Chopie ! Łobacz jakie fest manszaft na Śląsku momy.

Socca Katowice Zabrze

Chopie ! Łobacz jakie fest manszaft na Śląsku momy.

24 sierpnia 2021, 20:00


Dziś udamy się na Śląsk. Ale jeszcze nie na ten Dolny, który przez najbliższy weekend będzie stolicą Socca, ale Górny, gdzie swoje siedziby ma bardzo wiele zasłużonych dla rozgrywek drużyny. My przyjrzymy się 2 ekipom z regionu węgla kamiennego o których w tym roku może być głośno. Przyjrzymy się bowiem nie byle jakim drużynom, a takim które od wielu lat pokazują swą moc w rozgrywkach ogólnopolskich i na pewno również w tym roku będą jednymi z zespołów dysponujących największym potencjałem. Mowa o drużynach Newell’s Old Boys Jastrzębie-Zdrój oraz Dentim Clinic Katowice.

Czas Newell’s dopiero nadchodzi?

Co słychać w drużynie w Jastrzębia? Wydaje się, że wywodzący się z południa Województwa Śląskiego zespół przeżywa drugą młodość, co dobitnie pokazał podczas turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski. Mimo sukcesów i regularnego meldowania się w fazach pucharowych turniejów ogólnopolskich wydawało się, że ostatnimi laty Jastrzębianie nieco spuścili z tonu. Ale nie w 2021 roku. Ten sezon wydaje się jednak temu zdecydowanie zaprzeczać. Zawodnikom kierowanym przez Artura Łacioka nie udało się co prawda zdobyć Mistrzostwa Zabrza, gdzie nieznacznie ulegli Ultimate Zabrze, ale ze znakomitej strony pokazali się na półfinałach Mistrzostw Polski bez większych kłopotów dostając się do turnieju finałowego. I choć piłka nożna to jak mało która inna dyscyplina gra zespołowa, to w drużynie występującej w czerwonych na koszulkach na wyróżnienie bezdyskusyjnie zasługuje jeden zawodnik. To oczywiście Patryk Dudziński, który ze znakomitej strony pokazał się 8 sierpnia na obiekcie Ślęzy strzelając w 5 meczach 20 bramek! To imponujący wynik, który z pewnością budzi postrach wśród defensorów innych drużyn, a być może również pobudził do życia długopis selekcjonera Reprezentacji Polski w Socca Klaudiusza Hirscha? Nie możemy tego wykluczyć. Pozostaje nam tylko żałować, że Newell'si nie wystąpią w tym roku na Pucharze Polski, bo również w tym turnieju zapewne wnieśliby sporo ożywienia. W takim przypadku mogą jednak w pełni skupić się na turnieju Mistrzostw Polski. W takiej sytuacji w tamtym roku byli obecni Mistrzowie Polski, czyli Dentim Clinic Katowice, którzy zdobyli to trofeum, a nie występowali w turnieju finałowym Pucharu Polski. Powód? W finale Pucharu Miasta ulegli Newell’s Old Boys. Jeśli historia lubi się powtarzać, to tutaj z pewnością możemy się doszukać jej wspólnych elementów.

Newell’s Old Boys Jastrzębie Zdrój mogą być czarnym koniem turnieju finałowego!

Czy zmarzą plamę po Fortunie Pucharze Polski ?

Wielka plama i ogromne rozczarowanie oraz mnóstwo przegranych kuponów u bukmachera zafundowała nam ekipa cały czas aktualnego Mistrza Polski w minioną niedzielę.
Widać było, że to absolutnie nie był ich dzień i Dentim musiał pożegnać się z rywalizacją już w fazie grupowej, a w ostatnim meczu pokazali ogromną bezradność przeciwko późniejszym triumfatorem czyli Piwkarzom Szczecin z którymi w pewnym momencie przegrywali, aż 6:1.
Zawodnicy z Katowic, będą chcieli jednak udowdnić, że to był tylko wypadek przy pracy. 
Dentim Clinic Katowice to bez wątpienia jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii Playareny. Cieszyli się już zarówno z Pucharu, jak i Mistrzostwa Polski, a w tym roku w rozgrywkach ligowych prezentowali się doskonale i nie ukrywają wielkich aspiracji. Trudno jednak, aby było inaczej skoro w zwyciężyli we wszystkich spotkaniach, a w półfinałach Mistrzostw Polski nie mieli większych kłopotów w żadnym ze spotkań. Czy jednak mamy się czemu dziwić jeżeli w kadrze zespołu jest 4 Reprezentantów Polski a kilku innych zawodników jest w kręgu zainteresowań selekcjonera? Trudno znaleźć drużynę w Socca, która dysponowałaby tak wielkim potencjałem indywidualnym, jak zespół Dentimu. W tym roku gracze Tomasza Kwiotka będą mieli szansę zaprezentować się ponownie w ogólnopolskich finałach i z pewnością pomimo plamy na FPPP będą jednak  jednymi z głównych faworytów do trofeum. Nie będzie jednak o to łatwo, ponieważ w myśl zasady “Bij Mistrza” do spotkania z katowickim zespołem każdy inny będzie podchodził bardzo zmotywowany. Właśnie dlatego spotkania z udziałem Dentimu będą interesującą pozycją w najbliższą niedzielę. A my coś czujemy, że tych spotkań będzie naprawdę wiele.

Dentim Clinic Katowiece musi pokazać swoją prawdziwą jakość.


Na kogo stawiacie?
A Wy jak oceniacie szanse Newell’s Old Boys Jastrzębie-Zdrój i Dentim Clinic Katowice w rozgrywkach ogólnopolskich? Uważacie, że te drużyny będą walczyły o najwyższe laury czy w tym turnieju ekipy ze Śląska nie będą wiodły prymu?  

Placeholder