Eliminacje Mistrzostw Polski - sesja popołudniowa

Socca

Eliminacje Mistrzostw Polski - sesja popołudniowa

14 lipca 2023, 11:54

Emocje po porannym turnieju jeszcze nie opadną, a my będziemy mogli delektować się kolejnymi starciami, w walce o awans do najlepszej szesnastki w kraju.
Kolejne drużyny staną w szranki, a wśród nich kilku mocnych debiutantów, kilka znanych marek i grono pretendentów do niespodzianki.
Poza samą klasą tych turniejów i drużyn, która jest absolutnie wyjątkowa, to będziemy mieli jeszcze coś czego nie ma nigdzie indziej, coś co jest z nami od zawsze! Prawdziwe sportowe emocje!

Walka o ELITĘ

Istnieją drużyny, które znane są w świecie socca od lat, grające przyjemną dla oka piłkę, rozwijające się z roku na rok i pod wieloma aspektami przecierające szlaki, a wciąż nie znalazły miejsca w TOP16 najlepszych ekip w kraju. Aż dziw, że od lat mówimy o takich zespołach jak PD WildBoars z Wrocławia, Havana Toruń, a przede wszystkim Piwkarze Szczecin, a nie zawitały one jeszcze nigdy na finałach Mistrzostw Polski. O ile PD WildBoars, to zespół, który wypłynął stosunkowo niedawno, to zespoły Havany i Piwkarzy od lat pokazują się na turniejach organizowanych przez Playarena. Największą niespodzianką może być dla wielu sytuacja z zespołem Adriana Skorba, który przecież w ostatnich dwóch latach zdominował Pucha Polski, a mimo to nie znalazł ostatecznej recepty by załapać się na finały MP.
Dla Havany ten rok jest wyjątkowy. Mistrzostw Torunia i ich apetyty na pewno wzrosły. Zespół przesympatycznego Maćka Szymańskiego wciąż nie musi wygrać „Meczu o Wszystko”, a to dla nich zapewne jest na plus, ale znając charaktery torunian, to jest to dla nich zapewne idealny moment na wykonanie kolejnego kroku naprzód.


Co z faworytami?

Bez dwóch zdań jako faworytów do awansu na turniej finałowy można stawiać takie zespoły jak FC Noster czy Bartist Toruń. Kolejne udane eliminacje będą chciały zaliczyć zespoły Esportivo Varsovia, Tiki Taka Chorzów, Silversite FC Łódź czy Metalbark Bydgoszcz.
Wśród debiutujących, ale silnych zespołów na pewno można wymienić zespół eXc Mobile z warszawskiej Ligi Fanów, SloumoJagger z Wrocławia, a przecież w popołudniowej sesji wezmą udział jeszcze ekipy Fortuny Łódź, Husarii Mokotów czy Warsaw Rangers.
Nie można zapominać o zespołach, o których wspominałem wyżej czyli Piwkarzach, Havanie i PD WildBoars.
Oczywiście dla atrakcyjności turnieju fajnie byłoby zobaczyć kilka niespodzianek i to takich, których nie jest w stanie przewidzieć nikt.
Mamy klarownych faworytów, ale mamy też te zespoły, które chcą zapisać piękną kartę w swojej historii. Tak jak przed rokiem mogliśmy oglądać zespół Śródmieścia Grudziądz, który cieszył się z pierwszego awansu do TOP16, tak i w tym roku liczymy na podobną niesamowitą przygodę.

Jak wyglądają grupy?

Grupa A:

Silversite FC Łódź*
PD WildBoars Wrocław*
Drew-Stol Gniew Tczew
Rosso Team Tczew
Orły Sarnosia Zagórów
Orzeł United Warszawa

Grupa B:

Esportivo Varsovia Warszawa *
Havana Toruń *
Old School FC Lublin
Galacticos Lizard King Toruń
Decathlon Weekendowi Kopacze Kalisz
Reprezentacja OLSP Otwock

Grupa C:

Warsaw Rangers Warszawa *
eXc mobile Ochota Warszawa *
KS Unia Zagórze Sosnowiec
Kopacze Łódź
Opolskie Żubry Opole

Grupa D:

Piwkarze Szczecin *
SloumoJager FC Wrocław *
MTS Akapelka Lublin
Dafro Zieleń Tczew
L.W.A. Lublin

Grupa E:

Tiki Taka Chorzów *
Husaria Mokotów Warszawa *
Kosmos Edukacja F04 Częstochowa
Galport Bydgoszcz F.C.
Chivas Radom

Grupa F:

Metalbark Bydgoszcz *
Alkoholicy z Jednej Ulicy Sosnowiec
FC Gentelmens Częstochowa
Różowa Pantera Częstochowa *
KSPN Asnyk Colian Logistics Kalisz

Grupa G:

Noster Łódź *
Beds.pl Bydgoszcz *
AS Sosnowiec
KSB Warszawa
Moore Lublin

Grupa H:

Bartist Toruń *
Fortuna Łódź *
Rawlplug FT Wrocław
P.P.H.U.Dach Bydgoszcz
The Blues Zakopane


Kciuki trzymamy oczywiście za wszystkie zespoły, ale oznaczone „*” ekipy typujemy do grona faworytów swoich grup. Jak będzie? Możemy się mylić i oby tak było!

Placeholder