Kto w tym roku zje złoty piernik?

Socca Newsy Lokalne Mecze socca Toruń playarena futsal toruń

Kto w tym roku zje złoty piernik?

29 października 2021, 12:10

Przed sezonem w ciemno można byłoby obstawić każde pieniądze, że złoty piernik po raz kolejny zje Bartist Toruń, bo personalnie to być może i najlepsza drużyna nie tylko w Toruniu, ale także w Polsce.

Jednak do brzegu.
Przeanalizowałem ostatnie wyniki drużyn, które biją się cały czas o Mistrzostwo Jesieni (przypominamy, że w Toruniu sezon jest rozbity na dwie części) i w stawce mamy, aż 5 zespołów:
- Bartist Toruń
- Havana Toruń
- Mokre Mucha Team
- Jakubskie Toruń
- Galacticos Toruń

Ja jestem prosty chłopak z Torunia i lubię mieć spisane wszystko na kartce papieru, żeby przejść do analizy, więc łapcie wycinek mojej wieczornej rozkimnki co tu się odkopernikowało w tym sezonie na toruńskich orlikach.

Analiza sytuacji present by Tomasz Zielińśki

Prywatnie jako gracz Mokrego oczywiście wydawać by się mogło, że będę nieobiektywny, jednak jestem tutaj w innej roli, więc postaramy się na chłodno przeanalizować każdą drużynę i ich szansę na końcówy triumf.

HAVANA TORUŃ
Jedna z 3 drużyn która ma wszystko w swoich nogach i aktualny lider tabeli. Chyba nawet zawodnicy tej drużyny nie liczyli na taką sytuacje pod koniec sezonu , ale apetyt rośnie w miare jedzenia. Przed Havana jeszcze 3 spotkania,jednak wystarczy wygrać z Galacticos i Mokrym zeby cieszyć sie z mistrzostwa.

Plusy- młoda,szeroka i głodna tytułów kadra. Bardzo dobra gra defensywna i zabojcze kontrataki.

Minusy - brak doswiadczenia w walce o medale.

MOKRE MUCHA TEAM
Kolejna drużyna która ma wszystko w swoich nogach i ma najkrotsza drogę do złota,bo tylko 2 mecze z Galacticos i.......Havaną. Jeśli przyjdą na te spotkania w optymalnym zestawieniu patrząc na nazwiska które mają w składzie Mokre wydaję się być faworytem w wyscigu o złoto. W najmocniejszym skladzie potrafili wygrać z Bartistem a gdy zabraklo 2-3 zawodników to zabraklo jakości do walki z Jakubskim.

Plusy - Duze doświadczenie w walce o najwyższe trofea i sporo indywidualnosci.

Minusy - frekwencja na meczach, pierwszy sezon w tym zestawieniu personalnym

JAKUBSKIE TORUŃ
Trochę za późno wróciło "stare" Jakubskie i już teraz muszą liczyć nie tylko na siebie,ale też na korzystne rezultaty w innych meczach. Przed nimi jeszcze ligowy " klasyk" Jakubskie vs Bartist!
Ten mecz zawsze mobilizuje obie ekipy do wejścia na najwyższe obroty !

Plusy - ogromne doswiadczenia i zgranie. Agresywna i szczelna obrona. Killer w postaci Macieja Dudka.

Minusy- brak wsparcia ofensywnego dla Maćka Dudka , wąska kadra i sporo kontuzji ważnych ogniw.

GALACTICOS
Ostatnia drużyna która ma jeszcze wszystko w swoich nogach czyli Galacticos. Droga ta jednak jest bardzo długa bo Galata nie zagrali jeszcze żadnego meczu w rundzie finałowej czekaja ich 4 spotkania w 8 dni.Nikt przed sezonem nie stawiał ich w roli faworyta a oni krok po kroku zdobywali cenne punkty. W pełnym składzie mogą powalczyć z każdym tylko pytanie czy są w stanie zmobilizować całą kadre na 4 spotkaniu w jednym tygodniu?

Plusy- dyscyplina w obronie, szybkie kontry, szeroki i wyrównany skład
Minusy - mało aktywnie trenujących piłkę, brak cierpliwości w ataku pozycyjnym,brak indywidualności w meczach z najlepszymi.

BARTIST TORUŃ
Bez wątpienia najwieksze rozczarowanie ligi. Jedna z najlepszych drużyn w Polsce ma juz tylko matematyczne szanse na obrone tytułu. Częste problemy ze składem i kilka nieoczekiwanych strat punktów biorąc pod uwagę siłę ligi w Toruniu plasuje aktualnych mistrzów na 5 pozycji. Pytanie czy Krzysztof Elsner i spółka zmobilizują się i do końca powalczą o medal czy biorąc pod uwagę iluzoryczne szanse na obrone tytułu kompletnie juz odpuszczą ten rok i zostaną bez żadnego krążka

Plusy- Ekstremalnie mocna kadra, jedni z czołowych zawodników w Polsce na kazdej pozycji duże doświadczenie w walce o najwyższe trofea.

Minusy- frekwencja na meczach, motywacja na mecze ligowe , terminy kolidujace z meczami w futsalu.


Zapraszamy też do własnej analizy na stronie ligi w Toruniu:
https://futbol-arena.pl/


Placeholder