"Jak zdrowie pozwoli to rywale mogą się dalej obawiać..." - wywiad z Pawłem Abramowiczem

Socca

"Jak zdrowie pozwoli to rywale mogą się dalej obawiać..." - wywiad z Pawłem Abramowiczem

18 grudnia 2023, 10:55

Dziś udało nam się przeprowadzić wywiad z Pawłem Abramowiczem zawodnikem Octagon Tiger Hull, uczestnikiem Mistrzostw Świata Essen 2023 oraz wygranym Mistrzostw Polskich Drużyn UK 2023 .

 

 

Jakie to uczucie być nominowanym w TOP 50 zawodników Socca?

Na pewno duże osiągnięcie i radość, że znalazło się miejsce dla mnie w tym małym gronie 50-ciu zawodników z całej Polski i nie tylko. 

Czy emocje po Mistrzostwach Świata w Essen 2023 opadły i czy wciąż wracasz wspomnieniami do tych meczy?

Emocje nigdy nie opadną. To było moje największe osiągnięcie piłkarskie i często wracam do filmików czy zdjeć z Essen. Tym bardziej, że mogłem się cieszyć tą chwilą z żoną i dziećmi, którzy wspierali mnie z trybun.

Jesteś zadowolony z swoich występów w Reprezentacji czy patrząc z perspektywy czasu zmienił byś coś ?

Tak, jestem zadowolny z moich rozegranych minut, z moją wiedzą na tamten moment dałem z siebie maksa. Mecz z Hiszpanią, uważam za niezbyt udany, ale po całej analizie wiem gdzie popełniłem błedy i gdzie mogę się poprawić. Takie występy wiele uczą, bo pokazują gdzie są moje słabe strony i nad czym muszę popracować.


Nie było Cie na Polowaniu na Reprezentanta, uważasz ze może to wpłynąć na twoje powołanie i jak oceniasz swoje szanse na kolejne Mistrzostwa z Orzełkiem na Piersi? 

Jak sama nazwa wskazuje ,, Polowanie na reprezentanta". Ja już zostałem upolowany w zeszłym roku nie wydaje mi się, że jedna absencja mogłaby mnie skreślić z listy kandydatów na kolejne Mistrzostwa. Po wszystkich konsultacjach i treningach z reprezentacją, trener dobrze wie jakie są moje mocne i słabe strony oraz jak radzę sobie z presją turniejową. Jestem dobrej myśli. Trenuję i próbuje ulepszyć wszystkie niedoskonałości na które trener zwracał uwagę. Mam nadzieje, że profil mojej osoby znowu bedzię brany po uwagę i dostanę następną szansę 

Wracając do Mistrzostw Polskich Drużyn w UK, twoja drużyna zdobyła Mistrzostwo jakie plany na następny sezon? A może zobaczymy Cie w innym zespole?

Był to pierwszy sezon z Octagon Hull Tigers i oczywistym celem było mistrzostwo, bo akurat tego brakowało w przysłowiowej gablotce. Dwa niezłe transfery mój i Łukasza Synowicza opisano trafnie jako barkujące elementy. Myśle, że pomogło to w zdobyciu tytułu najlepszej Polskiej drużyny w UK. Plan jest taki by obronić tytuł i dopóki Tigers są w grze to o zmianie drużyny nie myśle.

Zabrakło Cie w top6 zawodników Mistrzow w UK rozczarowanie czy zdziwienie? 

Dużo bardziej cieszy mnie fakt ze znalazło się dla mnie miejsce w 15-sto osobowej kadrze narodowej. Pewnie i cieszyło by mnie i to wyróżnienie, ale uważam, że miejsce w top 6 w pełni zasłużenie należało się naszej tarczy Łukaszowi Synowiczowi. Wielkie Gratulacje dla niego.

Jak oceniasz poziom tego co dzieje się na boiskach w UK, a te turnieje na których byłeś z zespolem Mistrzów UK w Polsce?

Na boisku w UK jestem od samego początku i poziom z roku na rok jest coraz lepszy. Drużyny są bardzo dobrze zorganizowane i prawie każda ma w ekipe jakiegoś grajka, który się wyróżnia. Jednak w Polsce stwierdzam, że chłopaki są bardziej zgrani taktycznie co przekłada się na lepsze wyniki. Jak mówi przysłowie ,,lepiej mądrze stać niż głupio biegać." Tu jeden twój błąd może zdecydować o wyniku meczu.


Czy zobaczymy Cie w styczniu na Socca Warsaw Cup?

Niestety, socca to piłka hobbistyczna, a nie zarobkowa. Po głębszym zastanowieniu musiałem odpuścić tę impreze. Poprzedni rok pochłoną mój cały urlop i pewnych rzeczy się nie da przeskoczyć. Mimo to chłopakom życzę powodzenia i sukcesu !

Czego możemy życzyć Tobie w nowym roku?

Zdrowia i jeszcze raz zdrowia, bo to jest najważniejsze. Małe kontuzje podcinają skrzydła i traci sie pewność siebie. Jak zdrowie pozwoli to rywale mogą się dalej obawiać Octagon Tigers Hull. Wam życzę wszystkiego najlepszego w tym 2024 i widzimy sie w nowy sezonie!

Pozdrawiam!


Zdjęcia: Dominik Modrzyk oraz Bart Kaczyński

 


Placeholder