Czas na wielkie emocje w 1/8 Finału Pucharu Łodzi

Socca Łódzka Migawka Newsy Lokalne Łódź

Czas na wielkie emocje w 1/8 Finału Pucharu Łodzi

02 kwietnia 2022, 15:39

Puchar Łodzi trwa w najlepsze. Faza grupowa przyniosła nam wiele emocji, a to dopiero początek, bo przed nami już 1/8 finału! Czas abyśmy przyjrzeli się temu, co nas czeka w nadchodzących zmaganiach, a także krótko podsumowali sobie wcześniejsze wydarzenia.

Zestaw par na 3 i 4 kwietnia

FC Noster – Kinemedica Retkinia Crew 

Największy hit 1/8 finału Pucharu Łodzi! Dwie bardzo doświadczone i czołowe drużyny łódzkiej playareny. Mecz ten spokojnie mógłby być finałem rozgrywek, a jednak jedna z drużyn będzie musiała się pożegnać z rozgrywkami już na tym etapie. Awans z grupy, Nosterzy zawdzięczają dobremu bilansowi bramkowemu, ponieważ zajęli oni w niej drugie miejsce, a to za sprawą porażki z Dream Team Retkinia (2:6). Czy i tym razem Retkinia okaże się pechowa? Kinemedica natomiast, fazę grupową skończyła z kompletem punktów i na pozycji lidera, pokonując w walce o pierwsze miejsce Luźne Granko (10-8). Ciężko wskazać faworyta w tym spotkaniu. Mimo że Nosterzy radzą sobie lepiej w lidze, to Retkinia Crew jak najbardziej jest w stanie wygrać to jedno spotkanie, które da im awans do dalszego etapu. Można powiedzieć że jest fifty-fifty. 
 
Kopacze Łódź – AKS Joker 

Brak rozstawienia w losowaniu, sprawił że na tym etapie spotykają się dwaj zwycięzcy swoich grup. Obie drużyny odprawiły wszystkich swoich grupowych rywali i bez trudu stawiły się w 1/8 finału rozgrywek. Jeśli jednak byłoby trzeba wybrać kto zrobił to w bardziej efektownym stylu, to należy chyba wskazać Kopaczy którym rywale nie sprawili absolutnie żadnych problemów. Podobnie prezentują się oni w drugiej lidze, w której również mają jak na razie komplet punktów. Należy jednak zaznaczyć że AKS Joker to drużyna z pierwszej ligi, a tam już słabych drużyn nie ma i choć ich bilans, a także miejsce w tabeli w tym sezonie nie jest imponujące, to mogą być ciągle groźni. To również może być wyrównany mecz, ale jednak faworyta powinniśmy upatrywać w ekipie Kopaczy. 

Dream Team Retkinia – Hamburx 
 
Ligowe spotkanie w 1/8 Pucharu Łodzi! I to nie pierwszoligowcy, a czwarta i trzecia drużyna ligi 2b. To tylko pokazuje na jak dużym poziomie stoją niższe ligi w tym sezonie. Dream Team Retknia wygrało swoją grupę, po tym jak niespodziewanie odprawili Nosterów 6-2. Podobne słowa można powiedzieć o Hamburx, którzy również zaskoczyli pokonując i pozbawiając szans na awans z grupy, faworyzowanych Silvesite. Remis z czwartoligowym WSPW, sprawił że z siedmioma punktami wygrali oni swoją grupę. Szanse na awans w tym meczu również są bardzo wyrównane.  

The Boars PA – 5408 Squad 

The Boars, czyli jedna z rewelacji tych rozgrywek mierzy się przeciwko doświadczonym chłopakom z 5408 Squad. Obie drużyny są w dużym gazie, a dowodem tego może być to że zarówno Dziki (liga 4A) jak i 5408 (liga 2B) są liderami w swoich ligach, nie odnosząc przy tym żadnej porażki! Faza grupowa również była imponująca w wykonaniu tych ekip. 5408 Squad zgarnęli komplet punktów i bezproblemowo zapewnili sobie awans. Panowie z The Boars natomiast, po tym jak zremisowali z faworyzowanymi Niechcianymi i zdobyli siedem punktów, zajęli drugie miejsce w grupie, co dało im awans jako najlepsza drużyna z drugich miejsc. Ktoś w tym meczu będzie musiał zanotować pierwszą porażkę! Faworytem wydaje się 5408 Squad, ale Dziki jak najbardziej mogą tu sprawić kolejną niespodziankę. 

