Ligi Partnerskie- podsumowanie.

Socca

Ligi Partnerskie- podsumowanie.

10 maja 2023, 23:32

Już za około 3 tygodnie będziemy emocjonować się  zmaganiami reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Essen. Spośród kilkudziesięciu tysięcy zawodników trener wybierze 15tkę, która będzie walczyła o złote krążki. Nim jednak na dobre wejdziemy w tematy typowo związane ze światowym czempionatem, to chcielibyśmy pokazać Wam co dzieje się w ligach, które współpracowały z nami w poprzednim sezonie oraz będą to robić w tym.

Liga Fanów Warszawa

Po 14 ligowych kolejkach tabeli lideruje dobrze nam znana FC Gorlicka. Zespół Daniela Gello nie wykorzystał potknięcia FC Kebavity i uległ Pojemnej Halinie 1:2. Warto wspomnieć, że z powodu nieobecności w tym spotkaniu Mateusza Kota między słupkami wicemistrzów Polski z 2021 roku stanął Marcel Gorczyca. Wspomniana wyżej FC Kebavita zremisowała z walczącym o utrzymanie Turem Ochota 6:6. Również drużyna z 3 miejsca ligowej tabeli czyli EXC Mobile Ochota straciła punkty. Porażka z Alpanem spowodowała, że właściwie nie mają już szans na nic więcej niż brązowe krążki w tym sezonie.  Duży kryzys przechodzi Esportivo. Aktualny mistrz rozgrywek Playarena Warszawa po świetniej rundzie jesiennej (2 miejsce) na wiosnę zdobył tylko 3 z możliwych 15 oczek i do końca będzie musiał walczyć o prawo gry w eliminacjach mistrzostw Polski. W dolnych rejonach tabeli właściwie szansę na utrzymanie straciły już ekipy Annonymous oraz FC Impuls UA, których odległość do bezpiecznego miejsca w tabeli wydaje się zbyt duża. Niezbyt kolorowo wygląda również sytuacja Tura Ochota. Brązowi medaliści ubiegłego sezonu do ostatniej kolejki będą musieli walczyć o utrzymanie w lidze. Do końca rozgrywek zostały nam jeszcze 4 kolejki i wydaje się, że na najważniejsze rozstrzygnięcia przyjdzie nam poczekać do ostatniego meczu ekstraklasy.

Liga Fanów Łódź

Mimo, że to dopiero początek wiosennych rozgrywek to już możemy zauważyć ekipy, które będą walczyły o najwyższe cele. Zgodnie z przewidywaniami na pierwszym miejscy znajdują się Dzbany Łódź. Aktualni mistrzowie Polski po 4 kolejkach z bilansem bramek 43:10 i 12 punktami przewodzą stawce. Również komplet oczek maja Borowiki Auuu oraz Saints Jurant Serwis. Ekipa, która jest zaraz za ich plecami to Fortuna Łódź. I można śmiało wysnuć tezę, że to te 4 zespoły między sobą rozstrzygną o mistrzowskim tytule. Na dole tabeli Sawo Gruz Arena u21 z zerowym dorobkiem punktowym. Na ich usprawiedliwienie można dodać, że mierzyli się oni zarówno z liderem jak i wiceliderem. Zbieranina Łódź, Burza Janaszów oraz Sawo Gruz Arena. Te zespoły również zaliczyły falstart, bo zdobyły tylko 1 punkt.

