Poznaj reprezentanta!- Rafał Trakul

Mistrzostwa Świata

Poznaj reprezentanta!- Rafał Trakul

09 września 2022, 01:08

A kto to jest ten Trakul? A kto to jest ten Sobczak?

Takie pytanie padały od ludzi, którzy walczą w turniejach playarena.pl , jednak w tym roku udało się rozszerzyć selekcje RP6 o świetny turniej zimowy WARSAW BOS CUP organizowany przez największą ligę w Polsce - LIGA FANÓW organizowaną przez Rafała Milewskiego.
W tych zimowych zmaganiach wystąpił Izolbet Gostynin czyli ekipa pochodząca z okolic Płocka gdzie swojego czasu był bardzo silny ośrodek piłki nożnej 6-osobowej, a największe sukcesy święciła drużyna Kluge Team Płock z kapitanem RP6 Batłomiejem Dębickim na czele.

Izolbetowi Gostynin furory w Warszawskim turnieju nie zrobił, ale czujne oko Klaudiusza Hirscha, który był obecny na tym turnieju zarejstrowało,że dwóch zawodników z tej drużyny być może będzie pasować do koncepcji selekcjonera.
Aż, 32 zawodników z tegoturnieju było powołanych na konsultacje RP6 w tym właśnie bohater naszego artykułu.Przemysław Kaczmarek: Jesteś debiutantem - po ostatnim zgrupowaniu nie było wiadomo kto ostatecznie dostanie bilet do Budapesztu. Jak się poczułeś po tym jak się dowiedziałeś, że jednak Rafał Trakul będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach świata ?

Rafał Trakul: Na pewno duża radość, że dostałem się do kadry na wyjazd na Mistrzostwa, gra w koszulce z orzełkiem na piersi to jest coś wyjątkowego. Małe spełnienie marzeń!

Czym zajmujesz się na co dzień
Na co dzień pracuje jako automatyk w firmie ktora zajmuje sie podłączaniem urządzeń automatycznym i elektrycznych.

Jakie było Twoje najważniejsze życiowe wydarzenie?
Najważniejsze moje życiowe wydarzenia to z pewnością ślub z moja teraz żoną Aleksandra.
Rodzina to dla mnie priorytet.

Co lub kto jest Twoja inspiracja ?
Hmmm, myśle, że żona, zawsze mnie w dobrych jak i w trudnych chwilach wspiera, pomaga i doradzi co zrobić.

Gdybys miał wymienić trzy twoje najlepsze cechy to byłyby to:
Myśle ze pracowitość , zaangażowanie w to co robię i pozytywna energia.
Hmmm, ciężko powiedzieć, mysle zawsze coś jest do poprawy , nikt nie jest doskonały, trzeba nad sobą pracować i co dzień coś udoskonalać ale w nim przypadku to na pewno wybuchowość ( śmiech )

W którym miejscu na boisku czujesz się najlepiej ?
Czuje się najlepiej na boku, prawa pomoc, choć jestem lewonożny to wole grać na prawej stronie, lubię schodzić do środka i szukać uderzenia lub dryblingu

Jaki jest Twój największy atut piłkarski?
Hmmm, myśle ze pojedynki jeden na jeden, lubię wchodzić w pojedynki jeden jeden, szukać uderzenia, podania prostopadłego, tez napewno stały fragment gry, w zespole w którym gram na codzień jestem wykonawca i dobrze się czuje w tym aspekcie. Mam nadzieję, że będzie okazja pokazania się w tym elemencie gry.

Co Twoim zdaniem będzie największa siła kadry podczas Mistrzostw Świata ?

Napewno siła naszej kadry będą wszyscy którzy są na mundialu, każdy wniesie coś do reprezentacji, wiec z pewnością cała drużyna będzie pracować na to żeby wypaść jak najlepiej, każdy z nas ma umiejętności piłkarskie, które pokaże na turnieju, ale na pewno też atmosfera, nie znamy się może długo ale nawet jeśli się spotkamy na zgrupowaniu to panuje świetny klimat, a to jest bardzo ważne, żeby odnieść sukces.

Jakie doświadczenie poza szóstkami posiadasz?

Obecnie gram w IV ligowej drużynie Świt Starozreby, ale również uczestniczę w rożnym turniejach szczególnie halowych, a także gram w Łowickiej lidze futsalu, gdzie liga jest bardzo mocna, ponieważ dużo zawodników przyjeżdża z Ekstraklasy futsalu ?

Jakie cele stawiasz sobie na mundial?

Cele, hmmm, chciałbym wypaść jak najlepiej, okazać swoje umiejętności i przełożyć je na boisko, grać jak najwiecej, i przede wszystkim chciałbym razem z Kadra, przywieść medal, bo dla każdego to jest spełnienie marzeń ?

Placeholder