Graj z Krystianem gra z nami!

Socca

Graj z Krystianem gra z nami!

20 lipca 2023, 16:56

Postać, która jest znana wszystkim, którzy interesują się piłką nożną lub jej odmianami w Płońsku i jego okolicach. Organizuje wiele turniejów rocznie, przez które przewijają się setki zawodników. Od tego sezonu postanowił dołączyć do Polskiej Federacji Socca. Przed Państwem Krystian Jobski.

Dominik Rek: Od ilu lat istnieje Twoja liga?/ Od ilu lat organizujesz turnieje?

Krystian Jobski: Stowarzyszenie Graj z Krystianem istnieje 3 lata ale moja przygoda z organizacją turniejów trwa ponad 10 lat.

D.R: Czy grasz systemem jesień/wiosna czy każda z rund jest osobnym sezonem?

K.J: Przeważnie gramy jednodniowe turnieje w każdym miesiącu kalendarzowym. Najważniejszą imprezą sezonu halowego są Futsalowe Mistrzostwa Powiatu Płońskiego w których rywalizuje kilkanaście drużyn. Latem analogicznie Orlikowe Mistrzostwa Powiatu Płońskiego. Od kilku lat razem z ekstraklasową sekcją Legii Futsal organizujemy Legia Futsal Kids w kilku miejscowościach Mazowsza. 

D.R: Jak wyglądały Twoje początki?

K.J: Moje początki to próba reaktywowania rozgrywek międzyosiedlowych w moim rodzinnym mieście. Jednak ludzie w większości nie szanowali moich starań i podchodzili do wszystkiego nie do końca poważnie. Przykładowo z 15 zaplanowanych spotkań odbywało się 7, drużyny nie docierały na miejsce rozgrywek.

D.R: Co jest najtrudniejsze w zarządzaniu ligą?/organizowaniu turnieju?

K.J: Graj z Krystianem to można powiedzieć jednoosobowa działalność, więc o każdy aspekt i szczegół przy organizacji eventu dbam sam. Musze przygotować wszystko od A do Z.

D.R: Ile najwięcej drużyn grało w Twoim turnieju?

K.J: Przed dwoma tygodniami zakończyliśmy turniej w którym brały 24 drużyny.

D.R: Jakie najbardziej znane nazwisko grało w Twojej lidze?/Turnieju?

K.J: Mariusz Milewski.

D.R: Jak sobie radził?

K.J: W 2019 roku na jednym z moich turniejów gościła Legia Futsal. Lokalni kibice po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwy futsal, a uczestnicy rywalizować z drużyną wicemistrza świata.  

D.R: Czy są limity zawodników zrzeszonych?

K.J: Od 2022 roku nie mamy limitu zawodników zrzeszonych.

D.R: Skąd dowiedziałeś się o rozgrywkach playarena.pl?

K.J: Kilku moich kolegów zagrało w zeszłorocznych Mistrzostwach Świata Socca, stąd dowiedziałem się o tej organizacji. Chodzi oczywiście o Rafała Trakula i Michała Sobaczaka.

D.R: Co skusiło Cię do dołączenia do Polskiej Federacji Socca?

K.J: Chcemy wspólnymi siłami rozwijać tą dyscyplinę.  Współpraca ułatwia udział w naszych turniejach drużyn z całej Polski.

D.R: Czy śledzisz poczynania reprezentacji Polski w socca?

K.J: Jak najbardziej śledzę. Staram się oglądać wszystkie mecze, jak wyżej wspomniałem, nasz kraj reprezentują moi znajomi, uczestnicy moich turniejów.

Placeholder