Przesiadka na nową linie - kierunek: Nowy Sezon!

Socca Newsy Lokalne Sosnowiec Piłka Nożna Świat Piłki

Przesiadka na nową linie - kierunek: Nowy Sezon!

27 września 2022, 20:00

7 Lipca oficjalnie zakończył się sezon 2021/22 rozgrywek Playarena w Sosnowcu. Mistrzowie wyłonieni, przepustki na ogólnopolskie turnieje rozdane, więc pora podsumować to co wydarzyło się w ostatnich miesiącach oraz zapoznać was z nową odsłoną rozgrywek w mieście, która wystartowała dwa tygodnie temu!

Zacznijmy od początku. Fantastyczni w tym sezonie Alkoholicy Z Jednej Ulicy podtrzymali świetną formę przez cały rok i udało im się obronić miejsce w fotelu lidera z jesieni. O kilka słów podsumowania zmagań okiem z wewnątrz drużyny poprosiłem Kapitana zespołu - Szymona Falewicza:

,,Poprzedni sezon był dla nas bardzo udany. W końcu udało nam się zdobyć Mistrzostwo Miasta, jednak myślę że wyczynem będzie w tym roku ten tytuł obronić i dołożyć do tego jeszcze Puchar Miasta i Mistrzostwo 3 ligi z drugą drużyną.””

Alkoholicy Z Jednej Ulicy

Na eliminacje Mistrzostw Polski załapali się jeszcze Wicemistrz miasta czyli FC Showtime, a podium uzupełniła KS Unia Zagórze czyli beniaminek! (Po reaktywacji drużyny) Bardzo mało brakło drużynom KS Juliusz oraz FC Lena, reszta drużyn to już bardzo duża różnica klas - na czele ze spadającymi z ligi Red Gullem oraz DG Young Boys.

Zaplecze sosnowieckiej ekstraklasy wygrała KS Xavera, która na końcu tej wielkiej batalii okazała się najlepsza. Ciekawostką jest, że mistrzostwo zdobyli dzięki walkowerowi z bezpośrednim rywalem - ToNieMy, z którymi to mecz miał odbyć się jako ostatni. Podium uzupełnili właśnie ,,tonący” oraz FC Odbuduj, które utrzymało 2 punkty przewagi nad rewelacyjnym wiosną SKRR Impetem Sosnowiec. Słowa uznania także dla ekipy Odklejeni FC, którzy z ostatniego miejsca w tabeli wskoczyli na 5, przejeżdżając się po prawie każdej drużynie w 2022.

Na trzecim poziomie rozgrywkowym cały rok trwała walka między rezerwami Impetu Sosnowiec, a Master Drewienko - beniaminkiem rozgrywek. ,,Drewniani” zrewanżowali się ,,Impetowcom” i wygrywając na wiosnę praktycznie zapewnili sobie mistrzostwo, które potwierdziło się przy drugiej stracie punktów ich przeciwników. Punkty urwali zawodnicy Team DG, które zajęło tym remisem.

TURNIEJE OGÓLNOPOLSKIE!

Jedynym reprezentanem Sosnowca na oldskulowym turnieju 3 Rogi Karny była ekipa FC Odbuduj. Cała pozostała 5tk nie pojechała - ogromny wstyd dla całego miasta… FC Odbuduj nie zaliczy tego turnieju do udanych, ale zebrali cenne doświadczenie!

FC Odbuduj 1:7 Proteo II Łódź

FC Odbuduj 0:6 Saints United Warszawa

FC Odbuduj 1:3 vs WKS Węgry Ostrów Wielkopolski

Na eliminacje Mistrzostw Polski wybrały się trzy drużyny z naszego miasta, jednak żadna nie zdołała zwojować stolicy..

