Chcemy sprawdzić się na tle najmocniejszych rywali w Polsce!

Łódź

Chcemy sprawdzić się na tle najmocniejszych rywali w Polsce!

10 stycznia 2024, 11:42

Rok 2023 z pewnością należał do ekipy ET Promo Łódź, jednak podopieczni Błażeja Gosika mają apetyt na więcej i zaczynają się rozkręcać dopiero w 2024 roku. 
Socca Warsaw Cup, następnie zimowa edycja Ligi Fanów w Łodzi  - zapraszamy do rozmowy z kapitanem ET Promo, bo to drużyna, która z roku na rok robi kroczek więcej, żeby zapisać się w historii Socca w Polsce. 

Błażej w pierwszej kolejności zapytam Cię o rundę jesienną w rozgrywkach Playarena Łódź?
Po świetnym sezonie - zdobyciu Pucharu i superpucharu Łodzi jesteście na piątej pozycji w tabeli, czyli takiej, na której skończyliście obecny sezon.
Jak duże apetyty są teraz?

Do rozegrania zostały nam jeszcze 3 spotkania z Nosterami, Fortuna i Kopaczami więc przy dobrych wynikach jesteśmy w stanie włączyć się do walki o podium i myślę, że taki cel też stawiamy sobie na przyszłą rundę. Na pewno lepiej jest się miło zaskoczyć na koniec sezonu niż rozczarować, chcemy zatem powalczyć o top 3, ale najważniejsze jest to, żeby nasza gra przełożyła się na turnieje ogólnopolskie.

Playarena w Łodzi zmniejszyła się do 10 zespołów. 
Nigdy nie było słabych drużyn, ale teraz mam wrażenie, że na każde spotkanie trzeba się mobilizować absolutnie najmocniejszym zestawieniem, bo każdy może sprawić niespodziankę. 
Jak wygląda to z Twojej perspektywy?

Myślę, że to rozwiązanie z 10 zespołami jest tylko na plus co pokazuje tabela, że każdy z każdym może wygrać. W poprzednim sezonie ligę mocno zdominowały Dzbany i Nostery w tym roku ta liga jest wyrównana i na tą chwilę ciężko stwierdzić kto może wygrać mistrzostwo Łodzi.

SOCCA WARSAW CUP - ten turniej już w najbliższy weekend. 
Szykuję się prawdopodobnie 120 zespołów. 
Co motywuje Was, żeby przyjeżdżać na takie ogromne turnieje?

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że wciąż mamy chęć pograć i spędzić czas w swoim gronie dodatkowo chcemy sprawdzić się na tle najmocniejszych rywali w Polsce. Takie turnieje na wysokim poziomie odzwierciedlają turnieje ogólnopolskie dzięki czemu wiemy czego spodziewać się na eliminacjach mistrzostw Polski czy tak jak w tym roku na Pucharze Polski czy już na turnieju finałowym.

Ten okres zimowy na razie ET Promo nad wyraz spokojnie znając Wasze zamiłowanie do turniejów. 
Czy oprócz Memoriału Przemka Sawickiego graliście jeszcze gdzieś? Czy dopiero od tego weekendu się rozgrzewacie?

W poprzednim roku było mega intensywnie w tym powoli wchodzimy w nowy rok. Na zakończenie poprzedniego roku udaliśmy się na wspomniany Memoriał Przemka Sawickiego, gdzie odpadliśmy w 1/16 bodajże ale po tym turnieju pozostał duży niedosyt w naszych szeregach. W tym roku na pewno weźmiemy udział w zimowej edycji Ligi Fanów, w najbliższy weekend (14.01) weźmiemy udział w Socca Warsaw Cup być może przytrafi się jeszcze jakiś turniej także zapowiada się sporo grania przed rozpoczęciem rundy wiosennej w playarenie.

W zeszłym roku byliście najlepszą Łódzką drużyną - pokazaliście się ze świetnej strony. Wspominasz SWC 2023 chyba dobrze, skoro widzimy się w niedzielę w Ożarowie Mazowieckim?

W tamtym roku dość pechowo odpadliśmy ze zwycięzcą turnieju po rzutach karnych. W tym roku chcielibyśmy ten wynik poprawić choć zdajemy sobie sprawę, że poziom z roku na rok jest coraz wyższy, pierwszy raz zagramy też w fazie grupowej składającej się z 7 zespołów dodatkowo mecze 10 minutowe mogą sprawić dużą losowość więc zadanie w tym roku na pewno jest cięższe, ale lubimy wyzwania. Na pewno do wzięcia udziału w turnieju motywuje nas mocna obsada dodatkowym plusem jest dobra organizacja turnieju czy przygotowanie obiektu.

W miniony weekend mieliście okazję sprawdzić swoją obecną formę w sparingu z drużyną PNC oraz reprezentacją Kalisza. 
Czy kapitan zadowolony z formy zespołu czy to nie do końca była ta kadra, która powalczy o najwyższe laury w Socca Warsaw Cup?

Na pewno to fajne przetarcie przed zbliżającym się turniejem, trochę szkoda, że nie udało nam się zagrać typowo składem turniejowym, aczkolwiek jesteśmy zadowoleni z tego grania i z tego, że udało nam się przećwiczyć parę rzeczy. Podziękowania dla ekipy z Kalisza i ekipy PNC, że w sportowej atmosferze spędziliśmy te 2 godziny pod balonem na Sawo Gruz Arenie.

To na koniec ostatnie pytanie o zimową edycję Ligi Fanów w Łodzi. Wiem, że świetnie sobie radzicie pod balonem na małej przestrzeni - czy tam postawiliście sobie konkretny cel i wygranie Ligi Fanów w Łodzi czy jednak to dobra alternatywa na poruszanie się w okresie zimowym?

Przede wszystkim chcemy odpowiednio się przygotować do rundy wiosennej a tu będziemy mieli dobre warunki do tego. Na pewno przepustka na Puchar Polski to kusząca nagroda więc warto o nią grać. Myślę, że jak nasze strzelby będą wpadały regularnie mowa tutaj oczywiście o Hubercie czy Byku to będziemy w stanie włączyć się do gry o zwycięstwo.

Placeholder