AMP FUTBOL CUP 2022

AMP Futbol ampfutbol

AMP FUTBOL CUP 2022

09 czerwca 2022, 21:36

Po dwóch latach rozgrywania turnieju w okrojonej formie, Amp Futbol Cup wraca w pełnym blasku! Już 11 i 12 czerwca w Warszawie na obiekcie Hutnika Warszawa przy ul Marymonckiej zmierzą się czołowe drużyny Europy i świata, z których większość będzie mocnym kandydatem do medalu październikowych mistrzostw świata.

Już w ten weekend do Warszawy zawitają reprezentacje Anglii, Włoch oraz, po raz pierwszy w historii turnieju, goście z Afryki: Tanzania i Maroko. W stawce miała wystąpić jeszcze reprezentacja Egiptu, jednak z powodów proceduralnych nie zjawią się w Warszawie. Ich miejsce zajmie reprezentacja PZU Ampfutbol Ekstraklasy, w której zagra nasz redaktor i zawodnik warszawskiej Legii Piotrek Wykrota.

Oprócz tych ostatnich, wszystkie wymienione zespoły zagrają w październiku w mistrzostwach świata. Dla każdego celem będą medale. To pokazuje, jak mocną obsadę ma tegoroczny Amp Futbol Cup.

O klasie uczestników Amp Futbol Cup świadczą także słowa jednego z Anglików, którzy wygrali aż cztery z dziesięciu poprzednich edycji.

fot. Ampfutbol Polska

Z racji częstych wizyt Anglików w Polsce, ten zespół nie stanowi dla biało-czerwonych zagadki, ale starcia z innymi zespołami są ciekawi tak kibice, jak i zawodnicy.

Amp Futbol Cup jest ostatnim dużym turniejem przed Mistrzostwami Świata, które 1 października rozpoczną się w Stambule. Dla wielu ekip będzie to próba generalna przed mundialem. Polacy nie tylko będą więc walczyli o zwycięstwo, ale też, już indywidualnie, o miejsce w składzie na mundial.

fot. Ampfutbol Polska

Wszystkie mecze Amp Futbol Cup 2022 transmitowane będą stronie internetowej i w aplikacji TVP Sport. Oba niedzielne spotkania reprezentacji Polski zostaną pokazane na żywo w otwartym kanale TVP Sport.

fot. Ampfutbol Polska

Zapraszamy do śledzenia relacji oraz zapraszamy na stadion.

Grupa A:
Polska
Maroko
Tanzania

Grupa B:
Anglia
Reprezentacja PZU Ampfutbol Ekstraklasy
Włochy

HARMONOGRAM
Sobota, 11 czerwca:
10:00 – oficjalne rozpoczęcie turnieju
10:30 – Anglia v Reprezentacja PZU Ampfutbol Ekstraklasy
12:00 – Polska v Tanzania
14:30 – Włochy v Reprezentacja PZU Ampfutbol Ekstraklasy
16:00 – Polska v Maroko
18:00 – Anglia v Włochy
19:30 – Maroko v Tanzania

Niedziela, 12 czerwca
08:30 – półfinał 1
10:00 – półfinał 2 – z udziałem Polski, jeśli awansuje
11:30 – mecz o 5. miejsce
13:00 – mecz o 3. miejsce
15:00 – FINAŁ i ceremonia medalowa

Placeholder