AS Sosnowiec 1:4 Metalbark Bydgoszcz

AS Sosnowiec 0:5 BJM Kraków

AS Sosnowiec 1:2 Warsaw Bandziors Warszawa

AS Sosnowiec 4:4 Fenix Spedycja Bydgoszcz

KS Unia Zagórze 0:4 Beds.pl Bydgoszcz

KS Unia Zagórze 0:8 Dentim Clinic Katowice

KS Unia Zagórze 5:5 Konkubenci Bytom

KS Unia Zagórze 2:3 Trawczynczyn Team Chorzów

Alkoholicy Z Jednej Ulicy 3:4 BS Joga Bonito Brodnica

Alkoholicy Z Jednej Ulicy 1:5 PGG Hajery Chorzów

Alkoholicy Z Jednej Ulicy 2:3 P.P.H.U.D. Dach Bydgoszcz

Alkoholicy Z Jednej Ulicy 4:3 FC Po Kielichu Warszawa

AS Sosnowiec

Co czeka nas w nowym sezonie w Sosnowcu? Wielkie zmiany, dobre zmiany!

Rozgrywki wpadły w dobre ręce, od samego początku zgrany zespół ambasadorski wziął się do roboty, czego efekty widać już teraz. 33 Zespoły zapisane do rozgrywek czynią Sosnowiec czwartym pod względem ilości zapisów ośrodkiem socca w rozgrywkach playarena w Polsce!

PIERWSZA LIGA

Pierwsza liga to prawdziwe bomby! Alkoholicy wzmocnili się fantastycznymi nazwiskami i celują w obronę tytułu. Do rozgrywek dołączyła drużyna ALL Stars Sosnowiec - znana w Polsce po Fortuna Pucharze Polski 2021 ekipa urodzonych zwycięzców. W ich barwach występować będą m.in ogłoszeni w ostatnich dniach Łukasz Matusiak oraz Sławomir Jarczyk. Chrapkę na Mistrzostwo Miasta będzie miała też na pewno legendarna drużyna FC Showtime! Perspektywiczny projekt tworzy się także w drużynie KS Juliusz, a nie można zapominać też o sile KS Unii Zagórze. Zmagania zapowiadają się fenomenalnie i mamy ogromny ból głowy, żeby wytypować tutaj jakieś drużyny do meczu miesiąca, bo takowych ekip jest masa! Do drzwi TOP3 spróbują zapukać na pewno AS Sosnowiec oraz wskakujący do ekstraklasy mistrz drugiej ligi - KS Xavera.

Czy Alkoholicy obronią mistrzostwo miasta?

DRUGA LIGA

Druga liga wygląda na niemniej ciekawą. Głównymi kandydatami do tytułu mistrzowskiego są na pewno spadający z pierwszej ligi - DG Young Boys oraz Red Gull, którzy zmierzyli się ze sobą już w pierwszym starciu. Oprócz nich o złote medale na pewno chcą powalczyć zawodnicy Master Drewienko oraz Impetu Sosnowiec, którzy pół roku temu walczyli o złoto 3 ligi. Mamy też świetnie zapowiadające się zespoły jak Odklejeni FC czy FC Odbuduj. A może ToNieMy w tym roku da radę wskoczyć z drugiego na pierwsze miejsce? Już nie możemy się doczekać pierwszych rozstrzygnięć!

TRZECIA LIGA

3 liga - Będzie nowy mistrz! Master Drewienko przyjęło awans, a to oznacza, że wszystko zaczyna się od nowa! W lidze stali bywalcy, jak rezerwy Impetu oraz FC Kasprzak. Powstały dwie drużyny rezerw pierwszoligowych potęg: KS Juliusz Young Alkoholicy Z Tej Samej Ulicy (2) Jaki jest cel tych ekip? Chyba oczywiste, podwójny udział na turniejach ogólnopolskich! Mamy również bardzo dużo nowych drużyn. Zza kulis słyszy się, że FC Ligocianka która dołączyła na ostatnią chwilę może być czarnym koniem tej ligi. Nie znam kompletnie innych drużyn, które się zapisały, ale już od tej niedzieli ruszam w teren! Przeczeszę wszystkie boiska w regionie i za miesiąc wracam z nowymi wieściami!

