Zapowiedź Pucharu Katowic 2022!!!

W najbliższą niedzielę 22 maja 2022 roku w Katowicach czekają nas ogromne piłkarskie emocje – Puchar Katowic. W tym roku rozgrywki zostaną podzielone na 2 dni zmagań, najbliższa niedziela to starcie 8 grup po 4 drużyny i wybranie ekip, które w dniach 26 czerwca zmierzą się w drabince mistrzowskiej i drabince pocieszenia by ostatecznie wyłonić mistrza Katowic. W Pucharze Katowic wystąpią tylko ekip grające na co dzień w Katowickiej Lidze Szóstek. Uczestników przedstawię Wam w szczegółowym opisie każdej z grup. Czas na przedstawienie zasad i szczegółów niedzielnych rozgrywek.

Przepustki:

– zwycięzca Pucharu Katowic wystąpi na finale Fortuna Pucharu Polski (tą ekipą nie może być Skrzydlaty Byk, który awans na finał ma zapewniony po zajęciu drugiego miejsca w Warsaw Boss Cup 2022)

– dla wicemistrza Pucharu Katowic jest przepustka na eliminacje Mistrzostw Polski w szóstkach

– dla zwycięzcy drabinki pocieszenia jest awans na turniej 3 Rogi Karny (nie może go uzyskać ekipa z Ekstraligi oraz mistrz 1 ligi)

W najbliższą niedzielę mecze będą rozgrywane system mecz i rewanż po 10 min – czyli w sumie czeka każdą ekipę 60 minut gry.

Do drabinki mistrzowskiej awansuje 1-2 drużyna z grupy, a do drabinki pocieszenia 3-4 drużyna. Zasady rozgrywek 26 czerwca przedstawię Wam w kolejnej zapowiedzi.

Czas na najważniejsze czyli przedstawienie grup niedzielnych rozgrywek !

Grupa A

– Snowkids

– PKS Gołąb Ławki

– No Name Team

– MKS Balkony II

Bardzo ciekawa grupa, murowanym faworytem jest ekipa Snowkids, a o 2 miejsce powalczą Gołębie i No Name Team. Czekają nas hitowe starcia dwóch bardzo dobrych drugoligowych drużyn. Rezerwy Balkonów moim zdaniem nie dają rady.

Grupa B

– Skrzydlaty Byk

– Ligota Phoenix

– Ajaak

– Aristocrats Saint – Germain

Jeśli mam być szczery to Piotr Łabuś kolejny raz ma mega szczęście i myślę, że nikt nie zagrozi im w pewnym awansie z pierwszego miejsca. Z kolei o miejsce 2,3,4 czeka nas mega walka i naprawdę sam nie wiem kto jest w tym momencie najbliżej drugiej pozycji w grupie.

Grupa C

– FC Speed Pack

– FC Astronauts

– MKS Balkony

– Falcons

Kolejna mega ciekawa dla mnie grupa, niby na papierze najsilniejsi wydają się FC Speed Pack, ale MKS Balkony to aktualnie 3 ekipa 1 ligi,  a Falconsi pewnie zmierzają do awansu w 2 lidze. Tabelę moim zdaniem w tej grupie zamkną Astronauci.

Grupa D

– AC Bogucice

– Drive Shaft

– Scousers

– Globetek

Moim zdaniem to grupa śmierci. Faworytem jest ekipa Daniela Synala, Globetek to kolejna ekipa z Ekstraligi, która na pewno zostawi serce na murawie, a Drive Shaft i Scousers to mega groźne ekipy z 1 ligi, nie mam pojęcia kto zajmie, które miejsce w tej grupie

Grupa E

– Chelsea Kenzo

– Nashivkatowice

– Old Boys Witosa

– Club Ju Internationals

Dużo sportowych emocji dostarczy nam pewnie spotkanie Chelsea Kenzo – Old Boys Witosa. Tą grupę wygrają „starzy chłopcy z Witosa”, a resztę miejsce powalczy ekstraligowa Chelsea i 2 wściekłe drugoligowe ekipy

Grupa F

– Dentim Clinic Katowice

– CAR LAB Ogniem i Szklanką

– Max Electro Team

– Bonito Murcki

Najlepszym określeniem na tą grupę jest „Dentim i banda drugoligowców”. Pewniakiem jest Dentim, a kto dalej ? Chłopcy z CAR LABU będą bardzo mocno chcieli udowodnić swoim kolegom z grupy C, że to ich 2 liga jest najmocniejsza i zagwarantują mnóstwo emocji i mam nadzieję, że to oni wraz z podopiecznymi Tomasza Kwiotka awansują do drabinki mistrzowskiej.

Grupa G

– Nankatsu

– Sporting Zabrze

– FC Wódka Juniors

– FC Pawiak Sosnowiec

Mecz Nankatsu i Sportingu Zabrze zapewni nam mega emocji, sam nie wiem do końca kto jest faworytem bo Sporting bez problemu zdominował swoją grupę 2 ligi. Chyba, że to jednak Pawiak wyrośnie nam na faworytów łącząc swoje siły na puchar z ekipą SKRR IMPET Sosnowiec

Grupa H

– Beer Boys Manhattan

– Skład Węgla i Papy Katowice

– KS Silesia Katowice

– FC Dream Team

Grupa ostatnia to nie oznacza, że najgorsza. Faworytem jest ekipa Beer Boys, a o drugie miejsce powalczy KS Silesia z FC Dream Teamem. SWiP moim zdaniem zajmie ostatnie miejsce i 26 czerwca powalczy w drabince pocieszenia.