Dziś startują Mistrzostwa Świata w AMPFutbolu

AMP Futbol ampfutbol mistrzostwa świata

Dziś startują Mistrzostwa Świata w AMPFutbolu

30 września 2022, 13:58

fot. AMPFutbol Polska

Już dziś rozpoczną się mistrzostwa świata w ampfutbolu, w których o medale będą walczyć reprezentanci Polski. 

Najlepsi zawodnicy świata przyjeżdżają w miejsce, w którym ampfutbol jest niezwykle popularny. Finał mistrzostw Europy 2017 na stadionie Besiktasu Stambuł oglądało 41 tysięcy kibiców, a tłumy pozostały również przed obiektem, bo zabrakło dla niego miejsc na trybunach. Wielotysięcznej widowni można oczekiwać również tym razem. Mecze odbędą się m.in. na wielkich stadionach Besiktasu, Galatasarayu, Kocaelisporu czy Fenerbahce.

fot. AMPFutbol Polska

Zainteresowanie już teraz jest olbrzymie, bo mistrzostwa w Turcji zapowiadają się jako najlepszy turniej w historii. Wezmą w nim udział 24 zespoły z pięciu kontynentów, po raz pierwszy na każdym z nich odbyły się eliminacje do mundialu.

Po sukcesie w mistrzostwach Europy, w których reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce, na Biało-Czerwonych czeka jeszcze większe wyzwanie. W sobotę polscy ampfutboliści rozpoczną rywalizację o medale. Reprezentacja Polski  jest jednym z głównych kandydatów do miejsca na podium.

Wszyscy uważany, ze jesteśmy przygotowani do tych mistrzostw jeszcze lepiej niż do Mistrzostw Europy, jesteśmy pozytywnie nastawieni jak również chcemy udowodnić to lepsze przygotowanie zarówno samym sobie jak i kibicom. -stwierdził Jakub Popławski, bramkarz naszej kadry.

fot. AMPFutbol Polska

Jesteśmy świadomi swojej siły i potencjału. Okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo dobrze, w zespole panuje fajna atmosfera. - dodał napastnik Mariusz Adamczyk

Tak jak wspomnieliśmy, Biało-Czerwoni wymieniani są wśród faworytów turnieju, chociaż jako główni kandydaci do złota najczęściej wskazywani są Turcy. Mimo, żę gospodarze tegorocznego turnieju typowani są wśród faworytów, należy pamiętać, że jak dotychczas na mundialu nie wywalczyli jeszcze złotego medalu. Zawsze zmagania kończyli na podium. Bardzo silna będzie również Angola, która broni tytułu najlepszej drużyny świata. Na miejsce na podium liczą również m.in. Hiszpanie, Anglicy, Brazylijczycy, Meksykanie czy Irańczycy.

Nie zakładamy sobie żadnego celu minimum, jadąc na mistrzostwa świata musimy czuć się silni i pewni. Chcemy wrócić z medalem do Polski. Trzymajcie kciuki - dodał Jakub Popławski

Terminarz - fot. AMPFutbol Polska

My jako redakcja chcemy życzyć naszym reprezentantom powodzenia i wrócimy do was z informacjami dotyczącymi poczynań naszej kadry. Wszystkie mecze naszej kadry będzie można obejrzeć na stronie sport.tvp.pl lub na profilu fb AMP Futbol Polska.

Placeholder