Zapowiedź Pucharu Katowic 2022!!!

Socca

Zapowiedź Pucharu Katowic 2022!!!

20 maja 2022, 20:18

W najbliższą niedzielę 22 maja 2022 roku w Katowicach czekają nas ogromne piłkarskie emocje – Puchar Katowic. W tym roku rozgrywki zostaną podzielone na 2 dni zmagań, najbliższa niedziela to starcie 8 grup po 4 drużyny i wybranie ekip, które w dniach 26 czerwca zmierzą się w drabince mistrzowskiej i drabince pocieszenia by ostatecznie wyłonić mistrza Katowic. W Pucharze Katowic wystąpią tylko ekip grające na co dzień w Katowickiej Lidze Szóstek. Uczestników przedstawię Wam w szczegółowym opisie każdej z grup. Czas na przedstawienie zasad i szczegółów niedzielnych rozgrywek.

Przepustki:

- zwycięzca Pucharu Katowic wystąpi na finale Fortuna Pucharu Polski (tą ekipą nie może być Skrzydlaty Byk, który awans na finał ma zapewniony po zajęciu drugiego miejsca w Warsaw Boss Cup 2022)

- dla wicemistrza Pucharu Katowic jest przepustka na eliminacje Mistrzostw Polski w szóstkach

- dla zwycięzcy drabinki pocieszenia jest awans na turniej 3 Rogi Karny (nie może go uzyskać ekipa z Ekstraligi oraz mistrz 1 ligi)

W najbliższą niedzielę mecze będą rozgrywane system mecz i rewanż po 10 min – czyli w sumie czeka każdą ekipę 60 minut gry.

Do drabinki mistrzowskiej awansuje 1-2 drużyna z grupy, a do drabinki pocieszenia 3-4 drużyna. Zasady rozgrywek 26 czerwca przedstawię Wam w kolejnej zapowiedzi.

Czas na najważniejsze czyli przedstawienie grup niedzielnych rozgrywek !

Grupa A

- Snowkids

- PKS Gołąb Ławki

- No Name Team

- MKS Balkony II

Bardzo ciekawa grupa, murowanym faworytem jest ekipa Snowkids, a o 2 miejsce powalczą Gołębie i No Name Team. Czekają nas hitowe starcia dwóch bardzo dobrych drugoligowych drużyn. Rezerwy Balkonów moim zdaniem nie dają rady.

Grupa B

- Skrzydlaty Byk

- Ligota Phoenix

- Ajaak

- Aristocrats Saint – Germain

Jeśli mam być szczery to Piotr Łabuś kolejny raz ma mega szczęście i myślę, że nikt nie zagrozi im w pewnym awansie z pierwszego miejsca. Z kolei o miejsce 2,3,4 czeka nas mega walka i naprawdę sam nie wiem kto jest w tym momencie najbliżej drugiej pozycji w grupie.

Grupa C

- FC Speed Pack

- FC Astronauts

- MKS Balkony

- Falcons

Kolejna mega ciekawa dla mnie grupa, niby na papierze najsilniejsi wydają się FC Speed Pack, ale MKS Balkony to aktualnie 3 ekipa 1 ligi,  a Falconsi pewnie zmierzają do awansu w 2 lidze. Tabelę moim zdaniem w tej grupie zamkną Astronauci.

Grupa D

- AC Bogucice

- Drive Shaft

- Scousers

- Globetek

Moim zdaniem to grupa śmierci. Faworytem jest ekipa Daniela Synala, Globetek to kolejna ekipa z Ekstraligi, która na pewno zostawi serce na murawie, a Drive Shaft i Scousers to mega groźne ekipy z 1 ligi, nie mam pojęcia kto zajmie, które miejsce w tej grupie

Grupa E

- Chelsea Kenzo

- Nashivkatowice

- Old Boys Witosa

- Club Ju Internationals

Dużo sportowych emocji dostarczy nam pewnie spotkanie Chelsea Kenzo – Old Boys Witosa. Tą grupę wygrają „starzy chłopcy z Witosa”, a resztę miejsce powalczy ekstraligowa Chelsea i 2 wściekłe drugoligowe ekipy

Grupa F

- Dentim Clinic Katowice

- CAR LAB Ogniem i Szklanką

- Max Electro Team

- Bonito Murcki

Najlepszym określeniem na tą grupę jest „Dentim i banda drugoligowców”. Pewniakiem jest Dentim, a kto dalej ? Chłopcy z CAR LABU będą bardzo mocno chcieli udowodnić swoim kolegom z grupy C, że to ich 2 liga jest najmocniejsza i zagwarantują mnóstwo emocji i mam nadzieję, że to oni wraz z podopiecznymi Tomasza Kwiotka awansują do drabinki mistrzowskiej.

Grupa G

- Nankatsu

- Sporting Zabrze

- FC Wódka Juniors

- FC Pawiak Sosnowiec

Mecz Nankatsu i Sportingu Zabrze zapewni nam mega emocji, sam nie wiem do końca kto jest faworytem bo Sporting bez problemu zdominował swoją grupę 2 ligi. Chyba, że to jednak Pawiak wyrośnie nam na faworytów łącząc swoje siły na puchar z ekipą SKRR IMPET Sosnowiec

Grupa H

- Beer Boys Manhattan

- Skład Węgla i Papy Katowice

- KS Silesia Katowice

- FC Dream Team

Grupa ostatnia to nie oznacza, że najgorsza. Faworytem jest ekipa Beer Boys, a o drugie miejsce powalczy KS Silesia z FC Dream Teamem. SWiP moim zdaniem zajmie ostatnie miejsce i 26 czerwca powalczy w drabince pocieszenia. 

Placeholder