Polska – Urugwaj

Wczoraj podopieczni Klaudiusza Hirscha wykonali pierwszy z ośmiu kroków w kierunku celu, którym jest zdobycie złotego medalu mistrzostw świata. Jednak droga do tego celu jest tak daleka, jak z Essen do Montevideo, skąd przylecieli nasi wtorkowi rywale, czyli reprezentacja Urugwaju. Kraj o niesamowitej tradycji piłkarskiej, gdzie piłka nożna jest traktowana jak religia. Diego Forlan, Edinson Cavani, oraz oczywiście Luis Suarez, to autorytety piłkarskie, na których wzorują się zawodnicy La Celeste. Zmierzą się w swoim trzecim meczu na mundialu z biało-czerwonymi już w środę o godzinie 18:00.

SYTUACJA W GRUPIE

Polska ma najbardziej komfortowy terminarz w naszej grupie. Po meczu ze Słowenią biało- czerwoni mają dziś dzień regeneracji i dopiero jutro zagrają swoje drugie spotkanie w turnieju, a dla Urugwajczyków będzie to trzeci – być może ostatni pojedynek na tym mundialu.

HISZPANIA – URUGWAJ 3:2
POLSKA – SŁOWENIA 2:1
URUGWAJ – SŁOWENIA 1:1

https://socca.pl/tabele-grupowe/

Urugwaj, losowany z czwartego koszyka, w teorii jest najsłabszą drużyną w naszej grupie, ale z pewnością zawodnicy z Ameryki Południowej mogą mówić o tym, że mają pecha (ja wolę powiedzieć, że byli nieskuteczni), ponieważ stracili punkty ze Słowenią na własne życzenie. Prowadzili grę przez większość spotkania i mieli co najmniej pięć sytuacji, w których powinna wpaść bramka. A cytując piłkarskiego klasyka: „nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić”. W ostatniej minucie lider słoweńskiej drużyny, Soldić, wpakował piłkę do urugwajskiej bramki i błękitni skończyli ten mecz tylko z jednym punktem.

URUGWAJSKIE ZAGROŻENIA

Dominik Rek (socca.pl): Urugwaj gra techniczną piłkę i nieźle radzi sobie w obronie, jak na kraj z Ameryki Południowej. Na pewno musimy uważać na szybkie kontrataki, bo to będzie ich największa siła. Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem jest ich kapitan, Victor Rodriguez, który dyryguje grą obronną, ale często też włącza się do akcji ofensywnych. Polacy muszą zagrać wysokim pressingiem, bo wyjście spod niego to pięta Achillesowa Urugwajczyków. Musimy grać szybciej i dokładniej niż ze Słowenią, i przede wszystkim skuteczniej, wtedy o końcowy wynik będę spokojny.

Przemysław Mamczak (asystent selekcjonera): Urugwaj to nieoczywista drużyna, która bazuje na umiejętnościach indywidualnych. Nasze analizy przeciwnika opierają się na jego dotychczasowych meczach w Essen, bo to zespół, który ostatni raz grał na mundialu w 2019 roku. Spotkanie Urugwaju ze Słowenią pokazało nam jednak, że nikogo w tym turnieju nie warto lekceważyć i do rywalizacji przystąpimy na pewno w pełni skoncentrowani.

Bez względu na wszystkie atuty, jakie ma kadra Urugwaju, Polacy znają swoją wartość i muszą zagrać to, co potrafią najlepiej. Pierwszy mecz i nerwy z nim związane za nami. Teraz liczymy, że pełną gamę swoich umiejętności zaprezentują nam nasi liderzy, ale i debiutanci, na których mocno liczymy. Jeszcze jedna ważna rzecz, mamy nadzieję, że Paweł Grzywa nie będzie puszczał tak prostych bramek, jak w meczu ze Słowenią (hahaha).