Pojedynek wagi ciężkiej - walka o pas mistrzowski trwa w najlepsze

Socca

Pojedynek wagi ciężkiej - walka o pas mistrzowski trwa w najlepsze

21 stycznia 2022, 16:42

Ledwo się obejrzeliśmy, a za nami już połowa sezonu! Sprawdźmy, kto na tym etapie rozgrywek jest bliżej mistrzostwa ligi, a kto bardziej zadomowił się w okolicach strefy spadkowej. Zacznijmy sobie podsumowanie od samej góry, czyli od Ligi 1.

Na samym szczycie, widzimy dwie przodujące drużyny, czyli Silversite, który ma na swoim koncie komplet 39 punktów, oraz Noster który ma tylko 3 punkty mniej. Oba te teamy, wypracowały sobie już całkiem sporą jak na ten moment sezonu przewagę nad resztą stawki i na ten moment to właśnie w nich można upatrywać głównych faworytów do zdobycia mistrzostwa Łodzi.

Na najniższym stopniu podium, znajduje się w tym momencie drużyna FC Lumumby, która jednak po rozegraniu zaległego meczu może przybliżyć się do Nosterów na jedyne 5 punktów, a taka strata, jak wiemy, jest jak najbardziej do odrobienia.  Tuż za pierwszą trójką, ale również z mocnymi aspiracjami i również z jednym zaległym meczem, znajduje się drużyna Niechciani FC, którzy jednak muszą zachować czujność bo minimalnie za nimi, na 5 pozycji, znajduje się beniaminek -  Fortuna Łódź.

Mistrzowie z tamtego sezonu, czyli Kinemedica Retkinia Crew, na ten moment zajmuje 6 miejsce i obrona mistrzostwa wydaje się być w tej chwili zadaniem ekstremalnie trudnym. Strata do czołówki jest już dość duża, na razie więc muszą pogodzić się z obecnością w środku tabeli, podobnie jak drużyny StareBałuty, Proteo, Składzik&Not4all, czy Dzbany.

Cztery ostatnie miejsca, czyli strefa spadkowa jest zajęta przez teamy A.K.S Joker, Saint’s, Kozaki UA i Bella Pabianice. Można być pewnym że te zespoły nie będą chciały się w tej części tabeli zadomowić i będą robić wszystko, aby w lidze się utrzymać, jednak nie będzie to łatwe, bo zespoły jak Dzbany czy Składzik&Not4all niechętnie będą chciały oddać miejsce gwarantujące utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Przemysław Śmit – ambasador 1 ligi Playarena Łódź.
Zaskoczeniem jest to, jak wiele porażek poniósł aktualny mistrz. O ile opuszczenie boiska na tarczy, po meczu z Noster można tłumaczyć wysoką forma zespołu walczącego o mistrzostwo, o tyle porażki kolejno z Fortuną, Jokerami i Dzbanami są wynikami dość zadziwiającymi. Niespodzianką jest również bardzo równa forma Silversite - chłopaki mają mocny skład, ale to jak przeszli przez rundę jesienną jest niesamowicie imponujące. Rozjechali wszystkich rywali jak czołg, 13 meczów, 13 wygranych i tytuł mistrza jesieni - świetny wynik. Czy ktoś może im zagrozić? W playarenie może zdarzyć się wszystko, ale kierując się logiką, to tylko Noster może dotrzymać Silverom kroku w walce o tytuł. Z perspektywy kibica może podobać się postawa Fortuny. Chłopaki mimo słabego początku wzięli się w garść, wyciągnęli wnioski i zaczęli punktować - zakończyli rundę na 5 miejscu i za to należą im się ogromne brawa. Kto rozczarował? Chyba nikt specjalnie nie zawiódł oczekiwań kibiców, ale jeśli miałbym postawić na któregoś konia, to postawiłbym na Jokerow - młodzi, zgrani, a wyniki w najwyższej klasie rozgrywkowej pozwalają sądzić, że fenomenalny poprzedni sezon w ich wykonaniu był wypadkiem przy pracy - przed sezonem znacznie więcej oczekiwałem od najlepszej drugoligowej ekipy z zeszłego sezonu.

Tak wygląda sytuacja, na półmetku zmagań. Mamy już porządny materiał do analizy, i podstawę do tego aby typować to jak będzie wyglądał układ tabeli na koniec tego sezonu. Ale doświadczenia związane z playareną, pozwalają nam sądzić że emocji tu jeszcze nie zabraknie. Czego oczywiście sobie życzymy!

Tabela po rundzie jesiennej.

Placeholder