Christoph Köchy - Prezydent Niemieckiej Federacji Socca

Socca

Christoph Köchy - Prezydent Niemieckiej Federacji Socca

06 maja 2023, 21:23

Chris należy do grona osób szalonych na punkcie SOCCA takich samych jak my. Mieliśmy okazję spotkać go po raz pierwszy w Lizbonie w 2018 roku.
Człowiek wulkan za mikrofonem podczas komentowania meczów Reprezentacji Niemiec i na dodatek ktoś, kto kocha soccę tak samo jak my. Miał cel, aby zorganizować Mistrzostwa Świata w Niemczech i już mu się to udało.
Znając niemiecką precyzję, jesteśmy przekonani, że Mistrzostwa Świata w Essen będą wyjątkowe.
Zapraszamy na wywiad z Christophem Köchy - Prezydentem Niemieckiej Federacji Socca

Przemysław Kaczmarek:.Co zainspirowało Cię do złożenia oferty na organizację mistrzostw świata w socca ?

Christoph Kochy:Od momentu, kiedy zobaczyłem wspaniały stadion na Krecie w 2013 roku chciałem zorganizować turniej w Niemczech. Jest to dziesięcioletnie marzenie, które już niedługo się spełni.

Dlaczego właśnie Essen? Czy inne miasta również były brane pod uwagę przy organizacji?


Rozmawialiśmy z wieloma miastami, ale Essen miało najlepszy pakiet z placem w centrum i ogromną częstotliwością odwiedzin miasta. Ponadto serce piłki nożnej bije w Zagłębiu Ruhry.

Jakie były największe wyzwania podczas przygotowań do Mistrzostw Świata? Czy na miesiąc przed turniejem wszystko jest pod kontrolą?

Budowa stadionu w tak centralnym miejscu to ogromne wyzwanie. Na szczęście Julia Colter miała już duże doświadczenie i razem z Thanosem Papadopoulosem i Michalisem Vizirakisem zespół dostarczy coś bardzo wyjątkowego.

Jakie są oczekiwania dotyczące frekwencji na Mistrzostwach Świata i jakie działania zostały podjęte, aby zwiększyć zainteresowanie kibiców?

Przede wszystkim kluczowa jest lokalizacja. Około 50.000 osób odwiedza centrum każdego dnia i staramy się, aby trafiali na mecze.

Czy turniej cieszy się dużym zainteresowaniem niemieckiej społeczności socca?

Tak, z pewnością. Wielu zawodników z naszych lig nie może się doczekać i odwiedzi stadion.

Jak wiele osób gra w Socca w Niemczech?

Mamy około 60.000 graczy w różnych zawodach.

Czy reprezentacja narodowa Niemiec na rok 2023 jest najsilniejsza jak do tej pory?

Mam wielką nadzieję, że tak. Ale kto wie? Socca ewoluuje każdego roku i nie można przewidzieć, co się stanie...

Czy możesz powiedzieć, czy będą jakieś super atrakcje?

Będziemy mieli znanych piosenkarzy i legendy na stadionie, na pewno będzie to coś więcej niż tylko turniej socca.

Czy któryś z niemieckich piłkarzy socca z dużego boiska został Ambasadorem Pucharu Świata?

Trzeba jeszcze trochę poczekać, to będzie niespodzianka.Czy ze względu na ogrom obowiązków na Mistrzostwach, będziesz również komentował mecze reprezentacji Niemiec?

Z całą pewnością nie. Będzie mi tego brakowało, ale myślę, że będzie to niemożliwe. Mój kolega Christian będzie za mnie krzyczał. W 2024 roku wrócę do mikrofonu.

Co chciałbyś powiedzieć polskim kibicom piłki nożnej przed tym turniejem? Wspominasz porażkę w meczu medalowym w Budapeszcie

Naprawdę uważam, że czas zrobić ostatni krok i zdobyć ten złoty medal. Drużyna jest doświadczona, a Klaudiusz jest gotowy, aby poprowadzić ich na szczyt. Oczywiście niemiecka drużyna zrobi wszystko, co w jej mocy.

Placeholder