Najlepszy sezon w historii Playarena Grudziądz? Przekonajmy się!

Grudziądz

Najlepszy sezon w historii Playarena Grudziądz? Przekonajmy się!

15 października 2023, 19:06

Kilka tygodni temu rozpoczął się kolejny sezon rozgrywek Playarena Grudziądz. Ze względu na rozstawienie drużyn na dwóch szczeblach rozgrywkowych oraz biorąc pod uwagę potencjał uczestników stawiamy tezę, że może to być wyjątkowy sezon w historii tych rozgrywek!

1 LIGA

Na ten sezon skrócono skład 1 ligi, ze względu na pewne roszady przedsezonowe. W związku z tym do walki na najwyższym szczeblu przystąpiło 8 drużyn.

Trzech z nich to beniaminkowie, którzy stanowili o sile ubiegłorocznego zaplecza. Największe nadzieje stawiane są przed ekipą FC Lotnisko, czyli mistrzem 2 ligi i uczestnikiem turnieju 3RogiKarne. Drużyna składa się z młodych, ambitnych chłopaków, którzy na pewno chcą również odcisnąć piętno na pierwszej lidze. Po pierwszych kolejkach najlepiej spośród beniaminków radzi sobie natomiast Sparta Kitnowo. Niech ta nazwa was nie zmyli, ponieważ jest to nowy szyld dawnej Cukrovii Mełniak, która w innym składzie uczestniczyła już w turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Polski Playarena! Falstart zaliczył jednak ostatni z beniaminków, czyli Piłkarski Grudziądz, który po trzech kolejkach zanotował trzy porażki.

Zobaczymy w tym sezonie również wielu starych wyjadaczy rozgrywek. Przede wszystkim do boju o kolejne trofea staje najbardziej utytułowana drużyna w historii grudziądzkiej Playareny – Śródmieście. Start sezonu nie mogą oni jednak zaliczyć do najbardziej udanych, ponieważ najpierw ulegli w Superpucharze Grudziądza z ubiegłorocznym wicemistrzem Skodą BS Auto Grudziądz, a następnie ulegli tej samej ekipie w pierwszej kolejce rozgrywek ligowych. Wspomniana Skoda jest na ten moment liderem tabeli i zdecydowanie chciałaby sięgnąć po pierwszy tytuł mistrza miasta Playareny.

O czołowe miejsca w 1 lidze walczyć będą również Comeback 2 Football oraz Troops Grudziądz. Ci pierwsi dobrze znani w rozgrywkach, w zeszłym roku zdobyli trzecie miejsce w mieście i na pewno ich ambicje sięgają aby co najmniej powtórzyć ten wynik, a może i pójść jeszcze wyżej! Natomiast Troops są zlepkiem dawnego LP System, które również udanie radziło sobie w rozgrywkach, oraz kilku zawodników innych drużyn. Tabelę pierwszej ligi jak dotąd zamykają weterani rozgrywek Polonia Grudziądz, którzy są w nich od samego początku powstania ligi w Grudziądzu, jednak ten sezon nie jest dla nich szczególnie łaskawy. Jesteśmy jednak pewni, że w każdym spotkaniu możliwy jest dosłownie każdy rezultat, dlatego ten sezon wydaje się być tak wyjątkowy!

2 LIGA

W obecnie trwającym sezonie posiadamy bardzo szeroki skład drugiej ligi, ponieważ aż 12 drużyn zgłosiło gotowość do uczestnictwa w nich! Szczególnie cieszy większe zainteresowanie rozgrywkami przez nowe, często młodsze osoby, które chcą powalczyć nie tylko o awans do elity, ale także o przepustkę do turniejów ogólnopolskich!

Analizując znajdujące się w 2 lidze drużyny podzieliliśmy je na dwa koszyki: przewidywanych kandydatów do walki o najwyższe miejsca oraz drużyny, które stać na powalczenie i przedostanie się do czołowych miejsc. Do grupy faworytów trafiła bez wątpienia Fijevia Fijewo, czyli mistrz miasta z roku 2020, który po roszadach kadrowych próbuje odbudować swoją dawną siłę. Dużo nowej świeżości do rozgrywek wprowadzają Korona Strzemięcin oraz Galakticos Grudziądz, które posiadają bardzo młode kadry, a mimo to prezentują poziom, który śmiało aspiruje ich do walki o najwyższe cele! Poważnie o powrocie do pierwszej ligi myślą także Wisła Grudziądz oraz FC Kuluary, które to zdecydowały się z własnej woli zejść do niższego szczebla, przez zmiany w składzie.

Szereg kolejnych drużyn to ekipy o różnym potencjale i możliwościach, jednak wszystkich ich łączy wspólny mianownik – wola walki. Ich nieprzewidywalność oraz chęć do gry sprawiają, że śmiało są w stanie urwać punkty teoretycznie lepszym, a i między sobą toczyć niezwykle wyrównane pojedynki. W ich skład wchodzą kolejni weterani rozgrywek CPDiPR, nowe twory takie jak Sparta Ciechocinek, FC Świry, Janusze Footballu, czy NoName Grudziądz, a także uczestniczący wcześniej w rozgrywkach Wczorajsi Grudziądz.

Placeholder