Playarena Chorzów - Tiki Taka, Dentim czy PGG Hajery, kto zdobędzie złoto w tym sezonie ? Czas na zapowiedź rundy wiosennej.

Newsy Lokalne Chorzów

Playarena Chorzów - Tiki Taka, Dentim czy PGG Hajery, kto zdobędzie złoto w tym sezonie ? Czas na zapowiedź rundy wiosennej.

05 marca 2023, 13:58

Zanim piłkarze wybiegną na boisko przy ulicy Harcerskiej w Chorzowie w nie do końca wiosennej aurze czas zapoznać się z tym co działo się w przerwie zimowej. Oczywiście zostały nam do rozegrania jeszcze 4 spotkania rundy jesiennej, w tym wielki hit PGG Hajery vs Dentim Clinic Katowice. Później podział na grupę mistrzowską i spadkową. Jak widzicie czeka nas wiele emocjonujących kolejek zmagań, ale czy ktoś jest w stanie zagrozić wielkiej trójce ?

                Najcięższe zadanie w 1 kolejce rundy wiosennej przed Tiki Taką, która podejmować będzie 5 ekipę w tabeli – Blue Devils. Podopieczni Daniela Strychalskiego muszą uważać na duet Skrabania& Tyszczak, którzy zdobyli w tym sezonie już 26 goli. Michał Ogórek to jeden z topowych transferów tego okienka i zobaczymy jak poradzi on sobie w barwach Blue Devils, jego doświadczenie i kilka młodych twarzy może przynieść ciekawy kolektyw, ale o tym dowiemy się już na boisku. W barwach Tiki Taki zobaczymy jedną nową twarz – Dawida Muchę. Zawodnik, który miał okazję wystąpić w ich barwach na ostatnim turnieju Luxury Futsal Cup w Gliwicach jak i również miał okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas zgrupowania Reprezentacji Polski na obiekcie Marco w Gliwicach.

                Kolejnym z newsów jest, że ekipę Alkoholowa Grupa Uderzeniowa zastąpi ekipa Falcons, która zrobiła sobie chwilę przerwy w Playarenie Chorzów i wracają do niej łącząc to razem z grą w Katowickiej Lidze Szóstek. Na start rundy rewanżowej zdecydowanie nie będą faworytem bo czeka ich spotkanie z EUVIC, które zajmuje 7 miejsce w tabeli. Może teraz wrócili jako dużo silniejsza ekipa i będą stanie mocno namieszać w środku tabeli, tego dowiemy się po paru spotkaniach.

                Co słychać w ekipie Dentimu Clinic Katowice ? Mam nadzieję, że uda im się zbierać na spotkania w przynajmniej 8-9 osób z czego niezadowolenie wyraził w końcowych spotkaniach rundy jesiennej Piotr Makowski. Nowym zawodnikiem podopiecznych Tomasza Kwiotka został Rafał Kuliński, zobaczymy jak będzie wyglądał na boisku. Oby formę utrzymał duet Pelwecki i Makowski, a ta runda naprawdę będzie mega emocjonująca. Mam nadzieję, że Mateusz Górka problemy zdrowotne ma za sobą i pomoże swoim kolegom na boisku. Nie zapominajmy również o tym, że mundial za chwilę i selekcjoner bacznie obserwuje poczynania każdego z zawodników w jego notesie.

Warto również wspomnieć o ekipie, która zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli – HKS Centrum. Szaleje tutaj Mariusz Lux, który w 11 spotkaniach zdobył 30 goli i zajmuje 2 miejsce w kwalifikacji strzelców. Drużyna tworzy kolektyw, każdy z zawodników jest na odpowiednio wysokim poziomie i mogą komuś z wielkiej trójki sprawić problem. Spotkanie z Tiki Taką już 19 marca.               

Najmocniej w okienku transferowym działała chyba ekipa Sebastiana Adamskiego – PGG Hajery. Michał Bobryk, Paweł Konopiński i Olaf Białek czy to zawodnicy, którzy pomogą w walce o mistrzostwo Chorzowa ? Najpierw czas na dzisiejszy spotkanie z Oberszpilers, którzy zajmują dopiero 12 miejsce w tabeli, ale jako jedyna ekipa z Playareny Chorzów wybrała się na turniej Socca Warsaw Cup.  

Na pierwsze spotkanie rywali z wielkiej trójki musimy poczekać do 2 kwietnia wtedy to PGG Hajery zmierzą się z Dentimem Clinic Katowice. Wszystkim zawodnikom życzę dużo zdrowia bo to najważniejsze !

Placeholder