Przystanek: Sosnowiec – przerwa zimowa

Mnóstwo meczów, ogrom bramek i masa zawirowań w tabeli, a przede wszystkim – kłopoty mistrza miasta!
To wszystko w niepowtarzalnym Sosnowcu, gdzie rozgrywki – jak w całej Polsce – zapadły w sen zimowy, a to najlepsza okazja do przejrzenia i opisania tego, co działo się tutaj jesienią.
Przed wami podsumowanie 1 rundy sezonu 2021/22 w Sosnowcu!

1 Liga – Kłopoty FC Showtime, niepokonani Alkoholicy!

1 miejsce – Alkoholicy Z Jednej Ulicy (33 punkty)
2 miejsce – KS Górnik Klimontów (28 punktów)
3 miejsce – FC Showtime (27 punktów)

Zacznę od najwyższej ligi i chyba największego zaskoczenia całych rozgrywek, a mianowicie – Alkoholicy Z Jednej Ulicy.
Przed sezonem raczej mało kto, postawiłby pieniądze na to, że jesienią nikt nie będzie w stanie ich zatrzymać. 11 meczów, 11 wygranych i bilans bramek jakiego nie powstydziłby się nikt!
135 zdobytych i zaledwie 54 stracone!
Chłopaki robią niesamowitą robotę na boisku nie pozostawiając złudzeń dosłownie nikomu. Zeszłorocznego mistrza – FC Showtime, odprawili do domu bez punktów, z resztą podobnie jak BARDZO doświadczonego Vice-lidera rozgrywek – KS Górnik Klimontów, który traci do AZJU 5 punktów.
Chłopaki z Showtime rundę wiosenną zaczną na 3 miejscu ze stratą 6-ciu punktów do lidera.

4 miejsce – KS Juliusz (21 punktów)
5 miejsce – KS Unia Zagórze (18 punktów)

Na czwartym miejscu uplasowali się chłopaki z Juliusza. Rewelacji poprzedniego sezonu!
W tym niestety nie idzie im za dobrze, a pozycja w tabeli jest na pewno lepsza od gry. Wygrali oni jedynie 4 mecze, a reszta to punkty zdobyte po walkowerach..
Piąta lokata to absolutny gigant z poprzedniego sezonu – KS Unia Zagórze.
Start sezonu mówiąc szczerze – fatalny (dwie porażki z rzędu) i na pewno nie tak wyobrażali to sobie Panowie, którzy po turnieju 3 Rogi Karny mieli dużo wyższe ambicje. Pokaz tego widzimy w dalszej części, gdzie na 9 meczów sześciokrotnie wracali z tarczą.

Środek tabeli przypada kolejno:
6 miejsce – AS Sosnowiec (15 punktów)
7 miejsce – WPRD Forte (15 punktów)
8 miejsce – AKS Gołonóg (11 punktów)

Te trzy drużyny na pewno czują mocny niedosyt.. AS i WPRD zaliczyli aż po 3 remisy, natomiast Gołonóg 2. No – można było z tego wyciągnąć trochę więcej, natomiast AS’a i WPRD, którzy między sobą również podzielili się punktami – na pewno bym nie wykluczał jeszcze z walki o miejsca w TOP4 na koniec sezonu.

9 miejsce – FC Lena (8 punktów)
10 miejsce – SSC Zamkowe (7 punktów)
11 miejsce – Red.Gull (7 punktów)
12 miejsce – DG Young Boys (1 punkt)

Ta czwórka nie może zaliczyć tej rundy do udanych.. Beniaminek rozgrywek – DG Young Boys, bardzo słabo przeszedł przez jesienną rundę. Czy wynikało to z przeskoku poziomu pomiędzy 1, a 2 ligą? Czy może z problemów wewnętrznych? Nie wiemy, ale tam czym prędzej przyda się strażak (niczym w naszej reprezentacji), który uratowałby ten sezon.
Pozostałe drużyny to cienie drużyn z poprzedniego sezonu. Pragnę przypomnieć tylko, że Zamkowe było na 3 miejscu, Lena na 5, a Red.Gull na 8..
Każda z tych ekip może mieć do siebie zasłużone pretensje, że wygląda to tak a nie inaczej…

7 miejsce – WPRD Forte

2 Liga – Najbardziej wyrównany poziom od lat!

Zaplecze 1 ligi to w tym sezonie prawdziwa jedna wielka niewiadoma.
Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który przypuszczał, że w walce o tytuł na półmetku rozgrywek będzie aż 6 drużyn (POŁOWA STAWKI!)

1 miejsce – KS Xavera (27 punktów)
2 miejsce – ToNieMy (25 punktów)
3 miejsce – FC Odbuduj (24 punkty)

Zacznijmy może od samej góry tabeli, gdzie między liderującą a trzecią drużyną są jedynie 3 punkty różnicy.
Na pierwszym miejscu uplasowała się KS Xavera. Jest to nie jako małe zaskoczenie, ponieważ raczej można było spodziewać się dominacji ze strony SM Czarne Orły, które w trakcie poprzedniego sezonu nie pozostawiły innym zespołom złudzeń i jako jedyni z TOP3 zostali w drugiej lidze.

