Już jutro Socca Warsaw Cup 2023!

Socca

Już jutro Socca Warsaw Cup 2023!

13 stycznia 2023, 20:58

Godziny dzielą nas do rozpoczęcia najmocniej obsadzonego turnieju zimowego w historii polskiej piłki nożnej 6-osobowej. W Ożarowie Mazowieckim zobaczymy między innymi mistrza Polski czyli Dzbany Łódź, brązowego medalistę mistrzostw i pucharu Polski BJM Kraków, 4 drużynę mistrzostw Polski FC Noster Łódź, dwukrotnego zdobywcę pucharu Polski Piwkarzy Szczecin czy mistrza Polski z 2021 roku Kapelę Weselną Kraków. Ostatecznie do podwarszawskiej miejscowości zjedzie się 96 zespołów podzielonych na 16 grup. Poniżej dowiecie się kto trafił do poszczególnej grupy i kto naszym zdaniem ma największe szanse na awans do fazy pucharowej.

GRUPA A

Grupa z bardzo mocnymi zespołami takimi jak Metalbarkiem Bydgoszcz, czyli ćwierćfinalista ostatnich mistrzostw Polski, La Squadra czyli drużyna, która w 2021 roku stanęła na podium naszego turnieju, Essa Warszawa, która złożona jest z byłych zawodników Toho Grodzisk Mazowiecki, którzy przecież w 2021 roku zajęli 4 miejsce w pucharze Polski. I to moim zdaniem powyższe zespoły rozstrzygną między sobą kwestię awansu do dalszej fazy. Zestawienie uzupełniają drużyny takie jak Orły Galota Grójec, SHOT DJ i BJM Development. O zespole z Grójca nie wiemy zbyt wiele, SHOT DJ zajmuje pierwsze miejsce w 8 lidze fanów, a BJM w 5, dlatego wydaje mi się, że rywale będą poza ich zasięgiem.

Awans zdaniem redakcji: La Squadra i Metalbark Bydgoszcz

Metalbark Bydgoszcz

GRUPA B

Tutaj mamy KS Browarek, drużynę dobrze znaną w świecie socca, z takimi zawodnikami jak Bartek Gwóźdź czy Tomek Pietrzak, Dziki Młochów, zespół zajmujący 4 miejsce w 2 lidze fanów, Explo Team, czyli ekipę, która po rundzie jesiennej jest na dobrej drodze aby awansować do ekstraklasy ligi fanów. W tej grupie jest również JBZD Team, o którym nie wiemy zbyt wiele, bo jest to drużyna, która powstała w ostatnich miesiącach. Stawkę uzupełniają młodzi zawodnicy Drukarza Warszawa (rocznik 2005) oraz Impuls UA czyli zespół z ekstraklasy ligi fanów. Moim zdaniem KS Browarek pewnie awansuje dalej. O drugie miejsce powalczą zespoły, które wydaje się, że będą zbliżone do siebie poziomem sportowym, ale stawiam na młodość czyli chłopaków z Drukarza.

Awans zdaniem redakcji: KS Browarek, Drukarz Warszawa

GRUPA C

Kolejna grupa i kolejne świetne zespoły. EXC Mobile Ochota, która aktualnie zajmuje 4 miejsce w ekstraklasie ligi fanów, La Zabawa Tychy, która w swoim mieście na hali od kilku lat nie schodzi z pierwszego miejsca podium, Stacja Nałęczów, której zawodnicy na co dzień występują na B-klasowych boiskach, FK Almaz, zespół, który walczy o awans do ekstraklasy ligi fanów, FC Torpedo ekipa z 9 ligi fanów oraz druga drużyna złożona z młodych graczy Drukarza Warszawa. Moim zdaniem z awansem nie powinna mieć problemu drużyna z ekstraklasy Ligi Fanów, a o 2 miejsce powalczy Drukarz z La Zabawą.

Awans zdaniem redakcji: EXC Mobile Ochota, La Zabawa Tychy

EXC Mobile Ochota

GRUPA D

A w niej Lubimy Wychlać Płock z reprezentantami Polski w socca czyli Rafałem Trakulem i Michałem Sobczakiem, Alpan czyli ekipa z ekstraklasy ligi fanów, Deluxe Barbershop, lider 10 ligi fanów, Husarski Browar czyli mix zawodników z drużyn KS Browarek i Husaria Mokotów, KS Iglica, zespół z 7 ligi fanów i ekipa o oryginalnej nazwie FC… . Problemów z wyjściem z grupy nie powinni mieć reprezentanci Płocka. Batalia o 2 miejsce odbędzie się moim zdaniem pomiędzy Alpanem i Husarskim Browarem.

Awans zdaniem redakcji: LW Płock, Husarski Browar

GRUPA E

Tutaj mamy Esportivo Varsovia, czyli zespół, który był w najlepszej 16 mistrzostw oraz pucharu Polski w minionym roku, Tanatos, drużynę turniejową, która bardzo często przywozi medale, FC Okręgówkę, o której zbyt wiele nie wiemy, East Team z 3 ligi fanów, FC Żyrardów, o którym również nie mamy za dużo informacji oraz zespół z Indii czyli Arcon FC. Stawiam na pewny awans pierwszych dwóch wymienionych przeze mnie ekip.