Kilka wypowiedzi kapitanów drużyn nt. ostatniego sezonu oraz zaczynającej się rundy:

Szymon Falewicz, Alkoholicy Z Jednej Ulicy (1 liga) oraz Alkoholicy Z Tej Samej Ulicy (3 liga): ,,Na nowy sezon wzmocniliśmy się paroma bardzo dobrymi zawodnikami, jednak z większością znaliśmy się już wcześniej. Czasami u nas grywali, a teraz będą już stałymi zawodnikami w naszej drużynie. Na pewno bardzo dużo doświadczenia wniosą do naszej drużyny tak znakomici obrońcy jak Adrian Marek i Patryk Taraszkowski. Ogromny spokój jaki wprowadzają w grę jest u nas bardzo widoczny. Było nam to bardzo potrzebne, żeby ktoś taki nas wzmocnił. Wzmocnił nas również najlepszy zawodnik KS Juliusz - Kamil Zimoląg, który już na paru turniejach pokazał że jest bardzo niebezpiecznym zawodnikiem. Kolejny transfer to ktoś, kto już dawno powinien u nas być i ewidentnie jego miejsce jest w naszej drużynie i żadnej innej! Artur Piaszczyński twardy, charakterny mocny gość robi różnicę w każdym meczu! No i ostatni na tej liście w 1 drużynie to Adrian Rakoczy mega mocny strzał i taka szybkość, że szok. Kompletny dobry napastnik - pasuje do nas idealnie! Myślę, że takim składem jaki na ten moment mamy, jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Co do drugiego zespołu - cel jest tylko jeden, czyli mistrzostwo 3 ligi i możliwość gry w turnieju 3 Rogi Karny! Doszło do nas specjalnie paru dobrze znanych nam już wcześniej chłopaków, którzy grali z nami za czasów drużyny YOKOMANI DG. Mowa o takich osobach jak Cezary Wróbel czy Kamil Albekier. Całkiem nie dawno doszedł jeszcze kolejny bramkarz, z którym również dużo razy razem graliśmy Dawid Nowak. Po pierwszym meczu ligowym możemy śmiało stwierdzić, że będziemy na pewno celować w mistrzostwo ligi!”

Oskar Śmiałkowski, SKRR Impet Sosnowiec (2 liga): Myślę, że w tym sezonie pokusimy się po awans. Mamy naprawdę fajna drużynę. Moim zdaniem ta ekipa nie ma słabych punktów, a jedynie co nam może przeszkodzić to chęci, bo umiejętności nam nie brakuje. Dlatego jak podejdziemy do tego poważnie, to wydaje mi się, że TOP 3 na spokojnie jest w naszym zasięgu. Nowe transfery na pewno wniosły świeżość. Kamil, który przyszedł do nas, teraz jest trenerem i nie dość, że jest dobrym zawodnikiem, który wnosi jakość, to jeszcze pomaga nam w kwestii taktycznej i zawsze, nawet jak nie będzie mógł grać, to pomoże z ławki. Roman, który grał już z nami - wraca do nas po roku i myślę, że jego doświadczenie na boisku też da nam dużo w tym sezonie. Na pewno będzie ważnym zawodnikiem w tym sezonie. Marcel to super bramkarz, z którym jeszcze 2 lata temu dzieliłem szatnie w CKS Czeladź. Na pewno też da nam sporo głównie dlatego, że on zawsze będzie nam chciał pomoc jak tylko się da. Bardzo dobra gra nogami, dużo nam da w rozgrywaniu piłki na naszej połowie, a też jego doświadczenie na boisku jest dosyć duże, więc myślę, że też może być ważną częścią zespołu. Kewin - bardzo fajny szybki obrońca, który nie tylko jest solidny w obronie, ale nie raz udowodnił, że potrafi grać do przodu i na prawdę to robi dobrze. Myślę, że w razie problemów kadrowych zawsze może zagrać wyżej i też wniesie jakość do przodu. Poprzedni sezon moim zdaniem był grany trochę przez nas w kratkę. Potrafiliśmy zagrać jak równy z równym, z drużyną która wygrała ligę, a potem przegrać z drużyną z dołu tabeli. Wiadomo, że w piłce zawsze wszystko jest możliwe, a szczególnie w 6-cioosobowej, ale jeśli chcemy grać o najwyższe cele, musimy w każdym meczu pokazać, że przede wszystkim my tego chcemy, a było w tamtym sezonie parę meczów, gdzie wyglądaliśmy jak drużyna z dołu tabeli. Czy uważam, że dało się wycisnąć z tego więcej? Oczywiście jakbyśmy wygrali z drużynami z dołu tabeli, to awans zrobilibyśmy na spokojnie. Właśnie dlatego w tym sezonie nie mogą się zdarzać takie mecze i moim zdaniem 3 miejsce w tym sezonie to jest minimum. Mam nadzieję, że każdy z nas podejdzie do tego na poważnie, jednocześnie pamiętając, że to nie jest mecz o złote gacie i wychodzimy pograć sobie w dobrej atmosferze bez nie potrzebnego kopania. Zdrowie, rywalizacja przede wszystkim i udowodnienie wyższości nad rywalem umiejętnościami, dziękuję."