Dział od transferów w Xaverze ma powody do dumy, bo wzmocnienia dokonane przez tę drużynę dają się we znaki rywalom w niemal każdym spotkaniu.
Za ich plecami plasują się zawodnicy ToNieMy, którzy poprzedni sezon skończyli na 12(!) miejscu!
Kolejną drużyną, która zanotowała spory progres jest ekipa FC Odbuduj, do której przed sezonem dołączył m.in Kacper Marcoń – odkrycie turnieju socca.pl!
Ewidentnie udany transfer. Dąbrowska ekipa w niczym nie przypomina siebie z przed roku i dumnie zmierza w kierunku TOP3 na koniec sezonu.

Jak można zauważyć – po poprzednim sezonie nie ma już śladu i to dosłownie.
W tym roku nie ma wykrystalizowanej czołówki. Nie dość, że w całej szóstce każdy może wygrać z każdym, to należy pamiętać też o niżej notowanych drużynach, które wielokrotnie urywały bardzo cenne punkty czołówce stawki.

4 miejsce – Spartan Team (20 punktów)
5 miejsce – SKRR Impet Sosnowiec (18 punktów)
6 miejsce – SM Czarne Orły (17 punktów)

Tuż poza podium melduje się czeladzka ekipa – Spartan Team, która notuje spadek o jedną pozycję względem zeszłego sezonu.
Chłopaki tę rundę rozpoczęli z przytupem i mimo głupio straconych karnych punktów, tracą jedynie 7 punktów do lidera! Niedawno dokonali jeszcze kilku wzmocnień, dlatego kolejna runda zapowiada się wybitnie obiecująco!

Na piątym miejscu w tabeli ulokowała się jedna z najmłodszych drużyn w stawce – SKRR Impet Sosnowiec. Przed sezonem poczynili sporo ruchów transferowych i może to jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Z czasem jak przyjdzie zgranie, może to wyglądać dużo lepiej. Na razie jednak jest to 5 miejsce i brak wygranej z kimkolwiek z TOP6. a to na pewno martwi osoby odpowiedzialne za zespół.

Tuż za plecami Impetu są SM Czarne Orły, także jeden z głównych faworytów tej ligi przed jej startem. Niestety po świetnym początku, nadeszły wielokrotne potknięcia.
Z czołówką idzie im nie najgorzej. 2 wygrane, 1 remis, 1 porażka i 1 walkower, ale martwi na pewno dyspozycja na tle słabszych rywali.
Stracili punkty w starciach z Realem Martini, Odklejonymi FC, oraz podobnie jak ,,Impetowcy” – w starciu z FC Dąbrowa Górnicza.

7 miejsce – Maczki Squad (12 puntków)
8 miejsce – Odklejeni FC (12 puntków)
9 miejsce – FC Dąbrowa Górnicza (11 puntków)*
10 miejsce – Sosnowiec City FC (11 puntków)*
11 miejsce – Real Martini (9 punktów)
*- mecz więcej rozegrany

Maczki Sqad

Dolna część stawki to prawdziwa rywalizacja i każde punkty!
Mamy tutaj Maczki, które zanotowały awans aż o 6 miejsc w tabeli (względem zeszłego sezonu), dwoje beniaminków – Odklejeni oraz Sosnowiec City!
Warto zauważyć, że Odklejeni to całkowicie nowa drużyna w naszych rozgrywkach. Niestety, walka o wyższe miejsce w tabeli już raczej się dla nich zakończyła po weryfikacji profili, za którą otrzymają aż -10 punktów!
Sosnowiec City jest natomiast vice-mistrzem 3 ligi z sezonu 2020/21!

Dwóch beniaminków rozdziela FCDG. Drużyna w żółtych strojach na pewno nie kojarzy się kolorowo kilku zespołom z górnej części ligi, którym jako jedna z nielicznych była w stanie urwać punkty. Mają też jako pierwsza drużyna w mieście rozegrany już mecz z nowej rundy, ale nie przekłada się on na układ w tabeli – przegrany..

12 miejsce – Mocarz Team (4 punkty)

Zdecydowanie czerwoną latarnią tej ligi jest ekipa Mocarz Team.. 5 punktów straty do przedostatniego miejsca, a mogły być tylko 2, gdyby nie przykre sytuacje z początku tego sezonu..
W poprzednim sezonie występowali na poziomie 3 ligi, której zawody zakończyli na 4 miejscu. W tym staną przed zadaniem z gatunku arcytrudnym – obronić się przed spadkiem…

3 Liga – rywalizacja niczym Real Madryt i FC Barcelona za najlepszych czasów!

Najniższy poziom rozgrywek w mieście, ale zdecydowanie dorównują widowiskiem wyższym ligom!

