Poznaj Menagera w świecie szóstek – Daniel Synal

Czas na kolejny wywiad z serii „Menadżerowie w Socca”. Tym razem do tablicy został wywołany Daniel Synal – opiekun ekipy AC Bogucice ekipy, która z roku na rok robi coraz większe postępy i mocno puka w drzwi pokoju gdzie jest cała śmietanka drużyn grających na orlikach. Ten sezon w ich wykonaniu jak na razie jest perfekcyjny – 9 zwycięstw w 9 spotkaniach.
Lider Ekstraligi w Katowickiej Lidze Szóstek gdzie mają przyjemność rywalizować z takimi tuzami jak Dentim Clinic Katowice czy Skrzydlaty Byk.
Jaka będzie wiosna w ich wykonaniu ?
Czy odbiorą tytuł Mistrzowski Dentimowi?

Zapraszam do śledzenia ich poczynań, najbliższa okazja już w sobotę na turnieju nocnym ABC Sport Zabrze.

Kamil Węgrzyk: Hej Daniel, witam Cię w cyklu „Menadżerowie w Socca”.
Na start przybliżmy naszym czytelnikom Twoją osobę.
Kim jest Daniel Synal ? Jaka drużyna jest pod Twoja opieką?
Czym się zajmujesz prywatnie?

Daniel Synal: Bardzo dziękuję za zainteresowanie moją skromną osobą oraz drużyną.
Nazywam się Daniel Synal i opiekuje się ekipą o nazwie AC BOGUCICE.
Na co dzień jestem ojcem wspaniałego 11-letniego syna i pracuję jako operator sprzętu ciężkiego (walec).

K.W:Skąd pomysł na zainteresowanie się rozgrywkami socca i poświęcenie swojej uwagi na swojej drużynie i bycie jej prezes/kapitanem?

D.S:Od zawsze na osiedlowych boiskach graliśmy 4+1 lub 5+1 dopóki zdrowie dopisywało, a następnie dostałem propozycje gry w KLS w drużynie AC BOGUCICE. W późniejszym czasie koledzy z drużyny stwierdzili, że mam cechy nadające się do prowadzenia chłopaków i reprezentowania ich na różnych turniejach czy zmaganiach ligowych.

K.W:Jak oceniasz rundę jesienną? Jesteś zadowolony że jak równy z równym potrafisz rywalizować z Dentimem – jedną z najlepszych drużyn w Polsce?

D.S:Oczywiście ta runda była dla nas wyśmienita, komplet zwycięstw, jestem bardzo dumny z moich chłopaków i mam nadzieję, że utrzymamy zwycięską formę na wiosnę. Mecz z Dentimem to był dla nas zaszczyt i jeden z lepszych meczów w życiu i dlatego radość z wygranej była jeszcze większa.

K.W:Chciałbym poznać Twoją opinie na temat Katowickiej Ligi Szóstek – jednej z większych rozgrywek miejskich w naszym kraju?

D.S:Jak każda liga również KLS ma swoje plusy i minusy. Myślę, że podąża to wszystko w dobrym kierunku i pogramy jeszcze długi czas i będziemy walczyć o mistrzostwo Katowic. Z roku na rok poziom rozgrywek ligowych rośnie.

K.W:Jakie ruchy kadrowe przewidujesz na przerwę zimową? Kogo Ci brakuje w drużynie i na jakiej pozycji szukasz wzmocnień?

D.S:Na chwilę obecną mamy dwa transfery „klepnięte”, kolejnych dwóch zawodników testujemy, a szukamy zawodników na każdą pozycję i ciągle się rozglądamy. Nie możemy stać w miejscu, wszystkie ekipy będą się wzmacniać i runda wiosenna będzie o wiele ciekawsza.

Sama przejmność grać w zespole amatorskim, który jest profesjonalnie zarządzany

K.W:Przerwę zimową wykorzystujecie na turnieje, na treningi czy jednak odpoczynek i regeneracja są na 1 miejscu?

D.S:Zdecydowanie chcemy być aktywni na ile czas pozwala bo dzięki sponsorom o finanse martwić się nie musimy, więc chcemy grać w turniejach i trenować ze sobą jak najwięcej czasu.

K.W: Co jest Twoim celem/marzeniem w rywalizacji „szóstek”?

D.S:Moje marzenia są bardzo przyziemne i realne. Myślę, że tak samo ja jak reszta drużyny chciałabym odzyskać tytuł mistrza Katowic oraz zakwalifikować się do top 16 turnieju finałowego bo będzie to znak, iż idziemy w dobrym kierunku.

K.W:Dzięki Daniel za rozmowę, życzę dużo zdrowia i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

D.S:Dziękuję Kamil i pozdrawiam Ciebie jak i całą redakcję i czytelników socca.pl 

Dzięki menadżerom takim jak Daniel Synal czy Tomasz Kwiotek rywalizacja jest także na tym poziomie.