Dawid Szeluga był zawodnikiem miesiąca w rozgrywkach Playarena.pl (przypomina redakcja) ?

U mnie jednak zawsze najważniejszym czynnikiem w drużynie było włożone serce do walki i ambicja, bo umiejętności może trochę zabraknąć ale, zapierd...ać   na dupie trzeba zawsze, szczególnie z orłem na piersi. 

Zaczynamy od pozycji numer 1.
Mateusz Łysik  - (FC Gorlicka Warszawa)
Norbert Jasowicz - (Kapela Weselna)
Arkadiusz Żerdziński - (Tiki Taka Chorzów)

To w kilku poprzednich latach (2015-2018) był nasz słabszy punkt, ale Mateusz Łysik pokazał, że potrafi stanąć na wysokości zadania i ten jego spokój, (czasami, aż za duży ), sprawia, że u mnie w kadrze byłby cały czas jedynką.
Pomimo gorszych turniejów w tym roku , od takiego GK jakim jest Mateusz oczekuję się już czegoś więcej niż od innych - udowodnił, że może być spokojny w teoretycznej kadrze Kaczmarka o numer pierwszy na bluzie bramkarskiej.  
Jestem przekonany, że na Łysego można będzie liczyć w każdej trudnej sytuacji, jednak tak jak pisał Dawid to jest newralgiczna pozycja, który musi być zawsze na 100% obstawiona. 
Podobnym bramkarzem do Łysika jest Jasowicz ,który też od kilku lat puka do drzwi kadry, ale w tym roku chyba stwierdził, że bez wejścia z buta się nie obejdzie.
Dałbym też szansę się wykazać moim zdaniem najlepszemu na linii na turniejach ogólnopolskich Arkadiuszowi Żerdzińskiemu. 
GK Tiki Taki oraz Ultimate Zabrze zrobił niektórymi interwencjami na mnie naprawdę piorunujące wrażenie i w meczach gdzie nasza kadra, jednak musiałaby postawić na defensywę Arek mógłby być najlepszym libero przy obronie piłki meczowej. 

Pierwsza piątka:
Ponieważ selekcjoner grał zawsze dwoma piątkami to mimo wszystko trzeba rozłożyć siły na dwie równe drużyny, a nie jedną silną,a drugą słabszą,bo kolektyw musi być przez pełen przekrój spotkania. 

PIERWSZA PIĄTKA:
OBWODOWI:
Mariusz Milewski  - (FC Gorlicka Warszawa
Krzysztof Elsner  - (Bartist Toruń)
Wojciech Przybył - (Kapela Weselna)
Maciej Jankowski - (Bartist Toruń)
PIVOT:
Bartłomiej Dębicki - (Bartist Toruń)

Doświadczenie,niesamowita lewa noga oraz idealne ustawianie się na boisku pana profesora Mariusza Milewskiego (już teraz też trenera) to chleb powszedni. 
Dla mnie Jego obecność w kadrze od 2018 roku była kluczowym elementem do zdobycia pierwszego medalu w 2018 roku w Lizbonie. 
O Elsnerze wszystko już chyba zostało napisane, jednak w Jego przypadku to co najważniejsze trzeba zawsze podkreślić , że On się nie boi grać, ani brać odpowiedzialności na siebie w tych najważniejszych momentach, a Klaudiusz Hirsch będzie szukał takich zawodników jak Pyda , ponieważ trzeci raz finału nie może przegrać. 
Wojciech Przybył to zawodnik, który na turnieju Mistrzostw Polski w tym roku pokazał niesamowitą klasę i zdecydowanie przekonał mnie swoją postawą na tym finałowym evencie. Moim zdaniem naprzemiennie z Elsnerem nie będa bali się kiwnąć gdy zajdzie taka potrzeba. 
Maciej Jankowski - według mnie to na ten moment najlepszy zawodnik Socca w Polsce. 
Silny, szybki z niesamowitym przyspieszeniem. Jest to miejsce na boisku gdzie na pewno nasze umiejętności jako drużyny pójdą w górę. 
Jest to moim zdaniem jedyny gracz, który ma pewną pozycję na boisku z zawodników, którzy nie byli na poprzednich czempionatach. 

