Święta wojna czyli czas na hitowe spotkanie w Playarena Chorzów.

W najbliższą niedzielę dojdzie do starcia które elektryzuję każdego fana socca w Polsce. Obie ekipy śmiało mogą mówić o osobie jako kandydaci do najważniejszych trofeum w Polsce. Mowa oczywiście o spotkaniu do którego dojdzie w najbliższą niedzielę w Chorzowie. Czas na starcie gigantów Dentim Clinic Katowice – Tiki Taka Chorzów. Kto jest faworytem w tym starciu ? Po posturach obu kapitanów prezesów mogę śmiało stwierdzić, że dojdzie do mocnego pojedynku w wadze ciężkiej.

Poprzedni sezon to klęska Dentimu w eliminacjach do mistrzostw Polski z BJM Kraków, ekipą która została czarnym koniem ubiegłego sezonu. W Pucharze Katowic również musieli uznać wyższość swoich rywali tym razem lepsi okazali się być Snowkids. Tomasz Kwiotek postanowił ruszyć do sporej offensywy transferowej by jego ekipa wróciła na należne miejsce. Zaczął od zmiany ligi z Katowic na Chorzów z wiadomych powodów. Następnie pozyskał do swojej ekipy Jakuba Pelweckiego (który przecież na mecze Dentimu dojeżdża z Wrocławia i łączy to z grą w Wolves Wrocław), Bartosza Nawrockiego, Patryka Wnuka, Jakuba Korka. Ostatni transfer został dopięty już na mistrzostwach świata w Budapeszcie i do Dentimu dołączył pivot reprezentacji Polski – Patryk Dudziński. Po takich wzmocnieniach dobrze wiem, że podopieczni Tomasz Kwiotka celują w podwójną koronę. Początek sezonu Playareny Chorzów to dla Dentimu „spacerek” chociaż w ostatnim spotkaniu nie było tak prosto, ale o tym za chwilę.

W tym sezonie uzyskali następujące wyniki:

– 6:5 z Blue Devils

– 25:2 z Desperados Team

– 11:1 z EUIVC

– 20:10 z Los Plantinos

– 11:4 z Beuthen 09        

– 9:8 z FC Korea

Mam nadzieję, że w najbliższą niedzielę wszystkie największe działa Dentimu zjawią się w niedzielę w Chorzowie i pomogą stworzyć piłkarski spektakl.

Przejdziemy jednak do ekipy Tiki Taka i sprawdźmy co słychać w ekipie Daniela Strychalskiego. Poprzedni sezon to wzloty i te gorsze występy. Do tych drugich trzeba na pewno zaliczyć Fortuna Puchar Polski, ale po rozmowie z Danielem dobrze wiem co tego dnia nie zagrało i już nigdy więcej nie popełni tego błędu. Eliminacje i mistrzostwa Polski to jednak już to czego możemy się spodziewać po Tiki Tace, świetne spotkania i niewiele zabrakło by wyeliminowali Bartist Toruń. Najważniejszy turniej Playareny kończą jednak na 5 miejscu i już otwarcie zapowiadają, że w przyszłym roku liczą na poprawienie tego rezultatu. Początek sezonu 2022/2023 to trochę problemów i zawirowań wokół zespołu, jednak koniec końców „Strychalowi” udaję się ogarnąć sytuację i dalej może podziwiać ich na boisku. Na rynku transferowym Tiki Taka była spokojniejsza niż Dentim, ale parę bardzo mocnych nazwisk zasiliło ich ekipę m.in. Marcin Cuber, Wojciech Działach czy Kamil Wawoczny. W ostatni weekend wygrali Nocny Turniej w Zabrzu i jak sami mówią są w coraz większym gazie.

W tym sezonie uzyskali następujące wyniki:

– 9:3 z Maciejkowicami

– 11:0 z Alchemią Batory

– 18:3 z Oberszpilers     

– 14:2 z Golden Six

– 16:0 z Land of Fire

– 5:3 z PGG Hajery

Na koniec tej zapowiedzi chciałbym życzyć przede wszystkim sportowego i bardzo kulturalnego spotkania, mimo, że emocje pewnie siegną zenitu. Mam nadzieję, że wszystko od strony technicznej będzie w porządku i będziecie mogli obejrzeć to spotkanie z moim i Dawida Maraska komentarzem.