Najlepszy zawodnik 2021 roku.

Socca

24 października 2021, 19:10

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca 2021 roku. Mieliśmy w nim bardzo wiele emocji związanych z Socca. Pierwszy medal w rozgrywkach ogólnopolskich dla drużyny z Krakowa. Kapitalna ekipa ze Szczecina, która nie dała żadnych szans rywalom i zdobyła Puchar Polski. Świetny, stojący na bardzo wysokim poziomie turniej 3 rogi- karny. W każdych wymienionych przeze mnie zmaganiach mogliśmy zaobserwować wyróżniających się graczy. Każdy turniej przyniósł nam co najmniej kilka nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Każda drużyna miała w swoim szeregu jakiegoś gracza, który mógł się podobać. Plebiscyty jednak mają to do siebie, że jest w nich ograniczona liczba miejsc. I tak jak co roku od 3 lat na początek przedstawimy Wam 50 najlepszych zdaniem redakcji Socca.pl zawodników minionego roku w piłce nożnej 6-osobowej w Polsce. Nim to jednak nastąpi kilka słów o tym co było w poprzednich latach.

Jak to było na początku?

W 2019 roku portal KaczmaRek&Szeluga-Socca (dzisiejsze Socca.pl) zorganizował pierwszy w historii rozgrywek piłki nożnej 6-osobowej plebiscyt na najlepszego zawodnika roku. „Złota Szóstka” bo tak brzmiała nazwa tego konkursu była nowatorskim pomysłem, który głosem ekspertów z całej Polski miał pokazać, którzy z zawodników wyróżnili się najbardziej. Rok 2019 był rokiem srebrnego medalu zdobytego przez reprezentację Polski na mistrzostwach świata na greckiej Krecie. Nic więc dziwnego, że końcowy ranking „Złotej Szóstki” był zdominowany przez kadrowiczów selekcjonera Klaudiusza Hirscha. Ostatecznie z wielką przewagą punktową pierwszym zwycięzcą plebiscytu został król strzelców mistrzostw świata Bartłomiej Dębicki. Zaraz za jego plecami uplasowali się Ariel Mnochy oraz Krzysztof Elsner.

Rok 2020 czyli kontrowersyjny zwycięzca?

Krzysztof Elsner jest legendą jeśli chodzi o piłkę nożną 6-osobową w Polsce. Wygrał wszystko co jest do wygrania, zdobył każdą ważną nagrodę na każdym ważnym turnieju. Można powiedzieć, że czego się nie dotknie to zamienia w złoto. Nie było chyba turnieju, z którego nie przywiózłby medalu bądź nagrody indywidualnej. W 2020 roku było podobnie. Po rozpadzie wielkiego Dynamika Toruń, w którym Elsner był czołową postacią popularny „Pyda” postanowił założyć nową drużynę, Bartist Toruń. I znowu pojechał na Puchar Polski i znowu go wygrał i znowu.. a nie wróć, nie został MVP turnieju, został wybrany do najlepszej 6 turnieju a tytuł najbardziej wartościowego gracza przypadł Maciejowi Jankowskiemu. I tutaj zaczynają się schody jeśli chodzi o zasadność przyznania tytułu najlepszego gracza roku Elsnerowi a dlaczego? A no dlatego, że tydzień po finale Pucharu Polski odbył się finał mistrzostw Polski. Tam zdecydowanym wygranym okazał się Dentim Katowice, a jego kapitan Marcin Rosiński zagrał kapitalne zawody, które dały mu tytuł MVP turnieju finałowego. Patrząc więc tylko na statystykę i wygrane tytuły oraz nagrody to zdecydowanie ubiegłoroczna statuetka powinna trafić albo do Jankowskiego albo do Rosińskiego. Eksperci zadecydowali jednak inaczej i ostatecznie to Torunianin zdobył najważniejszą nagrodę indywidualną w piłce nożnej 6-osobowej. Za nim na 2 miejscu był gracz z Katowic a podium zamknął „Jankes”. W artykule poniżej cała klasyfikacja ubiegłorocznego plebiscytu.

Jak to będzie wyglądać w tym roku?

Od jutra 25.10 przez następne 50 dni będziemy Wam na naszym fanpejdżu przedstawiać po 1 zawodniku, który został nominowany. Całą listę zawodników poznacie dokładnie 13 grudnia. Przez następne dni grudnia przedstawimy Wam zawodników z miejsc 21-50. W styczniu tak jak w roku ubiegłym będziemy stopniowo odkrywać karty i ostateczne rozstrzygnięcie poznacie pod koniec stycznia 2022 roku. Poniżej lista ekspertów Socca.pl, którzy będą decydować o miejscach w plebiscycie: