ZNAMY DATY TURNIEJÓW OGÓLNOPOLSKICH

Mistrzostwa Polski 3Rogi Karny

ZNAMY DATY TURNIEJÓW OGÓLNOPOLSKICH

15 czerwca 2023, 07:58

Do Mistrzostw Świata pozostały już niespełna trzy tygodnie, nie sposób żyć jest w tym momencie czymś innym, niż tym jak w tym roku zaprezentują się „biało- czerwoni”. Nie mniej jednak nie zapominamy o tym, co grzeje nasze lokalne społeczności. Tym o co trwa walka w poszczególnych miastach w naszym kraju. Czyli walką o przepustki na turnieje ogólnopolskie!  

Tradycyjnie będą to terminy lipcowe, które są najkorzystniejsze zarówno dla drużyn złożonych z zawodników zrzeszonych w jedenastkach, jaki i tych grających w futsalu.  

Czy warto odkładać urlop na sierpień? Jesteśmy pewni, że tak! W końcu walka będzie toczyła się o sukcesy na krajowym podwórku, jak i udział w Lidze Mistrzów. 

3 Rogi Karny! – 15.07 

Na pierwszy ogień idzie turniej przeznaczony dla najlepszych drużyn z niższych lig, który po zeszłorocznej edycji nabiera jeszcze większego prestiżu. Nie można pominąć bardzo silnej fazy grupowej, która rozgrzewała nas od samego rana, a poziom drużyn, które przed rokiem mierzyły się na boiskach Hutnika Warszawa, był naprawdę wysoki. 

Same mecze fazy pucharowej nie różniły się zbytnio prezentowanym poziomem od tego co obserwowaliśmy dzień później w turniejach eliminacyjnych Mistrzostw Polski. 

Ostatecznie wygrał zespół 5408 Squad, który pokonał Husarię Mokotów w meczu finałowym. Trzecie miejsce przypadło Prostrovii, reprezentującej łódzkie rozgrywki.  

O co będzie toczyła się walka?  

O ZŁOTE KALESONY!  

Całkiem dosłownie, bo właśnie w kształcie tej części męskiej bielizny jest wykonane trofeum. Poza tym… przecież w dzieciństwie wielu z nas właśnie o to toczyło boje.  

Gdzie toczyć będzie się walka? 

Jak przed rokiem będą, to obiekty warszawskiego Hutnika, które zachwycają nie tylko poziomem nawierzchni, ale i całym otoczeniem wokół obiektu. 

5408 SQUAD - ZWYCIĘZCA TURNIEJU 3 ROGI KARNY 2022

Turnieje eliminacyjne Mistrzostw Polski – 16.07 

Walka o tytuł najlepszej drużyny, w kraju rozpoczyna się właśnie w szesnastym dniu lipca. Wtedy, to najlepsze zespoły z lig Playarena oraz zrzeszonych w Federacji Socca będą stawały, w szranki w najbardziej elitarnych eliminacjach po tej stronie Drogi Mlecznej. Turniej zostanie podzielony na dwie części. Poranną i popołudniową. Szesnaście najlepszych zespołów wyłonionych, w eliminacjach, będzie mierzyć się o tytuł MISTRZA POLSKI i przepustkę na udział w Lidze Mistrzów Socca! 

Kto zaskoczy nas w tym roku, tak jak Śródmieście Grudziądz przed rokiem? Tego jeszcze nie wiemy. Oficjalny przydział przepustek dla wszystkich miast poznamy już wkrótce. 

Gdzie gramy? 

Podobnie jak turniej 3 Rogi Karny, tak i Eliminacje odbędą się w Warszawie na obiektach Hutnika. 

Fortuna Puchar Polski Playarena! – 23.07 

Zwycięzcy Pucharów Miast powalczą tradycyjnie w Pucharze Polski, którego po raz drugi z rzędu bronić będą Piwkarze, którzy wygrywali zarówno w 2021, jak i 2022 roku. Oczywiście muszą zdobyć jeszcze Puchar Szczecina po drodze. 

Faworytów na ten moment ciężko wskazać, gdyż wiele pucharów wciąż trwa, a jeszcze kilka się nie rozpoczęło przez jednodniową Formułę.  

Ktokolwiek by jednak nie zagrał w tym turnieju, to jesteśmy przekonani, że będzie to potężny turniej? 

Gdzie odbędzie się turniej? 

Zmieniamy lokalizację z Warszawy na… Wrocław! Po raz kolejny będziemy gościć na boiskach Ślęzy. Gdzie dla wielu drużyn jest to boisko już doskonale znane. 

PIWKARZE SZCZECIN - ZDOBYWCY PUCHARU POLSKI 2022

MISTRZOSTWA POLSKI ! – 30.07 

Creme de la creme piłki sześcioosobowej. Najbardziej elitarny turniej w tej dyscyplinie w kraju, jeden z najlepszych w Europie, a poziom jest tak potężny, że prestiż czuć nawet na oblodzonej skorupie Plutona.  

Walka o unikalne, przejściowe trofeum, wieczną chwałę, udziale Lidze Mistrzów i późniejsze opisanie sukcesu.  

Przed rokiem mieliśmy wszystko to czego może oczekiwać każdy fan SOCCA! 

Niespodzianki, rozczarowania, emocje i wiekopomny triumf Dzbanów z Łodzi !  

DZBANY ŁÓDŹ - MISTRZOWIE POLSKI 2022

O emocjach jakie nam towarzyszyły najlepiej świadczy komentarz Przemka Kaczmarka, w meczu finałowym, w którym Dzbany mierzyły się z Bartistem Toruń, gdzie z emocji aż eksplodował, a krzesło na którym siedział tak się zachwiało, że pierwsze chwile radości Dzbanów oglądał spod naszego stołu komentatorskiego. 

GORĄCO POLECAMY SZCZYT FINAŁOWYCH EMOCJI W FILMIE OD 1:06:50
https://www.facebook.com/playarenaPL/videos/2323623851139579

Czy warto walczyć o awans na Mistrzostwa Polski? Bez dwóch zdań!  

Gdzie zagramy? 

Podobnie jak Puchar Polski, finały odbędą się na boiskach Ślęzy Wrocław.  

Nie możemy się doczekać tych turniejów. Choć wyjątkowo odbędą się one nie przed, a po przerwie reprezentacyjnej, to jesteśmy pewni, że to właśnie będzie start selekcji na kolejne Mistrzostwa Świata. Więc nie tylko medale, pucharu czy wieczna chwała wchodzą w grę.  

MISTRZOWIE POLSKI SOCCA:

2022 - DZBANY ŁÓDŹ
2021 - KAPELA WESELNA KRAKÓW
2020 - DENTIM CLINIC KATOWICE
2019 - DYNAMIK TORUŃ
2018 - DYNAMIK TORUŃ
2017 - TIKI-TAKA WARSZAWA
2016 - FLYING CATER GROUP ŁÓDŹ
2015 - DYNAMIK TORUŃ
2014 - FLYING DRAGONS ŁÓDŹ
2013 - BAD BOYS SZCZECIN
2012 - MANIANA SQUAD GORZÓW WIELKOPOLSKI
2011 - SPARTAN LEŚNICA
2010 - SPARTAN LEŚNICA
2009 - REDECO TEAM WROCŁAW
2008 - FAWORYCI TEGO TURNIEJU

Placeholder