Polacy przegrywają z Brazylią na Mistrzostwach Świata w AMPFutbolu.

AMP Futbol ampfutbol mistrzostwa świata

05 października 2022, 21:04

Polacy przegrali z Brazylią na Mistrzostwach Świata AMP futbolu w Turcji i odpadli z walki o złoty medal. Nasza reprezentacja okazał się słabsza i zasłużenie przegrała z lepiej grającym rywalem. Biało-czerwoni będą grać teraz o miejsca 9-16.

Początek zmagań grupowych naszej kadry nie był udany. Już w pierwszym meczu Polacy ulegli reprezentacji Uzbekistanu przez co utrudnili sobie wyjście z grupy. Porażka na inaugurację zmotywowała zawodników i drugi mecz w grupie był już dużo lepszy. Wygrali z Tanzanią 3:0, która pod każdym względem była słabsza od naszej drużyny.

Sprawa awansu miała rozstrzygnąć się w ostatnim meczu z Hiszpanią. Nasi piłkarze nie mieli z nią dobrych wspomnień, gdyż na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy, to właśnie reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego wyeliminowała nas w półfinale. Tym razem Polacy pokazali się ze znacznie lepszej strony. Pewna wygrana pozwoliła na awans do strefy pucharowej. W środę 5 października na Polskę czekał ciężki sprawdzian z Brazylią. Stawka była duża - awans do ćwierćfinału.

Spotkanie zapowiadało się na wyrównane, ponieważ Biało-Czerwoni brązowi medaliści ubiegłorocznych mistrzostw Europy, natomiast Brazylia w tym roku wygrała południowoamerykańskie kwalifikacje do mundialu, a w 2018 r. zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach świata.

Lepiej spotkanie rozpoczęli "Canarinhos", którzy objęli prowadzenie już w 5. minucie, gdy Alex wykorzystał dogranie Daniela i trafił do pustej bramki obok bezradnego Woźniaka. W 1 połowie spotkania mogli schodzić z wyższym prowadzeniem, jednak dobra postawa Woźniaka sprawiła, że nasza drużyna pozostawała w grze.

Po przerwie Polacy zagrali zdecydowanie odważniej, ale brakowało im skuteczności. W 44. minucie Formiga mocno uderzył z rzutu wolnego, a Woźniak, któremu skutecznie przeszkadzał jeden z rywali skapitulował po raz drugi. Polacy nie złożyli jednak broni i szybko wywalczyli rzut karny za zagranie kulą Wesleya, który wykorzystał Krystian Kapłon.

Brazylia zagra w ćwierćfinale z Angolą. Polakom pozostała rywalizacja o miejsca 9-16. W czwartek o 11:00 zagrają z Anglikami, którzy dziś przegrali po dogrywce 0:1 z mistrzami świata - wspomnianymi wyżej Angolczykami.