Oczekiwanie zakończone, Konin w piłkarskiej elicie!

Po zdecydowanie zbyt długiej nieobecności drużyn z Konina w turniejach finałowych Mistrzostw Polski Playarena złą passę przełamała ekipa KS Elpak Konin, która w świetnym stylu zameldowała się w najlepszej 16 w kraju!

KS Elpak Konin jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn ligi Playarena Konin, a w ostatnich latach stał się prawdziwym ligowym hegemonem. W mocno ograniczonym pod względem liczby spotkań sezonie 2020/2021 udowodnili swoją dominację na konińskich boiskach, wygrywając swój 3 z rządu tytuł mistrzowski! Warto wspomnieć również o drużynie Zrywu Cienin, która ambitnie przez cały sezon dotrzymywała kroku w walce o pierwsze miejsce i ostatecznie razem z drużyną Elpaku zdobyli po 25 punktów. Jednak to gorszy bilans bramek sprawił, że nie mogli się cieszyć z mistrzostwa.

Każdy zdobyty tytuł Mistrza Miasta ma dla nas bardzo dużą wartość, bo każdy w niemal równym stopniu wymaga zaangażowania, poświęcenia i wytrwałości w rywalizacji. Co roku mistrzostwo w rozgrywkach miejskich jest dla nas celem koniecznym do zrealizowania i nie inaczej będzie w przyszłym sezonie. Nie będę jednak ukrywał, że liczymy na pojawienie się w naszej lidze większej liczby drużyn na wysokim poziomie, tak aby walka o mistrza była jeszcze bardziej zacięta.

Piotr Musiał (KS Elpak Konin)

W ostatnich latach turnieje Mistrzostw Polski nie były w pełni satysfakcjonujące dla ekip z Konina. Wyjście z grupy często stawało się zadaniem wykonalnym, a czasem wręcz obowiązkowym, natomiast kwestia awansu do turnieju finałowego stanowiła zaporę nie do przejścia. KS Elpak jako drużyna z wielkim doświadczeniem i będąca w świetnej formie stanęła więc przed wyzwaniem przełamaniem niekorzystnego trendu. Z pewnością w głowach pozostawał jeszcze niedosyt z zeszłorocznego turnieju, kiedy to z kompletem zwycięstw wyszli z grupy turnieju eliminacyjnego, jednak odpadli już w pierwszym spotkaniu fazy pucharowej, przeciwko Bella Team Chorzów. Zadanie w tym roku nie było proste, ponieważ w tegorocznych eliminacjach trafili do bardzo mocno obsadzonego turnieju niedzielnego, a w grupie ich przeciwnikami były uznane drużyny na arenie ogólnopolskiej, na czele z takimi markami jak A Seree Tee Krotoszyn, czy Skład Węgla i Papy Łódź.

Jak się okazało, nie taka grupa straszna jak ją malują. Chociaż może bardziej sprawiedliwym by było określenie, że to Elpak odwrócił role i postanowił postraszyć starych wyjadaczy. Komplet zwycięstw w fazie grupowej stał się faktem i przyniósł sporą dawkę pewności siebie, która była potrzebna przed starciem w „meczu o wszystko”!


Tabela grupy C drugiego turnieju eliminacyjnego MP

Źródło: https://playarena.pl/9348,informacje,serwisowe,news.html

Pojedyncze wyniki fazy grupowej w wykonaniu ekipy KS Elpak Konin prezentowały się następująco:

Skład Węgla i Papy Łódź 1:2 KS Elpak Konin

KS Elpak Konin 3:1 My Tu Po Medale Poznań

A Seree Tee Krotoszyn 2:4 KS Elpak Konin

KS Elpak Konin 5:2 Radomskie Turbo Radom

Przeciwnikiem Elpaku w meczu o awans została drużyna GKS Bomba Radzionków, która w grupie D zdobyła 9 punktów, przegrywając jedynie z dobrze znanym FC Noster Łódź.

Decydujące spotkania zawsze posiadają wielkie napięcie i można w nich liczyć na pełne zaangażowanie obu ekip, walkę do końca i wielkie sportowe emocje. KS Elpak Konin podszedł do niego ze spokojną głową, utrzymując koncentrację z fazy grupowej turnieju i ostatecznie pokonał przeciwników z Radzionkowa 5:2, a tym samem zameldował się w najlepszej 16 w Polsce!


KS Elpak Konin

Źródło: https://www.facebook.com/kselpakkonin

Przed Elpakiem ich największe drużynowe wyzwanie, czyli walka o jak najlepszy wynik w turnieju finałowym MP.

Już w zeszłym roku byliśmy blisko awansu do top 16, jednak wtedy w dość pechowych okolicznościach przegraliśmy „mecz o wszystko”. W tym roku wygrywając wszystkie mecze pewnie wywalczyliśmy awans, więc do turnieju finałowego przystępujemy pewni siebie i swoich umiejętności. Na pewno nie jedziemy na finały tylko po to, żeby się dobrze bawić. Planujemy znacząco namieszać w końcowej klasyfikacji.

Piotr Musiał (KS Elpak Konin)