Startuje sezon PRO-Liga Wrocław

Mecze Wrocław

Startuje sezon PRO-Liga Wrocław

22 sierpnia 2022, 16:03

Nadszedł czas na inaugurację sezonu jesiennego w PRO Lidze Wrocław. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią najlepszych rozgrywek we Wrocławiu, które już dzisiaj wystartują. Wśród 46 zgłoszonych drużyn jest aż ośmiu debiutantów oraz jeden powrót do PRO!

Rozgrywki podzielone są na cztery poziomy Ekstraklasę oraz pierwszą, drugą i trzecią ligę. W najwyższej klasie rozgrywkowej zobaczymy tradycyjnie 8 zespołów. Po raz drugi z rzędu mistrzowskiego tytuły bronić będzie Alpine Stars Academy, która brała udział w Eliminacjach Mistrzostw Polski Playarena i odpadła dopiero w decydującym starciu z Noster Łódź. Jak się później okazało czwartą siłą w Polsce! Na ich detronizacje liczy jednak cała reszta, a poważnymi kandydatami będą medaliści z poprzednich sezonów: Soccer Punch, Modeco oraz Planetamebla. Duże aspiracje będą mieć zawodnicy PD WildBoars, których bardzo dobrze znamy rozgrywek playarena Wrocław. Nie raz brali udział na ogólnopolskich mistrzostwach. Namieszać z pewnością będą chcieli piłkarze Wolves ,by mieć spokojniejszy sezon niż wiosną. Ciężka walka o utrzymanie czeka natomiast beniaminków, a więc powracające do elity Kokosy oraz debiutantów na tym szczeblu Demony.

  1. LIGA
  2. Na zapleczu elity zagra 14 zespołów, a emocji nie powinno w niej brakować, bo ,wiem w poprzednich , sezonach wszystko rozstrzygało się, tu do ostatniej kolejki. Aspirujących do awansu i podium jest wielu, a jednym z nich są debiutanci z Mateco, przenoszący się na Lotniczą z rozgrywek SpartanWCT, gdzie zdobyli Mistrzowski tytuł.
  3. Na pewno czołowe zespoły wiosny również będą bardzo groźne, a więc AECOM, brązowi medaliści z wiosny, Maślice, Wyznawcy, Drwale i TB 85. O powrocie na wyższy szczebel z pewnością myśli spadkowicz z LSG. Zapowiada nam się kolejny wyrównany sezon, w którym detale mogą zdecydować o sukcesie lub degradacji.
  4. LIGA
  5. Na tym poziomie ujrzymy 14 zespołów, w tym dwóch debiutantów: Miglancy oraz SloumoJager FC. Obie ekipy w ubiegłym sezonie rywalizowały w rozgrywkach playarena Wrocław. Teraz zobaczymy, na co ich stać w PRO! Druga z wymienionych drużyn zdaje się, być jednym z faworytów do ligowego podium i awansu, a w jej składzie zobaczymy m.in. mającego na koncie 14 meczów w ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław - Daniela Łuczaka. Reszta stawki wydaje się bardzo wyrównana i zbliżona potencjałem. Zapowiada nam się ciekawy i wyrównany sezon.
  6. LIGA
  7. Na najniższym szczeblu zobaczymy 10 zespołów i będzie, to liga, składająca się dwóch faz, zasadniczej oraz mistrzowsko-spadkowej, do której drużyny przystąpią z punktami ugranymi z bezpośrednimi rywalami. Do czterech jakże doświadczonych zespołów Elektro-Bud, NSNS, OIRP Seniors oraz Wulkan dołączą powracający do rozgrywek Śląsknet, oraz, aż pięciu debiutantów, z których jeden na papierze wygląda bardzo mocno, a mowa tu o Przyjacielach z Boiska, którzy w rozgrywkach playarena Wrocław mają bardzo dużo wspólnego. Jesteśmy przekonani, że ta ekipa namiesza w PRO LIDZE! O pozostałych czterech zespołach na ten moment możemy powiedzieć niewiele, więc ich potencjał oraz wyniki ocenić będziemy mogli dopiero w trakcie sezonu.

Placeholder