I edycja Superpucharu Łodzi już w niedzielę

Socca Łódzka Migawka Newsy Lokalne Łódź

I edycja Superpucharu Łodzi już w niedzielę

08 października 2021, 18:56


Rozgrywki w Łodzi trwają już 11 sezon, w tym czasie mieliśmy kilkunastu Mistrzów Łodzi, kilkunastu zdobywców Pucharu Miasta, jednak nigdy nie udało się podsumować sezonu właśnie w sposób, który udowodni jaka ekipa zostanie tą najbardziej utytyłowaną w danym sezonie (chyba, że zespół zdobywa dublet)

Kinemedica Retkinia Crew
, która od kilku lat narzuca zdecydowanie swój styl gry pokazała wielokrotnie naprawdę wyniszczającą dla przeciwników piłkę.
Nie boję się użyć tego stwierdzenia, że piłkarsko jest najlepsza w rozgrywkach Playarena Łódź w tym momencie.
Jednak playarena rządzi się swoimi prawami, że nie zawsze można grać w najlepszym zestawieniu i dopasować mecze pod zawodników, tak jak w każdym sporcie to zawodnicy muszą się dostosować pod terminarz rozgrywek czy konkretnych turniejów.
Podopieczni Dariusza Janczaka zdobyli Mistrzostwo Łodzi po raz drugi z rzędu, jednak na pewno nie są spełnieni, ponieważ nie wystartowali na eliminacjach do Mistrzostw Polski (pierwszy taki przypadek w historii Łódzkich rozgrywek) i być może osłodą dla ich nieobecności w zawodach ogólnopolskich będą właśnie niedzielne zmagania o Superpuchar Łodzi. Trener Mistrzów zapowiada, że nie interesuje ich nic innego niż tylko zwycięstwo.

Dariusz Janczak -trener Kinemedica Retkinia Crew
"Pomysł Superpucharu jest zdecydowanie SUPER, powinny być takie mecze. Stawka takich spotkań dodaje dodatkowe emocji w rozgrywkach. Skład wystawimy najmocniejszy, jaki możemy wystawić -nie mam pojęcia co reprezentuje przeciwnik, ale nas to raczej mało interesuje i nie z zarozumialstwa, ale dlatego, że mamy taki styl grania, w którym to my o wszystkim decydujemy. Przeciwnik w meczu z nami ma mały procent posiadania piłki i tylko od nas zależy jak zagospodarujemy nasze posiadanie."

Kinemedica Retkinia Crew - Mistrz Łodzi 2020 i 2021

Przeciwnikiem drużyny z bajkowego osiedla będzie rewelacja rozgrywek w sezonie 2020/2021 - Fortuna Łódź.
O ich sile pisaliśmy już na łamach socca.pl kilkanaście razy. Drużyna Fortuny sezon po sezonie awansowała do kolejnych klas rozgrywkowych i wreszcie dotarła do lódzkiej elity, ale weszła do niej naprawdę w wielkim stylu.
Sukcesy Fortuny Łódź w poprzednim sezonie naprawdę mogą robić wrażenie:
2 miejsce w poprzednim sezonie i bezpośredni awans do 1 ligi.
Zwycięstwo w turnieju 3Rogi Karny z zespołami z całej Polski z niższych lig, jak przyznał sam asystent selekcjonera RP6 Rafał Gozdecki poziom tego turnieju naprawdę był wysoki.
Zdobycie zawsze prestiżowego Pucharu Łodzi jako ekipa z 2 ligi !!!

Niestety nie możemy spojrzeć też w historie i statystyki, ponieważ obie drużyny w tym pojedynku spotkają się po raz pierwszy !!!
Patrząc jaki patent ma Fortuna na zwycięstwa w finałowych meczach oraz bycie w glorii chwały po najważniejszych pojedynkach daje spore szanse zawodnikom Tomasza Włoskowicza i Damiana Kołacińskigo na zdobycie pierwszego Superpucharu w historii miasta włókniarzy.

