PZU AMPfutbol Ekstraklasa czyli lepsza wersja naszej ekstraklasy

socca playarena AMP Futbol ampfutbol

PZU AMPfutbol Ekstraklasa czyli lepsza wersja naszej ekstraklasy

27 października 2021, 15:06W weekend 23-24 października odbył się 4 turniej tegorocznego sezonu PZU AMP futbol Ekstraklasy.

Był to najważniejszy turniej sezonu, ponieważ przed rozpoczęciem zmagań 1 i 3 drużynę dzieliły 7 pkt. Liderem tabeli była krakowska Wisła z 30 pkt, z kolei na ostatnim miejscu znajdował się łódzki w Widzew z dorobkiem 2 punktów.

Jak widać atmosfera była napięta zarówno na szczycie tabeli jak i na końcu, gdzie drużyny walczyły o poprawę dorobku punktowego. O tym jak wyglądały zmagania później. O tym jak wyglądały zmagania opisze później, Najpierw przedstawię wyniki zmagań warszawskiego turnieju:

 1. sobota 23 października:
 2. Legia Warszawa – Warta Poznań 3:0
 3. Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Widzew Łódź 4:0
 4. Wisła Kraków – Warta Poznań 1:0
 5. Legia Warszawa – Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała 0:0
 6. Wisła Kraków – Widzew Łódź 6:0
 • niedziela 24 października:
 • Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Warta Poznań 1:0
 • Legia Warszawa – Wisła Kraków 3:0
 • Warta Poznań – Widzew Łódź 1:0
 • Wisła Kraków – Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała 3:1
 • Legia Warszawa – Widzew Łódź 10:0

Tabela przed ostatnią kolejką

Atmosfera od początku była szczególna. Warszawska Legia pierwszy raz od początku pandemii rozgrywała turniej przed własną publicznością. Była to szczególna chwila, ponieważ wielu zawodników było bardzo zdeterminowanych aby odrobić straty do lidera i odskoczyć drużynie z Bielska-Białej. Jak widać na wynikach wyżej stołeczna ekipa pod batutą trenera Mateusza Szczepaniaka okazała się lepsza i z 10 pkt wygrała domowy turniej, dzięki czemu odrobiła 1 punkt do krakowskiej Wisły pozostając dalej w grze o tytuł mistrzowski.
Warto wspomnieć, że najlepszym zawodnikiem tego weekendu jak i najlepszym strzelcem był Polski Messi czy rzecz jasna Bartosz Łastowski (Legia Warszawa), którego już niedługo będziemy chcieli zaprosić na rozmowę na łamach portalu socca.pl
Mniejsze szanse na tytuł ma zaś po tym turnieju drużyna z Bielska-Białej ze stratą 9 pkt do lidera. Należy podkreślić, że do końca sezonu zostało do rozegrania 4 mecze, które zostaną rozegrane na turnieju ligowym w Krakowie w dniach 6-7 listopada. Czy krakowska Wisła utrzyma fotel lidera PZU AMPFutbol Ekstraklasy czy jednak tytuł obroni warszawska Legia? O tym przekonamy się już za niecałe 2 tygodnie. Oczywiście o wynikach finałowego turnieju poinformujemy w osobnym artykule.

Legia Warszawa nie powiedziała ostatniego słowa w walce o Mistrzostwo Polski

Placeholder