LUXURY FUTSAL CUP

Socca Futsal Chorzów Łódź Zabrze Piłka Nożna

LUXURY FUTSAL CUP

16 lutego 2022, 01:36

Niedziela 20 lutego 2022 roku to będzie pełny emocji dzień w hali przy ulicy Chorzowskiej w Gliwicach. O godzinie 8 rano startuje piąta edycja halowego turnieju Luxury Futsal Cup 2022. To ostatni z poważniejszych turniejów przed startem rundy wiosennej w ligach trawiastych jak i halowych. Szykuję się nam bardzo silna obsada m. in Tiki Taka, AKS Grzybowice Zabrze, Stolle Ems Gliwice, TSMT Rybnik, mistrz Słowacji – Eli Academy Presov czy znane łódzkie ekipy Silversite i 5408 squad.

Lesław Stryjakiewicz (Rossman/Damag)

Ogólnie, pierwszy raz bierzemy udział w tym turnieju. Jesteśmy grupa znajomych z Pyskowic i pobliskich miejscowości z większym lub mniejszym doświadczeniem futsalowym dla których uczestnictwo w takich turniejach jest formą zabawy i sportowej rywalizacji na wyższym poziomie. Turniej został nam polecony przez znajomych i wiem że cieszy się sporym zainteresowaniem na Śląsku, jak i w Polsce. W tym roku pojawiła się tez drużyna z zagranicy. Ogólnie chcemy się dobrze bawić, zagrać kilka fajnych meczy na wysokim poziomie a jak się dla nas turniej ułoży to już zobaczymy w trakcie rozgrywek

Daniel Strychalski i Mateusz Malec (Tiki Taka)

Co mogę powiedzieć na temat Futsal Luxury Cup?
Hmm… W sumie to niewiele. Jedyne co wiem na ten moment to to, że udział w zawodach biorą solidne drużyny jak i to, że są mega nagrody dla zwycięzców. Jednakże więcej na tą chwile nie mogę powiedzieć, gdyż FamilyTikiTaka pierwszy raz będzie gościć w tym turnieju.  Moim zdaniem radzimy sobie solidnie, patrząc na grę, a nie na same wyniki .
Trochę pecha Nas dotknęło w 2021 roku, gdyż każdy możliwy turniej na hali to jeden wielki pech… Zazwyczaj albo brakowało bramki, albo odpadalismy po karnych w ćwierćfinałach, gdzie powinniśmy spokojnie spotkanie wygrać w regulaminowym czasie gry.  Mocne wzmocnienia na bieżący sezon jak i trwające przygotowania do rundy rewanżowej w PA Chorzów to dobry moment by zagrać i dać z siebie wszystko.

Raczej nie patrzymy na siebie jak na faworyta czy jakiegoś wirtuoza rozgrywek halowych.

Sami siebie postrzegamy jako underdogów zawodów.  Można nawet śmiało rzec, że hala to nie Nasz as w rekawie, jednakże pierwsza czwórka, którą będzie grać w turnieju pokaże, że możemy grać o najwyższe cele z takimi drużynami jak AKS Grzybowice, Krysław SC czy Stolle Ems Gliwice.  Z ciekawostek - w styczniu bieżącego roku wygraliśmy nocny turniej piłki sześcioosobowej na sztucznym boisku kompleksu sportowego MOSiR w Zabrzu. Na tej samej hali w 2019 roku, dokładnie we wrześniu również wygraliśmy nocny turniej lecz wtedy na nawierzchni halowej. Było to zanim hala przeszła rekonstrukcje i zmieniona została nawierzchnia na trawiastą jak jest obecnie. A owy turniej sam dobrze znasz.

Faza grupowa dostarczy nam sporo emocji i czeka nas w niej wiele pojedynków, które zobaczę z ciekawością. Tiki Taka vs Eli Academy Presov czy Rossmann/Damag vs TSMT Rybnik to tylko niektóre z hitowych spotkań, których transmisję będziecie mogli zobaczyć w social mediach.

Piotr Łabuś (AKS Grzybowice Zabrze)

Nasza gra na hali zależy w sumie od dyspozycji dnia czy składu w jakim gramy. Lepiej czujemy się na boiskach trawiastych, ale wiadomo, że od lat występujemy też na turniejach futsalowych z niemałymi sukcesami na koncie nieskromnie mówiąc. Nie ukrywam, że zawsze walczymy o najwyższe cele i będziemy dążyć do wygrania Luxury Futsal Cup 2020. Wystąpią bardzo dobre ekipy i już w najbliższą niedzielę zobaczymy naprawdę wysoki poziom „halówki”. Nie zawsze wygrywają faworyci, ale na pewno chcemy się dobrze zaprezentować.

TSMT Rybnik

 Chcemy być niespodzianka na tym turnieju, celujemy w pierwszą czwórkę, forma jest dopiero szlifowana gramy ze sobą od listopada 2021 r. Jesteśmy w trakcie przygotowań do sezonu 22/23

3 Ligi Polskiej Futsalu, naszą drużynę wyróżnia to, że nie ma u nas ograniczeń wiekowych, bo najmłodszy zawodnik ma 14 lat (Piotrek nr10 ) oraz nie ma ograniczeń odnośnie do płci, bo mamy również dziewczynę w składzie (Kinga nr 11) oraz co najważniejsze działamy kompletnie charytatywnie. Naszą misją jest propagować futsal wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, przy tym również pomagać/wspierać potrzebujących, chcemy być, motywacją dla wszystkich tak jak wskazuje, nazwa naszego klubu" The Special Motivation Team" Rybnik

Krzysztof - Stolle Ems Gliwice

Myślę że wyniki mówią same za siebie, ponieważ jesteśmy zwycięzcami Gliwickiej Ligi Futsalu , aktualnym liderem i udało nam się wygrać 2 z 3 turniejów, które odbyły się w ostatnich dwóch miesiącach. Forma jest dobra tylko ostatni turniej kosztował nas masę kontuzji dlatego wystąpimy w niepełnym składzie. Mamy bardzo mocną grupę, a czas mecz jest krótki wiec wszystko może się zdarzyć. Wystąpimy jednak z myślą, że jakiś puchar trafi do firmowej gabloty.

SOCCA.PL - PATRONEM TURNIEJU LUXURY CUP

Jeśli możecie przeczytać u nas zapowiedź jakiegoś turnieju to znaczy, że obejmujemy nad nim patronat, a i nasz człowiek będzie na miejscu i przekażę Wam na bieżąco najważniejsze wyniki i informację.
Wręczymy również ODKRYCIE TURNIEJU, mam nadzieję, że będzie to zawodnik o którym będzie bardzo głośno w roku 2022. Liczę na pełny emocji turniej i pokaz dobrego i emocjonującego futsalu oraz dobra rozgrzewka przed rundą wiosenną na orlikach.

 

Placeholder