Gdyby skład RP6 wybierała SOCCA.pl cz.3 – Kadra Reka

Socca Reprezentacja Polski

Gdyby skład RP6 wybierała SOCCA.pl cz.3 – Kadra Reka

13 października 2021, 16:59

BRAMKARZE:

Norbert Jasowicz

Mateusz Skibiński

Wybierałem według klucza, którym kierował się selekcjoner przy okazji poprzednich mistrzostw, czyli dobrze grający nogami golkiper jako numer jeden i rezerwowy pewny na linii bramkarz. Tak naprawdę po turniejach finałowych możemy mieć 4 sprawdzone typy, które powalczą o wyjazd do Meksyku:

Mateusz Skibiński- od kilku lat w czołówce najlepszych bramkarzy w Polsce. Najlepszy bramkarz chociażby Fortuna Pucharu Polski 2020 (gdyby nie porażka z Piwkarzami w 2021 roku również dostałby tą nagrodę) czy Ligi Mistrzów w 2019 roku. Świetny na linii, poprawił grę nogami.

Paweł Grzywa- wicemistrz świata z Krety, pewny punkt Denitmu Clinic Katowice, najlepszy bramkarz mistrzostw Polski 2020. Pewny punkt reprezentacji Polski.

Z powyższej dwójki po samych występach na turniejach ogólnopolskich w tym roku wybrałbym Mateusza Skibińskiego. Oboje znają smak dużych turniejów, oboje są świetnymi fachowcami w tym co robią, ale „Skiba” wygrywa u mnie charakterem.

Mateusz Łysik- kapitalny bramkarz, dwukrotny wicemistrz świata, multimedalista turniejów ogólnopolskich playarena.pl. W tym roku niestety mogliśmy obserwować go tylko na Pucharze Polski, gdzie zagrał dobry turniej okraszony brązowym medalem.

Norbert Jasowicz- od kilku lat dobija się do bram kadry Polski. W końcu zauważony i doceniony podczas turnieju ogólnopolskiego, gdzie zdobył nagrodę za najlepszego bramkarza mistrzostw Polski. Świetnie gra nogami, ale równie dobrze gra na linii.

Nie byłby to wybór łatwy (nie zazdroszczę selekcjonerowi), ale z dwójki Łysik/Jasowicz po tegorocznych turniejach zabrałbym tego drugiego.

ZAWODNICY Z POLA:

Tutaj starałem się zbalansować pozycję zawodników i wybrałem mniej więcej po równo graczy defensywnych jak i ofensywnych.

Krzysztof Elsner- nie wyobrażam sobie kadry bez niego, mózg każdej drużyny, w której występuje nawet jeśli czasem ma problem z motywacją na mecze o mniejszą stawkę.

Marcin Rosiński- zawodnik do pierwszej szóstki kadry narodowej. Skuteczny w obronie, skuteczny w ofensywie, kolejny z graczy, od którego rozpoczynałbym budowanie drużyny.

Mariusz Milewski- bo tak, tutaj komentarz jest zbędny.

Maciej Jankowski- najlepszy moim zdaniem gracz Socca w Polsce w tym momencie. Bardzo młody zawodnik, który z roku na rok robi coraz większe postępy. Jeśli nie „zepsują go” kontuzje to stanie się liderem kadry na długie lata.

Ariel Mnochy- nie może go zabraknąć, walczak, charakterny zawodnik, strzelec wielu bardzo ważnych bramek dla reprezentacji.

Wojciech Przybył- na mistrzostwach świata na Krecie wg mnie najsłabszy z debiutantów. Na mistrzostwach Polski 2021 najlepszy z najlepszych. Kapitalne zawody, król strzelców i MVP turnieju. Musi lecieć do Meksyku, choćby kosztem selekcjonera ;)

Adrian Skorb- w końcu odpalił. Tyle lat był blisko, tyle lat walczył o to co w tym roku w końcu udało mu się wywalczyć. Król strzelców Pucharu Polski. Zawodnik bardzo uniwersalny, może grać zarówno na pozycji pivota jak i na wahadle. Do tego wielokrotnie widzieliśmy go w roli rozgrywającego jak i defensora. Nowa twarz, która wniesie wiele jakości.

Bartłomiej Dębicki- kozak i tyle, komentarz zbędny tak samo jak w przypadku Milewskiego.

Kamil Kucharski- dobry turniej Pucharu Polski w jego wykonaniu, miał za mało wsparcia kolegów żeby móc powalczyć o coś więcej niż tylko ćwierćfinał. Świetny zastępca dla Bartka Dębickiego, cały czas jest w formie i to po prostu pokazał, chcę go w kadrze.

Mateusz Górka- jedyny z graczy Dentimu, który wyróżniał się i w finałach Pucharu Polski i mistrzostwach Polski. Bramkostrzelny, silny, wysoki zawodnik, który może grać zarówno z przodu jak i z tyłu.

Patryk Dudziński- widziałem kilka jego spotkań. Fizycznie wygląda świetnie, wysoki, silny zawodnik, kapitalnie grający tyłem do bramki. W wielu sytuacjach grał zbyt egoistycznie natomiast ma niesamowitą zdolność do wypracowywania sobie i znajdowania się w nich. Z odpowiednią ręką trenera będzie bardzo dużym wzmocnieniem dla kadry.

Eryk Murawski- nie mogło zabraknąć tego gracza. Jako jedyny dwukrotnie wybrany do 6 turniejów finałowych w tym roku. Nowa twarz na ogólnopolskich boiskach. Bardzo dynamiczny i bardzo dobrze przygotowany motorycznie. Motorek w dupie + charakter, tego potrzebujemy.

Bardzo długo analizowałem swój wybór a i tak nie do końca jestem pewny, czy właśnie tak to powinno wyglądać. Faktem jest, że oprócz pewnie 5 pewniaków walka o kolejne 10 miejsc jest otwarta i ostatecznie w samolocie do Cozumel może znaleźć się każdy. Droga do kadry cały czas jest otwarta i tylko możemy się cieszyć z problemu bogactwa, które mamy. Oprócz wyżej wymienionych i innych, którzy kapitalnie zaprezentowali się na tegorocznych turniejach nie zapominałbym też o Mateuszu Szafrańskim, Mateuszu Glińskim i Tomku Golatowskim, którzy mimo tego, że ich w tym roku nie oglądaliśmy na najważniejszych turniejach w Socca to cały czas byliby wzmocnieniem dla kadry i mimo wszystko myślę, że zostaną zaproszeni na zgrupowanie, które w tym roku prawdopodobnie się odbędzie.

Placeholder