Bij Mistrza czyli spotkanie o Mistrzostwo Katowic!

Socca Katowice

Bij Mistrza czyli spotkanie o Mistrzostwo Katowic!

29 maja 2021, 12:00

Już w niedzielę na Górnym Śląsku szykuje nam się nie lada święto piłkarskie w rozgrywkach Katowickiej Ligi Szóstek
Mistrz Polski Dentim Clnic Katowice zmierzy się z aktualnym jeszcze Mistrzem Katowic - AC Bogucice

Obie drużyny są po 6 kolejkach bez straty punktu, ale w niedzielny wieczór, któraś z drużyn będzie musiała oddać część puli przeciwnikowi. 
To w jaki sposób przez ostatnie trzy sezony zmieniła się drużyna z Bogucic wygląda z boku jak Amerykański sen.
Chłopaki z Bogucic kończyli sezon 2017/208 w 2 lidze na 7 miejscu w grupie mistrzowskiej gdzie praktycznie od wszystkich zebrali wtedy tęgie lanie wygrywając tylko 2 z 14 spotkań. 
W tym samym czasie obecny Mistrz Polski świętował swoje pierwsze sukcesy i został sensacyjnym zdobywcą Fortuna Puchar Polski. 

https://www.facebook.com/playarenaPL/videos/10155350213254526

Tak naprawdę w tym sezonie nie było spotkania, które obie drużyny rozegrały z konkretnymi przeciwnikami żeby móc porównać moc pretendentów do tytułu mistrzowskiego. Obie ekipy mają nawet tyle samo straconych bramek po 12, ale Dentim jest skuteczniejszy, aż o 25 trafień.

Obydwa zespoły zgromadziły taką samą ilość punktów w aktualnej kampanii to prawdopodobnie oznacza mecz o Mistrzostwo miasta sezonu Wiosna 2021. Dla Dentimu wygrana to obowiązek, dla AC Bogucice wygrana oznaczać będzie wieczną chwałę i prestiż w mieście i okolic Katowic. Obydwa zespoły podejdą do meczu w pełni zmotywowane, a AC Bogucice nie jest skazane w tym spotkaniu na porażkę tak jak przewidują ludzie na mieście z innych zespołów.

Obstawiam oraz mam nadzieję, że mecz nie rozstrzygnie się już po 25 minutach, a emocje będą trwać co najmniej do 40 minuty meczu i Dentim będzie musiał do ostatnich minut drżeć o wynik lub może go nawet gonić.

Wynik meczu mimo wszystko obstawiam w okolicy 5-7 dla Dentimu, lecz jeśli taki by miał być, to najlepiej aby ostatnie 2 gole padły w 49 min i 50 min aby do ostatnich chwil były emocje.

Robert Stanowski - Katowicka Liga Szóstek

W piłkarskim światku nie musimy daleko szukać, żeby znaleźć historie gdzie to Dawid bije Goliata - co miało miejsce m.in w tę środę gdzie malutki Villarreal CF ograł wielki Manchester United w finale Ligi Europy. 
To jest właśnie siła i motywacja zawodników "AC Familia" , żeby dać z siebie więcej niż na każdym meczu i utrzeć nosa obecnie grającej najbardziej utytułowanej drużynie w Polsce w socca, żeby pokazać Wam jaki to jest silny kolektyw sprawdźcie kawałek specjalnie nagrany dla chłopaków z Bougucic mający ich motywować w najbliższym szpilu.

RtR nagrał specjalny kawałek dla ekipy z Bogucic - zapraszamy do przesłuchania.

Co uważam na temat drużyny Z Bogucic?
Są dość silną drużyna w której gra kilku zawodników o dużych indywidualnych umiejętnościach
Jako ich najsilniejsze strony spokojnie mogę wymienić zgranie, ponieważ trzon drużyny jest niezmienny od dłuższego czasu.
Poczucie jedności i dobra atmosfera to zdecydowanie coś co mają jeszcze obecni Mistrzowie Katowic. 

Kamil Michalec - manager drużyny Dentim Clinic

Jednak to co moim zdaniem przesądzi w ostatecznym rozrachunku to cały czas głód jaki odczuwają piłkarze Tomasza Kwiotka. 
W cuglach wygrali Mistrzostwo Polski 2020, ale pokazali, że to jeszcze nie jest koniec i pod koniec swojej przygody chcieliby być drużyną porównywalną z legendarnym Dynamikiem Toruń, a jak fani piłki nożnej 6-osobowej dobrze wiedzą właśnie w Toruniu w ekipie Bartistu zbroją się jak na wojnę. 
Tym samym zarząd drużyny Dentimu nie przespał tego okresu i sprowadził do siebie m.in Seweryna Garncarczyka oraz Mateusza Kaisera. 
Cięższych przepraw Dentim do tej pory nie miał, więc chyba już czas najwyższy, żeby zmusić ich do większego wysiłku. 
Tym samym liczymy, że niedzielny mecz o godzinie 20:00 będzie gorącym wydarzeniem, które pokaże to co najpiękniejsze w sporcie jakim jest piłka nożna 6-osobowa.

Redakcja socca.pl wybiera się na ten pojedynek i wierzymy, że będzie warto przejechać pół Polski, żeby zobaczyć wojnę pomiędzy takimi zawodnikami jak Mariusz Kuchta, Karol Borysiuk, Gustaw Tomkowicz w narożniku AC Bogucice vs Marcin Grzywa, Ariel Mnochy i Piotr Makowski po drugiej stronie ringu w zespole Dentimu Clinic Katowice.

Zapraszamy na transmisje tego spotkania na profil Katowicka Liga Szóstek.

Komentarz do meczu oraz wywiady z tego spotkania będzie prowadzić redakcja socca.pl

Placeholder