Awans zdaniem redakcji: Esportivo Varsovia, Tanatos

Esportivo Varsovia

GRUPA F

Wesoła Ekipa, czyli zespół Kuby Wardzyńskiego, który wygrał miesiąc temu inny duży turniej ogólnopolski, Połczyn Brothers występująca w ekstraklasie innych warszawskich rozgrywek, Ukrainian Vikings z 3 ligi fanów, King Coffe Jary Team, czyli ekipa, która w ostatnich 4 turniejach na orliku zdobyła jakiś medal, lider 3 ligi fanów Wilanowskie Wilki i zespól z 9 ligi fanów Crimson Boys. Stawiam na awans Wesołej Ekipy. Według mnie o 2 miejsce powalczą Połczyn Brothers, King Coffe Jary Team oraz Wilanowskie Wilki.

Awans zdaniem redakcji: Wesoła Ekipa, Wilanowskie Wilki

GRUPA G

Red Stars, zespół, który zdoby 3 miejsce na dużym ogólnopolskim turnieju miesiąc temu, Mejpol Żyrardów, czyli drużyna, która na tym samym turnieju odpadła w 1/8 finału, Al-Mar Wołomin, mistrz ligi Strefa 6, AFC Goodfellas, drużyna, która we wrześniowym turniej BOS CUP dotarła aż do finału, Training Camp Center, ekipa, o której zbyt wiele nie wiemy i Tartak Talentów, czyli drużyna występująca w ekstraklasie Elitligi. Mimo, że grupa mocna i dość wyrównana na pierwszy rzut oka to stawiam na Red Stars i Mejpol.

Awans zdaniem redakcji: Red Stars, Mejpol Żyrardów

GRUPA H

Ogórki Zdzisława, mocna ekipa, która zajęła 4 miejsce w ostatnim dużym turnieju ogólnopolskim, Contra Szydłowiec, drużyna, która grała w poprzednim sezonie w ekstraklasie ligi fanów połączona z zawodnikami z Szydłowca, Georgian Team czyli wicelider 7 ligi fanów, GS Zabrodziaczek, bardzo solidny zespół występujący niegdyś w ekstraklasie ligi fanów, FC Makabryczni Łódź czyli zdolna młodzież ze szkółki SMS Łódź i Narodowe Śródmieście, drużyna, która jest spadkowiczem ekstraklasy ligi fanów. Stawiam na Ogórki Zdzisława i FC Makabrycznych Łódź.

Awans zdaniem redakcji: Ogórki Zdzisława, FC Makabryczni Łódź

GRUPA I

Kolejna grupa, kolejne kapitalne zespoły i kolejne niespodzianki, które mogą się wydarzyć. FC Gorlicka, mistrz i lider ligi fanów, wicemistrz Polski z 2021 roku, ET Promo Łódź, ekipa zajmująca aktualnie 4 miejsce w bardzo mocnej lidze Playarena Łódź, Red Stars II, FK Berzloy, o której zbyt wiele nie wiemy, Prefbud-Tulewo, ekipa, która kilkukrotnie zdobywała mistrzostwo ligi Strefa 6, FC Siewce, czyli zawodnicy A-klasowej Stegny Wyszogród. Bardzo wiele tutaj zależy od składów, w których pojawią się poszczególne ekipy, ale najbliżej mi do wytypowania FC Gorlickiej i Red Stars II.

Awans zdaniem redakcji: FC Gorlicka, Red Stars II

FC Gorlicka

GRUPA J

Mistrz Polski z 2021 roku czyli Kapela Weselna, mocni Young Sharks z Kielc, którzy zawsze przywożą medale z turniejów, Piłkarze z Torunia, o których nie wiemy zbyt wiele, dobrze nam znane Lumumby, które w 2021 roku zdobyły 4 miejsce w mistrzostwach Polski, RKS Huwdu Ciechanów, czyli zawodnicy występujący na co dzień w klasie okręgowej, Blask Odrzywół, ekipa występująca w A-klasie. Kolejna bardzo wyrównana grupa z wieloma świetnymi zespołami, ale stawiam na Kapelę i RKS Huwdu.

Awans zdaniem redakcji: Kapela Weselna Kraków, RKS Huwdu Ciechanów

GRUPA K

W grupie K występuje FC Silversite czyli wicemistrz Łodzi, Kalamita, mocna, turniejowa ekipa z Czech, Dziki Skarżysko-Kamienna, ekipa, która w ubiegłym roku dotarła do 1/8 naszego turnieju, FC Otamany, czyli wicelider 1 ligi fanów, Strefa Podium Team, zespół, który kilka sezonów temu występował w ekstraklasie ligi fanów oraz Annonymous, czyli drużyna aktualnie występująca w ekstraklasie ligi fanów. Moim zdaniem awans uzyskają FC SIlversite i Kalamita.

