Najlepiej siedzieć w domu i nic nie robić. Czyli dlaczego warto grać w socca.

Socca

Najlepiej siedzieć w domu i nic nie robić. Czyli dlaczego warto grać w socca.

21 czerwca 2021, 12:00

Socca - to nie jest meksykański placek.

Zbliżający się okres wakacyjny dla kibiców piłki nożnej ma mieszany wydźwięk. W latach, kiedy odbywają się Mistrzostwa Świata lub tak jak w tym roku Mistrzostwa Europy jest to czas jeszcze bardziej ekscytujący. Natomiast w latach kiedy nie odbywają się żadne duże turnieje reprezentacyjne jest nieco smutniej, ponieważ kończą się rozgrywki ligowe i życie staje się jakby trochę nudniejsze. Ale! Rzecz ta nie ma miejsca w rozgrywkach Socca, gdzie w piłkę gra się cały rok, a co roku w wakacje możemy również liczyć na wielkie emocje. I to jedna z kilku przewag piłki nożnej na małym boisku w porównaniu do tej w wydaniu 11-osobowym czy nawet futsalowym. Najważniejsza jest jednak jej elastyczność, dzięki której w myśl popularnej piosenki korzystać z jej dobrodziejstw “każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej”. My dziś postaramy się Ci przedstawić, dlaczego warto zdecydować się na zainteresowanie i co najważniejsze rozpoczęcie przygody z tą odmianą futbolu.


Grać może każdy!

W poniższej części artykułu znajdziecie jeszcze wiele korzyści Socca, ale to bez dwóch zdań najfajniejsza. W tej odmianie piłki nożnej każdy znajdzie miejsce dla siebie. Niezależnie od tego czy ledwo potrafisz prosto kopnąć piłkę, czy posiadasz umiejętności pozwalające na grę w I lidze na dużym boisku, rozgrywki na tym małym stoją przed Tobą otworem. Co więcej! Możesz bez większych kłopotów dobrać rozgrywki, w jakich odnajdziesz się najlepiej zarówno poziomem, jak i wymaganiami. W tą odmianę futbolu grają zarówno byli reprezentanci Polski, jak Seweryn Gancarczyk czy Rafał Niżnik, jak i totalni amatorzy mający wcześniej jedyny kontakt z futbolem z perspektywy oglądania go w telewizji. Grają w nią wspólnie mężczyźni i kobiety. Grają 12 latkowie, jak 60-latkowie. Grają Polacy i grają obcokrajowcy. Grają w największych miastach, jak i w malutkich miejscowościach, ponieważ liga odbywa się w kilkudziesięciu miejscach w każdym zakątku naszego kraju. Grają dosłownie wszyscy, zatem z pewnością znajdziesz miejsce idealne dla Ciebie. A to wszystko pod egidą Playarena, która scala zrzeszę wielu ludzi oferując im intrygujące możliwości...

Reprezentacja Polski i Liga Mistrzów

To właśnie organizator rozgrywek w Polsce, którym jest Playarena sprawia, że liga jest doskonale zorganizowana i powoduje, że mówi się o nim bardzo wiele szczególnie w okresie letnim. Dlaczego? Wtedy właśnie co roku odbywają się turnieje, na jakie czekają wszyscy marzący o największych sukcesach. W tym okresie bowiem odbywają się Mistrzostwa oraz Puchar Polski, podczas których najlepsze drużyn ze wszystkich miejscowości, w jakich odbywają się ligi spotykają się, aby walczyć o prestiż, okazałe puchary, awans na Ligę Mistrzów Socca i zapisanie się w historii. To jednak turnieje, które wzbudzają zainteresowanie nie tylko wśród drużyn w nich występujących, ale też innych zespołów z ich miast, które chętnie interesują się poczynaniami kolegów z innych drużyn, co widać podczas transmisji live z turniejów. Nic dziwnego, bo są niezwykle emocjonujące i stoją na znakomitym poziomie. Najlepszym na to dowodem jest Reprezentacji Polski w Socca, w której występują najlepsi zawodnicy występujący w rozgrywkach Playarena. Selekcjoner co roku powtarza, że ma kłopot bogactwa a słowa te mają przełożenie w czynach. Biało-czerwoni są bowiem obecnymi wicemistrzami świata a srebrne medale zdobyli na dwóch ostatnich Mundialach. Nie musimy chyba pisać, że po zbliżających się Mistrzostwach, które mają się odbyć w Meksyku obiecujemy sobie bardzo wiele.

Możliwość spotkania ze znajomymi

Jaką genezę ma powstanie większości drużyn występujących w lidze? Bardzo prostą. Jest nią możliwość spotkania się z “ziomeczkami”, Coraz trudniej znaleźć czas na spotkanie z kolegami, ale często można znaleźć ku temu powód, jakim jest wspólne zajęcie, które wszyscy lubimy. W Polsce dla wielu takim czymś jest piłka. Dlaczego nie połączyć więc przyjemnego z pożytecznym i nie zapisać się do rozgrywek, w których będziesz mógł wraz z kolegami rywalizować z innymi drużynami, gromadząc masę wspomnień i aktywnie spędzając czas? Taka logiczna myśl przyświecała wielu drużynom do dzisiaj występujących w Playarenie. Takie zespoły osiągały również ogromne sukcesy, czego doskonałym przykładem jest ekipa The Cyborgs Ruda Śląska, gdzie paczka znajomych z osiedla podczas wielu lat gry osiągnęła poziom, dzięki któremu była dwukrotnym medalistą Mistrzostw Polski. Co więcej na turnieje z ich udziałem każdego roku przyjeżdżało również kilkunastu kibiców. Wszystko po to, aby spędzić czas ze znajomymi, zatem coś czego wszyscy przecież chyba potrzebujemy. 

Sport to zdrowie! 

Jeśli powyższe argumenty nie zachęciły Cię do zainteresowania rozgrywkami, mamy jeszcze jeden, którego nie sposób obalić. Jest nim banalne słowa, które zapewne dobrze znasz. Oczywiście chodzi o hasło “Sport to zdrowie!” I jesteśmy przekonani, że w odmianie amatorskiej trudno je podważyć. W obecnych czasach aktywność fizyczna jest niezwykle wskazana. Tak więc nie czekaj i dołącz do jednej z drużyn w swojej miejscowości lub załóż swoją ekipę i walcz o swoje cele. Niezależnie czy ma to być Mistrzostwo Polski, czy zwycięstwo w pojedynczym meczu. Nagrodą będzie witalny organizm i pozytywna energia.

Placeholder