Pro Liga Wrocław

Jesteśmy na półmetku zmagań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na prowadzeniu zespół Rawplug gdzie doświadczenie przeplata się z młodością. W ich barwach gra między innymi były zawodnik Śląska Wrocław Grzegorz Wan czy Ślęzy Wrocław Jakub Rejmer. Tuż za ich plecami mamy Archangels of Silesia ze swoim liderem Filipem Barańskim, strzelcem 12 goli. Kolejna ekipa w stawce to PD Wildboars. Dobrze znana wszystkim sympatykom socca w Polsce. Ekipa, która na pierwszym historycznym turnieju 3 rogi karny zajęła 3 miejsce. Co ciekawe zawodnikiem zgłoszonym do rozgrywek z ramienia tej drużyny jest Maks Himel, który na co dzień reprezentuje barwy FC Gorlickiej Warszawa. Na 4 miejscu w tabeli plasuje się Alpine Stars czyli wicemistrz jesieni. Ekipa, która była blisko awansu do czołowej 16tki mistrzostw Polski, ale w decydującym starciu uległa zespołowi FC Noster Łódź. W tym momencie rozkład sił wygląda tak, że wymienione wyżej drużyny będą walczyć o mistrzostwo ligi a pozostałe (wśród nich dobrze znani z rozgrywek Playarena Wrocław Wolves) o utrzymanie. Na pewno do samego końca będziemy mieć jeszcze sporo emocji.

LAKP Lublin

Na pierwszym miejscu widzimy Adampol Lublin. Ekipa doświadczona i utytułowana jeżeli chodzi o lubelskie podwórko. W ubiegłym roku walczyli podczas eliminacji mistrzostw Polski, ale nie udało im się przebrnąć przez fazę grupową. Na pozycji wicelidera zespół Moore ze świetnym graczem Pawłem Packiem, który przewodzi w klasyfikacji strzelców. Tą też ekipę zobaczymy na tegorocznych eliminacjach mistrzostw Polski. Zaraz za ich plecami z identycznym dorobkiem punktowym, ale jednym pojedynkiem więcej zespół KS Marmota. Z 21 ligowych trafień aż 9 zanotował Bartłomiej Barwiak. Gracz, który był wyróżniony w naszym plebiscycie na najlepszego zawodnika 2022 roku. Tuż za podium zespół Politechniki Lubelskiej. Drużyna, która tak jak Adampol w poprzednim roku uczestniczyła w eliminacjach mistrzostw Polski, ale odpadła w fazie grupowej. O ligowy byt do ostatnich kolejek będą walczyć zespoły ZiP Kalina, Granit II Bychawa oraz Bosko, które zdobyły odpowiednio 4,4 i 5 oczek.

FLS Kraków

Na prowadzeniu w Krakowie Stomatologia Stupka, zespół, którego specjalnie nie trzeba przedstawiać. W ubiegłorocznym pucharze Polski odpadli na etapie ćwierćfinału. Trzon drużyny stanowią zawodnicy BJM Kraków czyli Jakub Wojtaczka, Mateusz Majewski, Dawid Linca czy Krystian Stanecki. Jest też oczywiście kapitalny Norbert Jaszczak. Zdecydowani faworyci do mistrzowskiego tytułu. Za ich plecami odpowiednio na 2 i 3 miejscu znajdują się Cybermachina C Pub oraz KKF Cafaro Global System Kazimierza Wielka. U tych pierwszych wyróżniającą się postacią jest zdobywca 13 goli Michał Ślaski, u tych drugich Daniel Nowak, najlepszy strzelec i asystent drużyny. O utrzymanie niespodziewanie walczą Asy NH czyli ekipa, w której barwach występuje reprezentant Polski Norbert Jasowicz czy znani z Kapeli Weselnej Andrzej Filipek i Arkadiusz Chlebowski. Oczywiście na usprawiedliwienie tego zespołu można dodać, że Jasowicz i Filipek zagrali na wiosnę tylko raz, Chlebowski 3 razy. Dolne rejony tabeli okupuje też zespół złożony z Portugalczyków C.F. VilaNova/Cisco, który zdobył tylko 1 punkt w 5 spotkaniach. Tuż nad nimi mamy drużynę Żymła Siermięga z 4 oczkami.

