Współpraca po Pruszkowsku

Socca

Współpraca po Pruszkowsku

26 czerwca 2022, 00:38

Już za parę chwil, za chwil parę!
W dziś dojdzie do przełomowego (prawdopodobnie również w dziejach całej playareny) wspólnego Pucharu Miasta.
Na pruszkowskim boisku przy ulicy Helenowskiej dojdzie do połączenia sił dwóch piłkarskich lig SOCCA.
Playarena Pruszków oraz Pruszkowska Liga Szóstek wspólnie organizują Puchar Pruszkowa, w którym udział weźmie osiem drużyn, które powalczą o przepustkę na Fortuna Puchar Polski oraz udział w turnieju 3 Rogi Karny.
Co w tym przełomowego?
Do tej pory w miastach, gdzie istniała więcej niż jedna liga zazwyczaj dochodziło do swego rodzaju przepychanek i zatargów. Tym razem Pruszków pokazuje całej Polsce, że można grać razem!Za absolutnego faworyta można uznać zespół UKS Toho, które do tej pory trzykrotnie wygrywało Puchar Pruszkowa oraz w zeszłym roku zajęło 4. Miejsce w Fortuna Pucharze Polski.
Zespół dowodzony przez Kacpra Flisa mierzy tym samym w podwójną koronę, bo zapewnił sobie już wygraną w ligowych zmaganiach.
Nie wolno zlekceważyć zespołu Warsaw Rangers, który przybywa z warszawskich rozgrywek oraz zespołów Zielonych oraz Hangoveru 96. Druga z tych ekip już raz była bliska ostatecznego tryumfu w 2020 roku, gdy uległa w finale wspomnianemu już Toho. Zieloni z kolei w swoim składzie mają znanych na lokalnych boiskach Michała Milczarskiego, Tomasza Brzuskę czy Macieja Kozdrója.
„Czarnym Koniem” może zostać z kolei każda z pozostałych drużyn. Gunners mają w składzie zawodników, którzy zaznali już smaku ogólnopolskich turniejów. Jarosław Nunak, Kamil Kozłowski i Mariusz Miller, to bardzo solidni zawodnicy, którzy tworzyli trzon Drink Teamu Brwinów i uczestniczyli w eliminacjach Mistrzostw Polski w 2018 roku w… Pruszkowie.
Bardzo ambitny zespół Gumisiów złożony jest z zawodników występujących w pierwszej lidze PLS, a znajomość boiska przy Helenowskiej może być ich dodatkowym atutem. Podobnie można wypowiedzieć się o drugoligowym Bad Boys, które złożone jest w zdecydowanej większości z zawodników spoza Polski, a ich wschodnia nieustępliwość może doprowadzić ich naprawdę daleko. Na końcu warto wspomnieć o Tequili, która choć nie radziła sobie w Playarenie, to po przejściu do sąsiadów pokazuje naprawdę dobrą piłkę co ostatecznie dało im trzecie miejsce w drugoligowych zmaganiach.

Robi nam to trochę zmagania w tematyce „Toho kontra Reszta Świata”, bo kogo jak kogo, ale ich absolutnie nie można zlekceważyć, a typy u bukmachera byłyby na nich na poziomie 1.01. Utytułowany i rozpoznawany w całej Polsce zespół w zeszłym roku pokazał się z fantastycznej strony Pucharze Polski, a ich głód wygrywania nigdy się nie zatrzymuje. Mając w składzie Michała Kozaczkowa, Patryka Wasilewskiego, Franka Ratajczyka, Macieja Ostrowskiego, Patryka Kostyrę czy Mateusza Zasadzkiego, który w zeszłym roku był jednym z objawień wspomnianego już Pucharu Polski nie trudno upatrywać w nich zdecydowanych faworytów.
Może jednak ktoś sprawi niespodziankę?

Jak wygląda harmonogram?

Grupa A o 9:00

09:00 UKS Toho Bad Boys

09:25 ZPT Zieloni Gumisie

09:50 Bad Boys ZPT Zieloni

10:15 Gumisie UKS Toho

10:40 UKS Toho ZPT Zieloni

11:05 Bad Boys Gumisie

Grupa B

11:35 Warsaw Rangers Gunners

12:00 Hangover 96 Tequila

12:25 Gunners Hangover 96

12:50 Tequila Warsaw Rangers

13:15 Warsaw Rangers Hangover 96

13:45 Gunners Tequila

Półfinał 1

Zwy. Gr. A - 2.msc Gr. B 14:20

Zwy. Gr. B - 2.msc Gr. A 14:45

FINAŁ

15:20

Ostateczne rozstrzygnięcie tym samym poznamy około godziny 16.
Jednego można być pewnym. To jak wielkie zaangażowanie wnieśli we wspólną organizację przedstawiciele PLS na czele z Dariuszem Tokarskim jest wielką wartością dla całych zmagań.
Z jednej strony mogłoby się wydawać, że szanse na wspólne tworzenie lokalnego Pucharu nie racji bytu, bo każdy przecież gra "na własny rachunek", ale tu od trzech lat więź się zacieśniała. Najpierw dołączały pojedyncze drużyny, a dziś "Starszy Brat" z Helenowskiej otwiera nowe horyzonty temu "młodszemu".
Warto wspomnieć, że Pruszkowska Liga Szóstek, to już ponad 32 lata organizacji miejskich rozgrywek, a w tym roku w ramach Pucharu Miasta przedstawiciel tych rozgrywek weźmie udział w OldSkulowym turnieju 3 Rogi Karny. Kto wie, a może to dopiero początek?

Placeholder