Przed nami finał Pucharu Grudziądza!

Socca Grudziądz

Przed nami finał Pucharu Grudziądza!

16 lipca 2021, 12:00

Już w najbliższą niedzielę czeka nas jedno z najważniejszych wydarzeń w tym roku dla grudziądzkiego regionu w piłce nożnej 6-osobowej. Naprzeciw siebie staną dwie najlepsze drużyny tegorocznej edycji Pucharu Grudziądza, walcząc o cenne trofeum oraz przepustkę na Fortuna Puchar Polski!

Tegoroczny finał należy do wyjątkowych, ponieważ pierwszy raz w historii obie drużyny wywodzą się spoza Grudziądza. Mowa oczywiście o pochodzącej z Radzynia Chełmińskiego Fijevii Fijewo oraz Cukrovii Mełniak, której zawodnicy mieszkają w różnych miejscowościach rozsianych bliżej lub dalej od Grudziądza.

Obaj finaliści z dużym spokojem poradzili sobie z rywalami w fazie grupowej, notując komplety zwycięstw. Śmiało można więc powiedzieć, że ten pierwszy etap rozgrywek był swego rodzaju przetarciem przed prawdziwym wyzwaniem, jakim była faza pucharowa. Tegoroczne rozgrywki o Puchar Grudziądza zostały bowiem tak skonstruowane, że z grupy A wychodziły dwie drużyny (ze względu na większą liczbę drużyn w grupie), a z grup B i C po jednej drużynie, przez co awans z grupy oznaczał grę w półfinałach.


Tabele fazy grupowej - Puchar Grudziądza 2020/2021

Źródło: https://playarena.pl/umbrella?city_id=309#leagueSeasonTable_17785

W półfinałach Fijevia Fijewo trafiła na zwycięzcę grupy A i jednocześnie wicelidera tabeli ligowej – Śródmieście Grudziądz. Natomiast Cukrovia Mełniak otrzymała drużynę z drugiego miejsca w grupie A, czyli ekipę FC Kuluary. Obsada półfinałów stała więc na bardzo wysokim poziomie, ponieważ naprzeciw siebie stanęli bezpośredni rywale ligowi, z miejsc 2-5, dlatego wszyscy kibice mogli być pewni spotkań na najwyższym poziomie! Półfinały zostały rozegrane w formule mecz-rewanż. Wyniki pierwszych spotkań prezentowały się następująco:

Śródmieście Grudziądz 7:7 Fijevia Fijewo
FC Kuluary 5:18 Cukrovia Mełniak

Remis w spotkaniu Śródmieście – Fijevia oznaczał wielkie emocje w spotkaniu rewanżowym i w rezultacie otrzymaliśmy, co oczekiwaliśmy! Po wspaniałej walce obu drużyn zwycięsko wychodzi ekipa Fijevii, pokonując rywali 7:5. Niestety drugie spotkanie półfinałowe pomiędzy Cukrovią a Kuluarami nie doszło do skutku, ponieważ Ci drudzy postanowili oddać rewanż walkowerem. W wyniku tego otrzymaliśmy parę finalistów tegorocznej edycji Pucharu Grudziądza, w postaci:

Fijevia Fijewo vs Cukrovia Mełniak

 Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco pod względem poziomu sportowego, ale również gorąco może być na trybunach, ponieważ spodziewamy się bardzo licznej publiki, w postaci sympatyków obu ekip oraz licznego społeczeństwa Playareny w Grudziądzu, którzy przybędą na to spotkanie. Wielki finał już w niedzielę 18.07.2021 na Orliku Strzemięcin w Grudziądzu. Niech zwycięży lepszy!

Placeholder