FA Toruń

W Toruniu po mistrzowski tytuł zmierza Havana. Podopieczni Macieja Szymańskiego z kompletem zwycięstw są na pierwszym miejscu. Na uwagę zasługuje zwłaszcza świetna postawa w meczu przeciwko wicemistrzowi Polski czyli Bartistowi Toruń, który rozgromili aż 6:1. Co prawda u faworytów brakowało wszystkich największych gwiazd, ale i tak wynik robi wrażenie. Drużyna Krzysztofa Elsnera oprócz wyżej wymienionej porażki zanotowała same zwycięstwa co aktualnie daje jej drugie miejsce w tabeli. Dalej mamy odpowiednio FC Drewce, Nankatsu i Galacticos Lizard King. U tych pierwszych bryluje strzelec 15 goli Wiktor Siołkowski. Bardzo interesująco zapowiada się walka o utrzymanie, w której udział bierze aż 5 drużyn- Opuscapita, Ragazzi, Q-Jawy Skiety Klapki, FCTP oraz Impact Obrowo. Pierwsze trzy ekipy mają 6 punktów natomiast pozostałe 3 oczka. Do końca rozgrywek zostały 3 kolejki i w zasadzie wszystko się jeszcze może zdarzyć.

Master Liga Ełk

Drużyna, która była bardzo blisko sprawienia sensacji podczas ostatniego pucharu Polski gdzie dopiero po dogrywce przegrała z późniejszym zdobywcą tego trofeum przewodzi stawce ekip w Ełku. Hotel Robert’s Port pewnie zmierza po kolejny tytuł. W zasadzie jedyny zespół, który może im zagrozić to Hvac-Eko Drygały. Dar-Tech oraz Coding BMW prawdopodobnie powalczą o brązowe krążki. Tych ostatnich jako mistrza jesieni zobaczymy w tegorocznych eliminacjach mistrzostw Polski. Bardzo duży ścisk jest w środku tabeli, bo różnica między 5 a 11 miejscem to tylko 4 punkty i tutaj możemy mieć jeszcze bardzo dużo przetasowań. Zdecydowanymi outsiderami w tym sezonie są zespoły Orzeł Stare Juchy oraz Ukraina.

Kpolakowski Tomaszów Mazowiecki

Na szczycie pierwszej ligi widzimy zespoły MP Bud oraz Struga Personal, które między sobą rozstrzygną losy mistrzowskiego tytułu. Grały ze sobą w tym sezonie już dwukrotnie raz wygrywał aktualny lider, raz wicelider. Kwestia brązowego medalu rozegra się pomiędzy Lemon Lambo a Baron Team. W uprzywilejowanej sytuacji są Ci pierwsi, którzy mają o 3 oczka więcej. RKS Rzeczyca z 3 punktami zamyka ligową tabelę i ciężko jej będzie poprawić ten stan rzeczy, bo przewaga innych ekip jest po prostu za duża. Można powiedzieć, że ten sezon jest bez większych niespodzianek, bo od początku przewidywaliśmy, że to właśnie MP Bud i Struga powalczą o najważniejsze trofeum.

Mrozowska liga szóstek

Spoglądając na ligową tabelę wydaje się, że walka o mistrzowski tytuł rozstrzygnie się pomiędzy ekipami, które zdobyły do tej pory komplet punktów czyli FC Bezimienni oraz Canarinhos. Ci pierwsi prowadzą dzięki większej liczbie zdobytych bramek (38 vs 34 ich rywale) i mniejszej liczbie straconych (9 vs 12). Po dobrym starcie sezonu zadyszkę złapał zespół To Tylko My. 1 punkt w 2 ostatnich pojedynkach powoduje, że będzie im bardzo ciężko walczyć o coś więcej niż 3 miejsce. Ciekawie sytuacja wygląda od 4 miejsca w dół. Kornishon ma 4 punkty i 4 miejsce a Koda Grupa 3 oczka i 8 miejsce. Wszystko się może jeszcze tutaj zdarzyć jeżeli chodzi o dolne rejony tabeli.

Placeholder