Wrocław jest bardzo Pro!

Wrocław to miasto kluczowe dla rozgrywek piłki nożnej 6-osobowej. To przecież tutaj rozpoczął się wielki projekt playarena.pl, który trwa do dziś. Tutaj też kilka lat temu powstała Pro Liga, która krok po kroku pod rządami Szymona Mikołajczaka stawała się coraz bardziej profesjonalna. W ubiegłym roku właściciel ligi się zmienił i nabrała ona jeszcze więcej kolorów. Ligowe mecze na żywo z komentarzem, świetne grafiki, materiały video i wiele, wiele więcej atrakcji, to właśnie oferuje Pro Liga, którą z pełną odpowiedzialnością można nazwać najbardziej profesjonalną ligą szóstek we Wrocławiu i jedną z najlepszych w całej Polsce. Na kilka pytań związanych z rozgrywkami odpowiedział nam Paweł Zasiadczyk czyli jeden z organizatorów.

Dominik Rek: Od ilu lat istnieje Twoja liga? Od ilu lat organizujesz turnieje?

Paweł Zasiadczyk: PRO Liga istnieje od dobrych kilkunastu lat. Historia tych rozgrywek jest bardzo bogata. Aktualnie w lidze grają nawet zawodnicy, którzy są już w projekcie od ponad 10 lat. Organizacją eventów sportowych zainteresowałem się kilka lat temu, kiedy to po raz pierwszy miałem okazje organizować Fortuna Puchar Wrocławia. Później nadszedł etap dużego wyzwania jakim jest PRO.

D.R: Czy grasz systemem jesień/wiosna czy każda z rund jest osobnym sezonem?

P.Z:  W naszej lidze gramy dwa osobne sezony (wiosna i jesień). Zimą organizujemy ligę pod balonem oraz na hali.

D.R: Jak wyglądały początki?

P.Z: Początek nie był wcale łatwy. Nadarzyła się okazja, by przejąć projekt, gdyż poprzedni właściciel niestety nie mógł dłużej rozwijać tych rozgrywek. Razem z kolegą Tomaszem Kunickim postanowiliśmy wejść do tego piłkarskiego świata z zamiarem stworzenia najlepszej ligi szóstek i futsalu w Polsce. Jest już o nas bardzo głośno, zrobiliśmy wielki krok w przód w tak krótkim czasie, lecz wiemy, że to dopiero początek i dużo jeszcze jest do zrobienia.

D.R: Co jest najtrudniejsze w zarządzaniu ligą?/organizowaniu turnieju?

P.Z: Jest dużo różnych sytuacji, na które nie mamy wpływu, zawodnicy często będą narzekać na sędziów, bądź na jakieś wymyślone aspekty organizacyjne. Większość docenia naszą prace, lecz zawsze znajdą się nieliczni, którzy potrafią powiedzieć demotywujące słowa. My jednak jesteśmy przygotowani na wszystko i działamy dalej!

D.R: Ile aktualnie poziomów rozgrywkowych jest w Twojej lidze?

P.Z: W sezonie wiosna 2023 było 5 poziomów rozgrywkach.

D.R: Ile najwięcej drużyn grało w Twojej lidze?/turnieju?

P.Z:  Rekordowa liczba drużyn podczas sezonu rozgrywkowego to dokładnie 72 ekipy.

D.R: Jakie najbardziej znane nazwisko grało w Twojej lidze?/turnieju?

P.Z:  W naszej lidze grały takie osobowości jak: Tadeusz Pawłowski (były trener Śląska Wrocław), Piotr Celeban, Daniel Łuczak, Marcin Przybylski (byli zawodnicy Śląska z występami w Ekstraklasie)

D.R: Jak sobie radzili?

P.Z:  Daniel Łuczak do tej pory radzi sobie wyśmienicie. Będziemy mogli go zobaczyć na Eliminacjach Mistrzostw Polski. Marcin Przybylski kapitalny sezon zaliczył kilka sezonów temu gdy w 10 spotkaniach zdobył 58 bramek oraz 18 razy asystował przy golach kolegów. Było to w drużynie Śląska Wrocław występującego wtedy w pierwszej lidze. W tym sezonie popularny Cinek grał w drużynie PD WildBoars.

D.R: Czy są limity zawodników zrzeszonych?

P.Z:  Aktualnie nie wprowadzaliśmy żadnych ograniczeń.

D.R: Skąd dowiedziałeś się o rozgrywkach playarena.pl?


P.Z:  Kilka lat temu zobaczyłem reklamę w social mediach i od tamtego czasu razem ze swoją młodą drużyną graliśmy w lidze Playarena Wrocław.

D.R: Co skusiło Cię do dołączenia do Polskiej Federacji Socca?

P.Z:  Ciekawość i współpraca z pasjonatami jakimi są ludzie w tej federacji.

D.R: Czy śledzisz poczynania reprezentacji Polski w socca?

P.Z: Oczywiście, że tak. Wszyscy śledzimy poczynania RP6, a na dodatek mieliśmy w kadrze reprezentanta naszych rozgrywek – Daniela Łuczaka.

D.R: Dzięki za rozmowę i powodzenia w dalszym zarządzaniu rozgrywkami.

P.Z: Wielkie dzięki!

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej ligi to zapraszamy do wchodzenia w poniższy link:

FB: Facebook

Strona internetowa: PRO LIGA (proligawroclaw.pl)

Wszystkie powyższe zdjęcia zostały pobrane z facebooka Pro Ligi i użyte za pozwoleniem organizatora ligi.

Bądź PRO!