Warsaw Bos Cup 2022 - zapowiedź

Socca

Warsaw Bos Cup 2022 - zapowiedź

14 stycznia 2022, 06:15

16 stycznia czyli dzień turnieju Warsaw Bos Cup 2022 dla kilku piłkarzy może być przełomowy w ich dotychczasowej karierze. Największy zimowy turniej piłkarski organizowany przez Ligę Fanów to oprócz splendoru coś naszym zdaniem dużo większego. Po pierwsze wygrana drużyna otrzyma przepustkę na turniej Fortuna Pucharu Polski, którego wygranie daje szansę na grę w elitarnej lidze mistrzów. Po drugie w Warszawie na arenie zmagań pojawi się selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej 6-osobowej - Klaudiusz Hirsch, szukający najlepszych ludzi w kraju, którzy mają mu pomóc zdobyć upragniony tytuł mistrza świata na czerwcowym mundialu w meksykańskim Cancun. Po trzecie wreszcie na Białołękę zjadą się najlepsze polskie drużyny w socca z aktualnymi wicemistrzami oraz brązowymi medalistami mistrzostw Polski.
Wygrać będzie bardzo bardzo ciężko !

Tytułu będzie bronić InPlus Pojemna Halina, która niejednokrotnie pokazała, że jest w nich ogromna piłkarska siła.
Potencjał mają niesamowity oraz killera w bramce, który jest jednym z faworytów do wyjazdu na mistrzostwa świata w tym roku.

Tomasz Warszawski - (InPlus Pojemna Halina)
Zmagania z ubiegłego roku wspominam bardzo dobrze, wysoki poziom sportowy, świetna organizacja, do tego wygraliśmy. Tydzień temu nasza drużyna była na silnie obsadzonym turnieju halowym Płock Cup - osobiście nie mogłem się tam zjawić, ale oglądałem mecze chłopaków w fazie pucharowej. Trzecie miejsce wydaje się niezłe, ale zawsze może być lepiej, dlatego w niedzielę przyjeżdżamy po zwycięstwo. Myślę, że jesteśmy uniwersalną drużyną, która dobrze radzi sobie zarówno na trawie jak i na parkiecie. Mamy wielu zawodników, którzy grali lub grają w ekstraklasie futsalu, więc logicznym powinno być, że hala lepiej nam leży. Uważam jednak, że jesteśmy tak samo mocni na orliku jak i na hali!
Jeżeli pytasz o obecność trenera Hirscha to zbliżają się mistrzostwa świata, więc możliwość zagrania na turnieju, na którym pojawi się selekcjoner tylko dodaje kolejnego zastrzyku motywacji.


Faza grupowa wygląda naprawdę interesująco. Większość ekip stanowią drużyny z Warszawy, ale do stolicy zjadą się zawodnicy z niemal całej Polski. Prawie każde województwo ma swojego przedstawiciela co napędza wszystkich jeszcze bardziej do pokazania swoich największych zalet piłkarskich oraz mentalnych w tak silnym zestawieniu.
Jeżeli jednak mówimy o sile to nie można zapominać o zdobywcy Fortuna Pucharu Polski 2021 czyli Piwkarzach Szczecin, którzy ostrzą sobie zęby na wygraną w niedzielnych zawodach i z pewnością można ich zestawić w gronie faworytów.

Adrian Skorb - (Piwkarze Szczecin)
W tym sezonie mamy bardzo szeroki i wyrównany zespół, dlatego przyjedziemy zupełnie innym zestawieniem niż na puchar Polski, z nowymi ale równie dobrymi nazwiskami.
Jedziemy przede wszystkim dobrze się bawić, ale na każdy mecz wychodzimy z nastawieniem, żeby go wygrać. Z takim podejściem wierzę, że zajdziemy daleko. Nie boimy się absolutnie żadnej drużyny w tym kraju i stawiamy sobie na pewno taki cel, żeby pograć do samego końca turnieju.
Jak się czujemy w roli faworyta?
Można powiedzieć, że mamy już swoje lata i doświadczenie, dlatego stawianie nas w tej roli nie powoduje u nas żadnej dodatkowej presji. Przyjeżdżamy i robimy swoje niezależnie czy jesteśmy wśród faworytów czy też niekoniecznie tak, jak na Pucharze Polski.

https://www.facebook.com/LigaFanow.6tki/photos/gm.447078400548184/4871991219513281/

Nie chcieliśmy nikogo pominąć w worku najlepszych drużyn, dlatego z pomocą przyszedł nam organizator turnieju, Rafał Milewski z Ligi Fanów, który umieścił faworytów na pierwszym od góry miejscu w każdej z grup, więc spokojnie można mówić o parszywej 12-stce, ale jesteśmy przekonani, że będą zaskoczenia na tym turnieju i o innych ekipach w niedzielny wieczór będzie się mówiło równie głośno.
Mamy tu na myśli chociażby Silverstie FC z Łodzi, UKS Toho Grodzisk Mazowiecki, KS Browarek czy Gorlicką Warszawa.

Tomasz Kwiotek (Dentim Clinic Katowice)
Jak zwykle naszym głównym celem jest dać z siebie wszystko. Wtedy satysfakcja z występu jest zawsze niezależnie od wyniku. Nie ukrywam też, że znam potencjał swoich zawodników, dlatego liczę na dobry wynik. Zdaje sobie jednak sprawę, że od meczów 1/8 a być może nawet wcześniej rywale będą bardzo silni.
Niestety nie będziemy w optymalnym składzie, bo zabraknie m.in. Marcina Rosińskiego, Ariela Mnochego czy Pawła Grzywy, ale nie chciałbym narzekać na skład. Jedziemy naprawdę dobrą ekipą i na pewno nie mogę marudzić, bo znam umiejętności chłopaków, którzy wystąpią w Warszawie i jestem przekonany, że pozwalają one powalczyć o najwyższe cele. Obsada turnieju jest imponująca. Według mnie bardzo groźny będzie Florian Warszawa i zespół Nowych Technologii z Łodzi, których kadra na papierze robi ogromne wrażenie. W turnieju bierze jednak udział bardzo wiele zespołów i nie ukrywam, że nie znam wielu z nich. Na pewno są wśród nich silne drużyny a turnieje mają to do siebie, że często pojawia się na nich “czarny koń”, który może sporo namieszać.


To co nas jako redakcje socca.pl bardzo cieszy to możliwość wyboru ODKRYCIA TURNIEJU i liczymy, że znajdziemy w stolicy jakąś perełkę dla polskiej reprezentacji, ale Was powinna cieszyć najbardziej gra.
Na tym wydarzeniu będą drużyny, które grały w lidze mistrzów, byli mistrzowie Polski, medaliści mistrzostw Polski, zdobywcy Pucharu Polski, medaliści Pucharu Polski czy kadrowicze, którzy na Mistrzostwach Świata zdobyli w 2018 i 2019 srebrne krążki. Sama śmietanka piłki nożnej 6-osobowej i nie możemy przewidzieć co się wydarzy.
WRÓĆ !
Możemy być pewni, że będą niesamowite emocje i kawał dobrego footballu.


Sprawdźcie jak wyglądały poprzednie edycje WARSAW BOS CUP, bo naprawdę jest tutaj kawał historii orlikowego grania --------> https://stayhappening.com/e/warsaw-bos-cup-2022-E2ISU5F4JWY

Nam nie zostaje nic innego niż życzyć wszystkim powodzenia i braku kontuzji !!!
Niech wygra NAJLEPSZY !

Placeholder