EDIT:
To spotkanie już się odbyło i zgodnie z moją zapowiedzią to 5408 Squad po ciężkiej przeprawie melduję się w ćwierćfinale rozgrywek Pucharu Łodzi, jednak dziki naprawdę mocno się postawiły jednemu z faworytów do końcowego zwycuięstwa.

Luźne Granko – FC Lumumby 

Kolejne niezwykle ciekawe starcie. FC Lumumby to drużyna której nie trzeba nikomu przedstawiać. Ścisły top łódzkiej playareny. Fazę grupową zakończyli z kompletem punktów, a w ligowych zmaganiach zajmują bardzo wysokie, trzecie miejsce. Niewątpliwie, jedni z faworytów do końcowego triumfu. Ale nie będzie to dla nich łatwe starcie, ponieważ ich rywalem jest trzecioligowe Luźne Granko. Ekipa Luźnego Granka idzie jak burza i ze sporą przewagą jest liderem ligi 3C, zgarniając przy tym komplet punktów. W grupowych zmaganiach, okazali się minimalnie słabsi od Kinemedica Retkinia Crew (8-10) i z sześcioma punktami zajęli drugie miejsce, ale dzięki bardzo wysokiemu bilansowi bramek, udało się im zakwalifikować jako jedna z kilku ekip z drugich miejsc. Faworytem tego spotkania jest ekipa Lumumby, ale LG na pewno tanio skóry nie sprzeda i będzie chciało namieszać zarówno w tym meczu jak i w całych rozgrywkach. 

Dzbany Łódź – Proteo II 

Następny pojedynek pierwszoligowca z trzecioligowcem. Dzbany mimo dość słabego początku sezonu, złapali wysoką formę i ostatniego czasu są nie do zatrzymania. Zakończyli fazę grupową na pierwszym miejscu, wygrywając 3/3 spotkania. W lidze zajmują dziewiątą lokatę, ale możemy się spodziewać że wraz z upływem sezonu będą oni piąć się w górę. Proteo II natomiast, było jedną z drużyn które zakwalifikowały się do dalszej fazy pucharu, zajmując drugie miejsce w grupie, gdzie musieli uznać oni wyższość FC Lumumby. Na faworyta tego spotkania wyrastają nam Dzbany, ale wiemy że to jest puchar, jeden mecz i zdarzyć może się wszystko.  

Kozaki UA – FC Smarujcie Klapki 

Zapowiada się wyrównane spotkanie. Smarujcie Klapki, czyli finaliści ubiegłorocznego Pucharu Łodzi, podejmą pierwszoligowe Kozaki UA. Kozaki fazę grupową przeszli bez kłopotów, zdobywając komplet punktów. U Klapków, było trochę trudniej. Sensacyjnie przegrali swój pierwszy mecz w grupie z czwartoligowym OJNB, ale wyszli z tego obronną ręką wygrywając dwa kolejne mecze, między innymi z obrońcą pucharu czyli Fortuną Łódź wyrzucając ich przy tym z rozgrywek. Smarujcie Klapki zajmują drugie miejsce w lidze 2B, natomiast Kozaki UA są w strefie spadkowej pierwszej ligi. Ciężko wskazać faworyta tego spotkania. Niewątpliwie będzie ciekawie. 
 
Niechciani FC – AKS Huragan 

Mecz starych wyjadaczy, z rewelacją rozgrywek. Zajmujący czwarte miejsce w pierwszej lidze Niechciani podejmą czwartoligowy AKS Huragan. Niechciani wygrali swoją grupę, choć musieli podzielić się punktami z innym czwartoligowcem czyli The Boars PA. Ekipa AKS Huragan, znalazła się w gronie drużyn które awansowały do 1/8 finału zajmując w grupie drugie miejsce, po tym jak musieli uznać wyższość 5408 Squad, w meczu o pierwsze miejsce w grupie. Faworytem tego spotkania na pewno są Niechciani, ale również ciąży na nich większa presja, bo po drużynie tej klasy każdy spodziewa się dużo. Dla Huraganu natomiast, bycie w tej fazie już jest sukcesem ale nie ma wątpliwości że będą oni chcieli się pokusić o jeszcze więcej. 

Tak w dużym skrócie przedstawia się to co nas czeka w najbliższych dniach. Z wielkim entuzjazmem czekamy na rozstrzygnięcia tych spotkań. Wszystkim ekipom życzymy powodzenia i po prostu przyjemności z grania! 

Placeholder