Awans zdaniem redakcji: FC Silversite, Kalamita

GRUPA L

Obrońca tytułu czyli In-Plus Pojemna Halina, ćwierćfinalista ubiegłorocznego turnieju Top Market, Premium Wrzos czyli ekipa, która dotarła do 1/8 finału tegorocznego Płock Cup, SBZ Moto Ostrołęka, ekipa, która od kilku lat dominuje w lidze halowej w swoim mieście, wicelider 2 ligi fanów czyli Gracze Gorszego Sortu oraz Wigo System Albatrosy z Radomia, o których nie wiemy nic. Grupa bardzo wyrównana, gdzie ciężko wskazać zwycięzców, ale stawiałbym mimo wszystko na „Halinkę” i Top Market.

Awans zdaniem redakcji: In Plus Pojemna Halina, Top Market

GRUPA M

Brązowy medalista mistrzostw Polski BJM Kraków, FC Kebavita czyli 3 drużyna rundy jesiennej ligi fanów, Galaktyczni Łuków, solidna ekipa, która co roku nas odwiedza, Green Lantern, zespół z zaplecza ekstraklasy ligi fanów, Bonito Warszawa, które sensacyjnie zajęło 4 miejsce w pucharze ligi fanów w ubiegłym roku, SKS Jabłonianka, ubiegłoroczny ćwierćfinalista. Moim zdaniem do dalszej fazy awansują BJM oraz SKS.

Awans zdaniem redakcji: BJM Kraków, SKS Jabłonianka

BJM Kraków

GRUPA N

Bardzo mocny Markus Stawiguda z byłym reprezentantem Polski Bartkiem Piórkowskim, Florian Warszawa z również byłymi reprezentantami czyli Krystianem Kijem i Michałem Knajdrowskim, ET Promo II Łódź, FC Tantos, o którym niestety nie wiem zbyt wiele, MKS Futsal Lubartów, ekipa turniejowa, często zdobywająca medale, KASBUD Radzymin, solidny zespół, który nie jest bez szans. Mimo kilku mocnych ekip w grupie uważam, że jeżeli Markus lub Florian nie wyjdą z niej, to będzie duża niespodzianka.

Awans zdaniem redakcji: Markus Stawiguda, Florian Warszawa

GRUPA O

Dzbany Łódź, czyli aktualny mistrz Polski, FFK Oldboys, ekipa z 4 ligi fanów, która w zeszłym roku wyeliminowała Dentim Clinic Katowice, Przyjaciele z Boiska Wrocław, zespół, który dwukrotnie meldował się w czołowej 16tce w Polsce, Warsaw Rangers czyli aktualny lider warszawskiej playareny, FC Górka, drużyna z 2 ligi fanów, MTS Wyszków, drużyna z najwyższej klasy rozgrywkowej podwarszawskiej ligi orlikowej.

Awans zdaniem redakcji: Dzbany Łódź, Przyjaciele z Boiska Wrocław

GRUPA P

Piwkarze Szczecin czyli złoty medalista pucharu Polski z 2021 i 2022 roku, FC Noster Łódź, aktualny mistrz Łodzi i 4 drużyna mistrzostw Polski, Swojski Kocioł, bardzo mocna drużyna z wieloma zawodnikami z przeszłością w wyższych ligach na dużym boisku, Oberszpilers Chorzów, zespół z ekstraklasy rozgrywek playarena Chorzów, Ogień Bielany z ekstraklasy warszawskiej playareny. Na papierze grupa śmierci, z której moim zdaniem jeżeli przyjadą w optymalnych składach wyjdą Piwkarze oraz FC Noster.

Awans zdaniem redakcji: Piwkarze Szczecin, FC Noster Łódź

Piwkarze Szczecin

Jak widać po powyższych opisach na turniej przyjedzie bardzo wiele mocnych zespołów. Zdecydowaliśmy postawić na jakość, której na pewno nie zabraknie. Oprócz może 2-3 zespołów, których nie będzie mamy całą śmietankę polskiej piłki nożnej 6-osobowej, dlatego też będzie to doskonałe pole do pokazania się selekcjonerowi Klaudiuszowi Hirschowi, który pojawi się w sobotę i w niedzielę aby przyglądać się grze kandydatów na reprezentanta Polski. Wszystkich Państwa zapraszamy do Ożarowa aby z bliska oglądać to wydarzenie. Jeżeli ktoś nie będzie mógł być fizycznie to zapraszamy przed smartfony, komputery, telewizory, bo od fazy ćwierćfinałowej będziemy prowadzić transmisję live z komentarzem. Na naszym fanpejdżu oraz fanpejdżu ligi fanów i samym wydarzeniu na facebooku na bieżąco będziemy również relacjonować wszystko to co będzie aktualnie ważne. Niech to będzie piękne piłkarskie święto i tradycyjnie niech wygra najlepszy!

Do zobaczenia, do usłyszenia, cześć!

Placeholder