Mistrzowski finisz w Grudziądzu!

Socca Newsy Lokalne Grudziądz

Mistrzowski finisz w Grudziądzu!

09 sierpnia 2021, 17:00

Sezon w Grudziądzu przeciągnął się do samej końcówki lipca, ponieważ dopiero w ostatniej kolejce poznaliśmy nowego Mistrza Miasta. Po fantastycznej pogoni na najwyższy stopień miejskiego podium wraca legendarna drużyna grudziądzkiej Playareny – Śródmieście!

Obsada 1 ligi sezonu 2020/2021 w Grudziądzu od samego początku zapowiadała niezwykłe emocje sportowe, ze względu na podwyższenie poziomu piłkarskiego. Do rozgrywek Playarena Grudziądz dołączyła bowiem najbardziej utytułowana drużyna grudziądzkiej piłki sześcioosobowej – BS Skoda Auto Grudziądz, czyli wielokrotny mistrz konkurencyjnych lig lokalnych tj. Grudziądzkiej Ligi Piłkarskiej oraz Extraligi Grudziądz. Z wielkimi nadziejami liczyliśmy również na kolejnych beniaminków 1 ligi, czyli mistrza 2 ligi z poprzedniego sezonu – FC Kuluary, oraz ubiegłorocznego półfinalisty Pucharu Grudziądza – Cukrovii Mełniak.

Sezon przez jego znaczną część układał się zgodnie z przewidywaniami społeczności – drużyna Skody przewodziła stawce, Śródmieście oraz ubiegłoroczny mistrz Fijevia Fijewo trzymali bliski kontakt, a kilka pozostałych drużyn starało się robić swoje w walce o jak najlepsze miejsca w czołówce. Od okresu wiosennego sytuacja zaczęła się stopniowo zmieniać, ponieważ trapiona problemami kadrowymi Fijevia zaczęła regularnie tracić punkty, a wzmocniona wieloma silnymi transferami Cukrovia pięła się ku górze. Im bardziej zbliżaliśmy się do końca sezonu, tym bardziej oczywisty stawał się fakt, że walka o mistrzostwo odbędzie się pomiędzy Skodą a Śródmieściem. Sytuacja w tabeli nie pozostawiała wątpliwości – o Mistrzostwie Grudziądza zadecyduje spotkanie ostatniej kolejki pomiędzy dwoma zainteresowanymi drużynami. Przed spotkaniem Skoda posiadała przewagę 3 punktów w ligowej tabeli, jednak to Śródmieście posiadało lepszy bilans bramkowy, dlatego zwycięstwo w bezpośrednim spotkaniu dawało im tytuł mistrzowski. Śródmieście nie zawiodło siebie oraz swoich kibiców i w decydującym meczu wygrali ze Skodą wynikiem 7:1!


Top 5 – 1. liga Playarena Grudziądz

Źródło: https://playarena.pl/umbrella?city_id=309#leagueSeasonTable_17768


Niewątpliwie zdobycie tegorocznego Mistrzostwa Miasta było najtrudniejszym w naszej historii. Wiadomo, że od początku rozgrywek Playareny w naszym mieście jesteśmy najbardziej utytułowaną drużyną i każdy rywal zbiera się w najsilniejszych składach, żeby nam dokopać. Na trzy kolejki przed końcem brakowało nam ludzi do gry i były nawet takie plany, żeby oddać ostatnie 3 spotkania walkowerem, ale jednak zmotywowaliśmy się i udało nam się powrócić na tron po 3 latach. Liga w tym roku była naprawdę mocna, były niespodzianki, np. wygrana Polonii z Fijevią czy Wczorajszych z Fijevią. Szkoda tylko że kilka ekip wycofało się w trakcie rozgrywek i było tak dużo walkowerów.

Mateusz Cieszyński (Śródmieście)

Śródmieście jest najbardziej utytułowaną drużyną w historii Playareny Grudziądz. Na swoim koncie mają aż 4 tytuły mistrzowskie, 3 wicemistrzostwa oraz 2 zdobyte Puchary Grudziądza. Jednak ostatnie swoje mistrzostwo wywalczyli trzy lata temu, w sezonie 2017/2018. W kolejnych latach musieli uznać wyższość drużyny Ananasów Grudziądz oraz Fijevii Fijewo. Jednak ta przerwa od tytułu mistrzowskiego sprawiła, że w drużynie Śródmieścia wystąpił głód ligowego sukcesu, który zmobilizował ich do jeszcze większej walki. Jak zauważa kapitan ekipy Śródmieścia Mateusz Cieszyński: „tegoroczne zwycięstwo smakuje trochę inaczej. Na pewno cieszy fakt pokonania chyba najbardziej utytułowanej drużyny na grudziądzkich orlikach (BS Skodę Auto Grudziądz - przyp. red.) i w tym sezonie liga była naprawdę mocna. Przez poprzednie lata zawsze byliśmy na pudle, jednak zawsze chociaż raz czy dwa w sezonie potknęliśmy się i później zabrakło tych punktów na koniec sezonu”. W sezonie 2020/2021 również nie obyło się bez potknięć w wykonaniu Śródmieścia, jednak jak się okazało kluczowe były dwa zwycięstwa nad drużyną Skody, która w całym sezonie przegrała tylko dwa spotkania – właśnie z Śródmieściem.


Śródmieście Grudziądz

Źródło: https://www.facebook.com/srodmiesciegdz

W obszarze nagród indywidualnych za sezon w Grudziądzu tytuł najlepszego kapitana otrzymał Mateusz Cieszyński, a MVP sezonu zostało przyznane liderowi Śródmieścia i legendzie rozgrywek – Kamilowi Loduchowskiemu. Dla Kamila jest to już 3 tytuł MVP w karierze, a biorąc pod uwagę, że dopiero od 5 lat ta nagroda jest przyznawana w Grudziądzu możemy śmiało mówić o wielkiej roli tego zawodnika w kształtowaniu potęgi Śródmieścia w grudziądzkich rozgrywkach Playareny na przestrzeni lat.


Mimo wszystko forma w tym sezonie pozostawiała jeszcze wiele do życzenia i zawsze jest niedosyt. Jednak dobry kontakt z chłopakami z drużyny i ich praca wykonywana na boisku bardzo ułatwia mi grę, ponieważ każdy z nas potrafi wziąć piłkę na siebie i przeciwnik nie skupia się na jednym graczu, a to daje więcej miejsca i możliwości.

Kamil Loduchowski (Śródmieście)


Nagrody dodatkowe za sezon 2020/2021 Playarena Grudziądz

Źródło: https://www.facebook.com/playarenagrudziadz

Niestety z powodu problemów kadrowych drużyna Śródmieścia nie pojawiła się na tegorocznym turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Polski Playarena. Jedynym reprezentantem Playareny Grudziądz na tej imprezie jest Cukrovia Mełniak, która zdobywając 3. miejsce w lidze zadebiutowała na ogólnopolskiej imprezie. Jednak jak przekonuje kapitan Śródmieścia Mateusz Cieszyński: „Za rok na pewno będziemy”, więc tego życzymy świeżemu Mistrzowi Grudziądza i gratulujemy sukcesu!

Placeholder