Tomasz Włoskowicz - kapitan Fortuny Łódź
"Superpuchar powinien być rozgrywany co roku i bardzo się cieszymy, że jest teraz taka inicjatywa. Dodaje to dodatkowego smaczku dla drużyn reprezentujących nasze miasto na turniejach ogólnopolskich i daje możliwość zdobycia kolejnego trofeum. - Mecz o każdy puchar to prestiż, dodatkowo jest to pewnego rodzaju nagroda za mistrzostwo czy zdobyty puchar miasta.
Na ten moment ciężko coś powiedzieć o naszych szansach - Gramy z Mistrzem Łodzi, ale uważam, że nie stoimy na przegranej pozycji. Nie obawiamy się niczego, oby to był dobry mecz. Jesteśmy gotowi! "

Damian Kołacińśki - v-ce kapitan Fortuny Łódź
"Idea takiego pucharu według mnie jest strzałem w dziesiątkę. W każdej największej lidze na dużym boisku takie Superpuchary mają miejsce i zawsze ogląda się je naprawdę przyjemnie. Dwie utytułowane drużyny z poprzedniego sezonu spotkają się naprzeciw siebie i powalczą o kolejne trofeum. Według mnie rozegranie takiego meczu to dodatkowa zabawa dla uczestniczących drużyn, a także kolejna promocja rozgrywek. Na przeciwnika przyjedzie miejmy nadzieję kadra, która powalczy o mimo wszystko sprawienie niespodzianki i zgarnięcie tytułu. Owszem, nigdy nie mieliśmy okazji spotkać się na boisku, lecz w świecie łódzkiej piłki, a propo gry Retkini słyszeliśmy jedynie superlatywy. Lubią utrzymywać się przy piłce, a także rozgrywać ją tak długo, dopóki przyniesie im to spodziewane okazje. Nie obawiamy się nikogo, bo nasze zwycięstwo w Pucharze Łodzi pokazało, że możemy wygrywać wszystko i ze wszystkimi."

Fortuna Łódź - zdobyca Pucharu Łodzi 2021 oraz triumfator turnieju 3Rogi Karny 2021

Widać, że obie drużyny czują, że zostanie zwycięzcą I edycji Superpucharu Łodzi to coś wyjątkowego i chcieliby zapisać się w historii tych rozgrywek złotymi zgłoskami.
Jednym z największych smaczków tego pojedynku jest również nagroda jak została specjalnie stworzona na tę okoliczność.

To limitowany Puchar, który odzwierciedla miasto Łódź i moim zdaniem dla wszytskich zawodników tego pojedynku z tego tytułu będzie miał dodatkową wartość, ponieważ naprawdę prezentuje się wyśmienicie.

Dariusz Janczak - Kinemedica Retkinia Crew
-Puchar jest zacny i tym bardziej chcemy go mieć -mamy nadzieję,, że kibice dopiszą i razem z drużyną będą świętować sukces!!!

Tomasz Włoskowicz - Fortuna Łódź
Puchar TOP ? Dołożenie go do gablotki byłoby świetną sprawą.
Kibice będą nas wspierać nie tylko dla nas , ale też dla nich chcemy zdobyć ten Puchar!

Damian Kołaciński - Fortuna Łódź
Wizualnie Superpuchar prezentuje się niesamowicie! Obok Pucharu Łodzi prezentowałby się cudownie ! Jeśli chodzi o naszych kibiców to na pewno pojawią się tak jak to bywało na każdym meczu do tej pory. Czy to była V liga, czy już teraz I, to nie ma żadnego znaczenia, bo na wsparcie zza linii możemy liczyć w każdym czasieRazem z ekipą SOCCA.PL oraz playarena.pl będziemy transmitowali na żywo ten pojedynek wraz z komentarzem Przemysława Kaczmarka oraz Dawida Szelugi, a wszytskich, którzy nie będa mieć co robić w niedzielny wieczór zapraszamy do Łodzi na wielkie piłkarskie święto.

Placeholder