Król Bartłomiej Srebrny Dębicki - cały czas w formie, cały czas elegancki, cały czas waleczny, cały czas w gazie. Bartek jest grającą legendą i dopóki zdrowie i chęć z Jego strony pozwoli to pozycja pivota w kadrze jest niezagrożona. Trzeba szukać następcy, ale jedno jest pewne. Od ikony piłki nożnej 6-osobowej wszyscy (łącznie z kadrowiczami) mogą się jeszcze sporo nauczyć. 

DRUGA PIĄTKA:
OBWODOWI:
Marcin Rosiński  - (Dentim Clinic Katowice)
Marcin Grzywa -  (Dentim Clinic Katowice)
Kamil Kucharski - (A seree Tee Krotoszyn)
Adrian Skorb - (Piwkarze Szczecin)
PIVOT:
Adrian Radojewski - (Guantanamera Krotoszyn)

Mam przed sobą oba zestawienie i tutaj mogę powiedzieć, że ta piątka powinna być trochę lepsza w defensywie niż w ataku od pierwszego zestawienia. 
Rosiński wraz z Grzywą to są cytując mojego kolegę zza mikrofonu Dawida Szelugę - himalaje nie do przejścia, wielkie, silne, trudne, jeżeli przed Nimi staniesz zobaczysz jak mały potrafisz być. 
Rosiński to zdecydowanie człowiek, który nawet na taką silną drużynę jaką jest Dentim ma ogromny wpływ - było to widać, podczas jego nieobecności. 
Bez dwóch zdań powiem, że to najlepszy zawodnik defensywny w Polsce, ale jeżeli już zapędzi się do przodu to niesie spustoszenie pod bramką przeciwników. 
Marcin Grzywa - polski Cristiano Ronaldo, tytan pracy, który wymaga od siebie bardzo dużo, ale dzięki swojej ogromnej ambicji jest razem z Dębickim i Elsnerem w kadrze RP6 najdłużej, bo od 2015 roku turnieju Mistrzostw Europy w Chorwackim Vrsar.
Kamil Kucharski pomimo tego, że był w 2019 wystawiony przez Hirscha na pozycji Pivota zamieniłbym Go z Adrianem Radojewskim, jako element taktyczny tej drugiej piątki i Adrian z Kamilem,którzy fenomenalnie grają tyłem do bramki mogliby się idealnie wymieniać tymi pozycjami. 
Bardzo dobre trzymanie piłki przy nodze Kucharskiego oraz mocne uderzenie z obu nóg Radojewskiego to jest jakiś element gry, który mógłby zaskoczyć przeciwników.  
Wydaję mi się, że można spróbować w tym zestawieniu gdzie mamy wielką pewność w defensywie na taki rozwiązanie. 
Adrian Skorb - można napisać - a może w tym całym szaleństwie jest metoda. Indywidualne akcje najlepszego zawodnika turnieju Fortuna Puchar Polski oraz brak układu nerwowego nawet jak idziesz na bój na trzech przeciwników niesamowicie mnie ujęły w te wakacje. 
Widać, że Skorb był w niesamowitym gazie i potrafił zrobić wszystko, wychodziło mu absolutnie wszystko. Pomimo, że często bierze na siebie odpowiedzialność to pracuje też dla drużyny co jest kluczowe w takich turniejach. 

ŁAWKA REZERWOWYCH:
GK:
Oskar Rechtizgel - (Piwkarze Szczecin)
Paweł Grzywa - (Dentim Clinic Katowice)

OBWODOWI:
Andrzej Musiał - (Kapela Weselna)
Arkadiusz Chlebowski - (Kapela Weselna)
Ariel Mnochy -  (Dentim Clinic Katowice)
Bartosz Bujalski - (Kinmedica Retkinia Crew)
Mateusz Szafrański - (Calcio Vazoni)

Mateusz Olczak - (Skład Węgla i Papy)
Maciej Dudek - (Jakubskie Toruń)

PIVOT:
Patryk Dudziński - ( Neweel's Old Boys Jastrzębie Zdrój)
Adam Dwojak - (Silversite FC)
Eryk Murawski - (Fc Gorlicka)

Do 3GK i 10 zawodników z pola moim zdaniem na wypadek kontuzji lub nie wytrzymania ciśnienia związanego z Mistrzostwami Świata do całej kadry powinno dołączyć dwóch obwodowych i jeden Pivot. 
Moje typy są pogrubionym drukiem, ale myślę, że powinna wtedy decydować obecna dyspozycja. 

Placeholder