Puchar Szczecina wchodzi w decydującą faze

Socca Szczecin

Puchar Szczecina wchodzi w decydującą faze

11 maja 2022, 21:08

Oficjalnie zakończyła się runda grupowa Pucharu Szczecina i przed Nami pierwsza runda play off, w której zmierzą się ze sobą zwycięzcy.
To co na pewno jest interesujące przed ćwierćfinałami to fakt, że na cztery grupy pucharu jedynie grupa D została wygrana przez zespół z 1 ligi, czyli przez obrońców tytułu Piwkarzy Szczecin.
W pozostałych grupach zwyciężyły kolejno zespoły z trzeciej ligi oraz dwa zespoły z drugiej klasy rozgrywkowej w Szczecinie.
Zdecydowanie faza grupowa przyniosła sporo niespodziewanych rozstrzygnięć, ale przejdźmy już do ćwierćfinałów. Z jednej strony drabinki pucharowej trafiły na siebie Wrong Side F.C. oraz niespodziewani zwycięzcy grupy A czyli zespół FC Emigranci. Wyżej wymienione zespoły zdążyły już rozegrać swoje spotkanie i jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w Szczecinie zameldowała się pewnie w półfinale po zwycięstwie nad Emigrantami 17:8. Wrong Side czeka w półfinale na zwycięzcę meczu, w którym spotkają się aktualny lider 1 ligi, czyli Strzały z Nikąd z drugoligowym Plus Ultra. Faworyt tego spotkania może być tylko jeden, ale jak wiadomo piłka nożna jest pełna niespodzianek, dlatego w żadnym wypadku nie skreślamy drugoligowca, który przecież przeszedł przez grupę z dwoma przedstawicielami najwyższej klasy rozgrywkowej w Szczecinie. Po drugiej stronie drabinki rywalizacja zapowiada się równie ciekawie. Ćwierćfinał numer trzy to rywalizacja drugoligowych zespołów KS Stołczyn oraz CHAMPIONS UA.


Spotkanie to będzie miało duży ciężar gatunkowy dla obu zespołów, ponieważ w historii Pucharu Szczecina jeszcze chyba nie przytrafiła się sytuacja, żeby w półfinale zameldował się przedstawiciel niższego szczebla niż 1 liga. Ostatnie spotkanie to absolutny hit tej fazy rozgrywek. Finaliści trzech poprzednich edycji, czyli Piwkarze Szczecin oraz Dobra Team zmierzą się już na poziomie ćwierćfinału, który odbędzie się w poniedziałek 16 maja o godzinie 20:00. Sam fakt, że jedna z tych drużyn nie będzie miała okazji powalczyć o medale Pucharu Szczecina w tym roku już jest sam w sobie sensacją tegorocznych rozgrywek.
Emocji na pewno nie zabraknie!

Placeholder