Co warto zaznaczyć, rezerwy drugoligowego Impetu oraz Orły Sosnowiec mają po jednym spotkaniu do rozegrania, z ekipą która dołączyła do rozgrywek w ich trakcie (Team DG) – dlatego nie było musu zagrania tego meczu przed końcem rundy.

Wróćmy jednak do wydarzeń mających miejsce na boisku ostatniej jesieni.

1 miejsce – Master Drewienko (21 punktów)
2 miejsce – SKRR Impet Sosnowiec II (21 punktów)**
** – jeden mecz mniej

Master Drewienko to nowa drużyna w naszych rozgrywkach, która przebojem wdarła się do najniższej ligi. SKRR Impet Sosnowiec II to z kolei rezerwy ekipy grającej w drugiej lidze, często wspierani właśnie zawodnikami z pierwszej drużyny.
Obie drużyny dzielą taką samą liczbę punktów z zastrzeżeniem, że tym drugim został ostatni mecz do rozegrania.
Zdecydowanie dwa zespoły przewodniczące nad resztą stawki. Mało tego – mecz bezpośredni – co to było za widowisko!
Na spokojnie można o nim mówić, jako o najgłośniejszym meczu w ostatnich latach trzeciej ligi, a rewanż patrząc na tabelę zapowiada się wybitnie interesująco!

Spójrzcie sami!:

3 miejsce – Team DG (13 punktów)*
4 miejsce – Przyszli Emeryci (13 punktów)
5 miejsce – FC Pawiak (10 punktów)
6 miejsce – Inter Zagłębie (10 punktów)

  • – dwa mecze mniej.

Peleton za ucieczką składa się z 4 podobnie silnych zespołów, które do ostatniej kolejki będą walczyć ze sobą o każdy punkt!
Dąbrowskie Team DG, które poza jednym remisem z Interem, uległo jedynie Drewienku.
Tuż za ich plecami mamy zespół Przyszłych Emerytów, którzy przez długi czas stawiani byli w gronie faworytów ligi. Niestety ostatnie 3 porażki i remis niejako ich z tej walki nieco wykluczył, ale zgodnie z powiedzeniem ,,nigdy nie mów nigdy” – zapowiada się świetna druga runda!
Na piątej pozycji znaleźli się obeznani z ligą FC Pawiak. Mimo wyników na boisku (3-1-4) nigdy nie brakuje im chęci i dobrej zabawy w tym wszystkim, a przecież o to głównie chodzi.
Czołówkę goni Inter Zagłębie, w którym zarząd po kilku słabszych wynikach na początku postanowił zrobić spore roszady kadrowe.
Po nich już tylko dwa pewne, wysokie zwycięstwa oraz cenny remis z Team DG!

7 miejsce – KS Piosek (5 punktów)
8 miejsce – FC Kasprzak (4 punkty)
9 miejsce – Orły Sosnowiec (1 punkt)

Dół tabeli, a zarazem spód rozgrywek w mieście zamyka trójka drużyn, które na pewno w drugiej części sezonu zrobią wszystko, by wyjść z kryzysu i zaprezentować się szerszej publiczności z jak najlepszej strony.
KS Piosek – drużyna absolutnie nie przewidywalna. Potrafią ograć FC Kasprzak i sprawić spore problemy Przyszłym Emerytom czy Team DG, by później dostać dwa/trzy solidne nokauty..
FC Kasprzak zalicza bardzo słaby, debiutancki sezon.. jedyne punkty to wielkie zaskoczenie – zdobyty remis z Przyszłymi Emerytami oraz walkower od Orłów..
Same Orły zaś, no cóż… szkoda chłopaków, ale ich problemy wewnątrz kadry są na tyle duże, że w trakcie trwania całej rundy zdołali rozegrać jedynie trzy spotkania. Resztę oddali walkowerem..

Kilka słów podsumowania:

Wszystkie drużyny mają teraz wolny okres, by odpocząć od piłki lub spotykać się na weekendowym graniu, gdzie w końcu nie ma presji na wynik. Niektóre z nich powinny wykorzystać ten czas, by przemyśleć swoje błędy w rundzie jesiennej, a na pewno każda z drużyn powinna teraz przygotować jakiś plan na drugą część sezonu. Teraz jest właściwy moment na czystki i wzmocnienia w kadrach, a także na wyznaczenie sobie określonych celów na wiosnę.

Czy Alkoholicy Z Jednej Ulicy zdetronizują wieloletniego hegemona rozgrywek i podniosą trofeum Mistrza miasta? Pozostaną niepokonani?

Która drużyna z TOP6 wygra wyścig o tytuł najlepszej na zapleczu pierwszej ligi?
KS Xavera utrzyma pozycję lidera, czy ulegnie przy tak wyrównanym poziomie?

Czy SKRR Impet Sosnowiec obroni tytuł Mistrza 3 ligi? Walka o pierwsze miejsce rozstrzygnie się w rewanżu z Master Drewienko czy któraś z drużyn się wcześniej potknie?

Czekamy z niecierpliwością na wasze typy!
Dajcie znać w komentarzach!