GRECKIE WESELE WE WROCŁAWIU, CZYLI TOTALNA DOMINACJA FAMILII GRECO!

Socca

GRECKIE WESELE WE WROCŁAWIU, CZYLI TOTALNA DOMINACJA FAMILII GRECO!

10 listopada 2023, 10:31

Jesień 2023 w Häfele ProLiga Wrocław przyniosła wiele emocji, zaskakujących zwycięstw oraz zaciętej rywalizacji. Dwanaście zespołów rywalizowało ze sobą, dając kibicom wiele powodów do radości, ale też zmartwień. Po zakończeniu wszystkich spotkań tabela ukazała nie tylko dominujących liderów, ale także outsiderów, którzy nie poradzili sobie za dobrze podczas jesiennej kampanii. Zapraszam do zapoznania się z tym, co działo się na przestrzeni ostatnich miesięcy w Ekstraklasie PRO.

Familia Greco - Niepokonani Mistrzowie Jesieni

Familia Greco zapisała się złotymi zgłoskami w historii Häfele ProLigi Wrocław. Z imponującym rekordem 11 zwycięstw na 11 spotkań, odnieśli triumf bez żadnej straty punktowej. Ich doskonała gra i determinacja pozwoliły im zdominować ligę, pozostawiając pozostałe zespoły daleko w tyle. Ich zwycięstwo jest dowodem na to, że konsekwentnie budowany projekt przynosi wymierne korzyści w postaci znakomitego wyniku ligowego. Poza bezbłędnym stanem punktowym ekipa Marcela Greco może pochwalić się również kapitalnym bilansem bramkowym 131-30.

Zacięta walka o drugie miejsce

PD WildBoars, zajmując drugie miejsce w tabeli, udowodnili swoją siłę i determinację. Nie było to jednak łatwe zadanie, ponieważ przez całe rozgrywki na ogonie siedziała im ekipa Mateco Wrocław. Ich bezpośrednie starcie obfitowało w wiele emocji a ostatecznie zakończyło się remisem, który żadnej z drużyn nie dawał przewagi w walce o drugą lokatę. O tym, jak zacięty był to pojedynek mówi również fakt iż Mateco doprowadziło do wyrównania w samej koncówce spotkania za sprawą Karola Siódmiaka.

Zaciekła rywalizacja w środku tabeli

Niezwykle ciekawie wyglądały też batalie w środku tabeli a zespoły takie jak Rawlplug czy Czarne Demony mogą pochwalić się jako jedyne poza czołową trójką dodatnim bilansem spotkań. Jest to na pewno sygnał dla obu ekip, aby cały czas iść do przodu i konsekwentnie rozwijać swój projekt a czołówka nie jest wcale aż tak daleko. Garage-BY, Planetamebla.pl czy Wolves Wrocław punktowali głównie z „dołami” co pozwoliło im na spokojne utrzymanie środka tabeli. Jeżeli jednak chcą powalczyć o wyższe cele w kolejnym sezonie muszą szukać wzmocnień i rozwiązań na szczelne defensywy wyżej notowanych rywali.

Walka o unikniecie spadku

Tabele jedynie z trzema oczkami zamyka ekipa Lions Team, tuż nad nimi uplasował się zespół Allstars Pancernik.eu a na pierwszej spadkowej lokacie rozgrywki zakończyli Alpine Stars. Jeden punkt nad czerwonym polem kończy Team Maślice. Kluczowym spotkaniem w walce o utrzymanie dla tego zespołu na pewno był ostatni ligowy mecz, w którym ich rywalem był wyżej notowany zespół Planetamebla.pl. Team Maślice wygrali to spotkanie jedną bramką 7:6 a trafienie w końcówce spotkania zaliczył na swoje konto Wojciech Hawrylak, który na pewno jest bohaterem całej drużyny.

Najbardziej PRO

Rzućmy okiem też na statystyki indywidualne, bo jak dobrze wiemy w sportach zespołowych to właśnie indywidualności potrafią zrobić różnicę. Na czele klasyfikacji strzelców Adrian Puchała, który jest reprezentantem zwycięskiej Familii Greco z dorobkiem aż 36 bramek. Adrian potrzebował do tego zaledwie 9 spotkań co jeszcze bardziej pokazuje klasę tego zawodnika. Najlepiej podającym został Julian Trochanowski wyprzedzając wyżej wymienionego już Adriana zaledwie o jedną asystę a kompletując ich aż 22. W klasyfikacji kanadyjskiej również najlepszy Adrian Puchała, który na swoim koncie zgromadził łącznie 57 punktów. Statystyki indywidualne tylko potwierdzają, że był to Grecki sezon a przed nami kampania zimowa, do której zapisy cały czas trwają #BĄDŹPRO.

Placeholder