Bartłomiej Holewik, Inter Zagłębie (2 liga): ,,Cały sezon oceniam bardzo dobrze. Co prawda, zaliczyliśmy lekki falstart w rundzie jesiennej. Kilka sromotnych porażek z Impetem II czy przyszłymi emerytami, ale przemyśleliśmy wszystko. W przerwie zimowej dokonaliśmy wielu wzmocnień, które zaprocentowały w rundzie wiosennej no i skończyliśmy na tym czwartym, dobrym miejscu. Generalnie sezon oceniam udanie. Kadra w większości pozostanie taka sama. Przeprowadziliśmy kilka wzmocnień - bedą to trzy osoby. Rozegraliśmy kilka sparingów - także z zespołami drugoligowymi, więc uważam że jesteśmy przygotowani i nie będziemy odstawać od reszty ekip. Staramy się stawiać na drużynę jako na monolit, ale mamy wielu świetnych zawodników. Michał Nogaj, Karol Rech czy Dawid Książek - lider naszej linii pomocy. Też bardzo skuteczny strzelec - Krystian Kanicki. Trudno tutaj kogoś faworyzować, bo sama ekipa trzyma poziom.”

Kacper Marcoń, KS Unia Zagórze (1 liga): ,,Sezon uważam osobiście za udany. Wiadomo - pierwsza runda była cięższą dla nas. Musieliśmy się zmierzyć z tą trudnością jaka panuje u nas w 1 lidze na boiskach. Natomiast po tej pierwszej rundzie, gdzie tak na prawdę z 5 miejsca powalczyliśmy o to podium. Udało nam się pojechać na Mistrzostwa - wiadomo, wyszło jak wyszło, ale naprawiamy błędy. W tym sezonie mamy zamiar znów powalczyć o podium, o turnieje ogólnopolskie no i wiadomo - polepszyć się na tyle, żeby o wiele więcej pokazać niż w tym turnieju, który był w te wakacje. Rozegraliśmy parę sparingów z zaprzyjaźnioną drużyną z Katowic - Chelsea Kenzo. Wiele się od nich nauczyliśmy, natomiast co do pozostałych sparingpartnerów - również graliśmy z drużynami z 3 lig, żeby po prostu okiełznać się z zawodnikami, którzy do nas podochodzili. Wiadomo, że potrzeba czasu, żeby przyswoili się do naszego stylu gry, ale wydaje mi się że ten sezon zweryfikuje zarówno ich jak i całą naszą drużynę.

Jak to mówi Sławomir Peszko - będzie się działo!! Kto waszym zdaniem zabłyśnie w tym sezonie? Dajcie znać w komentarzach!

Placeholder