Zgrupowanie Reprezentacji Polski w Warszawie

Po świątecznym obżarstwie wypadałoby odpocząć i najlepiej jeszcze w wygodnych świeżo znalezionych skarpetach pod choinką poleniuchować do piątku, żeby przygtować formę na ostatnią imprezę tego roku i z przytupem oraz postanowieniami noworocznymi wejść w 2022 rok.
Jednak włodarze playarena.pl nie czekają i wraz z całym sztabem szkoleniowym Klaudiusza Hirscha zaczynają już dzisiaj 2-dniowe zgrupowanie RP6, a właściwie to kolejny etap selekcji i krystalizacji idealnego kształtu kadry na Mistrzostwa Świata w Meksku, które odbędą się już w kwietniu 2022r.

Mistrzostwa Świata odbędą się od 1 do 10 kwietnia w Meksakńskiej mijscowości Cozumel

36 potencjalnych kadrowiczów będzie starało się przekonać selekcjonera, że to właśnie Oni są idealnymi kandydatami do wyjazdu na mundial i mówimy to wprost – zdobycie wymarzonego złota (RP6 zdobyła dwa srebrne medale MŚ w 2018 i 2019 roku) na Meksykańskiej ziemii.
Oczywiście jest to kolejna, ale nie ostateczna selekcja naszego dobra narodowego, jednak nie ma co się oszukiwać, że po wtorkowym popołudniu kilkunastu zawodników będzie wiedziało, że marzenia o podróży do Cozumel będzie musiała zostawić i kibicować swoim kolegom z kadry z perspektywy telewizora.

W Reprezentacji są już sprawdzeni ludzie, ale zawsze potrzebna jest świeża energia, nowa krew i wymiana najsłabszych ogniw, a to trenerowi Hirschowi wychodzi naprawdę dobrze co pokazał m.in na Greckiej Krecie gdzie trzon drużyn został nienaruszony i było widać, że kadra 2019 jest lepsza od tej sprzed roku.
Zastanawialiśmy się czy być może kogoś brakuje na tym zgrupowaniu (Krzysztof Elsner-kontuzja), ale nie ma takiego zawodnika kto mógłby się wedrzeć przebojem w to silne lub bardzo silne zestawienie.


My już sie trochę pobawiliśmy w roli selekcjonera i nasze wybory możecie przypomnieć sobie tutaj:

https://socca.pl/gdyby-sklad-rp6-wybierala-socca-pl-cz-1-kadra-szelugi/ – SZELUGA
https://socca.pl/gdyby-sklad-rp6-wybierala-socca-pl-cz-2-kamil-michalec/ – MICHALEC
https://socca.pl/gdyby-sklad-rp6-wybierala-socca-pl-cz-3-kadra-kaczmarka/ – KACZMAREK
https://socca.pl/gdyby-sklad-rp6-wybierala-socca-pl-cz-3-kadra-reka/ – REK

Mocno zaskakuje też powrót Igora Świątkiwicza, który grał ostatni raz w kadrze na Mistrzostwach Europy w 2014 w Czarnogórze czyli 8 lat temu, ale mi jako Łodzianinowi wydaję się, że może być to wartość dodana do tej grupy, ale na szczęście takie decyzję musi podjąć selekcjoner.


Świątkiewicz był wtedy najlepszy zawodnikiem kadry w 2014 roku.


A Wy jaką wyjściową szóstkę byście wybrali ?
A może Wam brakuję tutaj jakiegoś czołowego zawodnika ?