Euro AMP Futbol 2021 Kraków

Świat Piłki AMP Futbol

Euro AMP Futbol 2021 Kraków

15 września 2021, 20:52

Właśnie trwają Mistrzostwa Europy w AMP Futbolu, które rozgrywane są na krakowskich stadionach. W tym turnieju udział bierze 14 reprezentacji starego kontynentu. W gronie faworytów tego turnieju jest reprezentacja Polski, która rywalizuje w grupie A razem z Ukrainą, Izraelem oraz Hiszpanią. Czy uda się wygrać ten turniej naszej kadrze? Jak na razie nasza reprezentacja wygrała dwa mecze oraz jeden zremisowała.

Co to w ogóle AMP Futbol? Otóż jest to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników z niedorozwojem bądź po jednostronnej amputacji kończyny dolnej, w przypadku gracza z pola, lub kończyny górnej u bramkarza. Mecze rozgrywane są na polu gry w kształcie prostokąta o wymiarach 40 x 60 m. Punkt wykonywania rzutu karnego wyznaczony jest na 8 metrze od środka bramki. Bramki mają wymiary: 2 m wysokości, 5 m szerokości. Drużyna liczy 6 zawodników z pola plus bramkarz oraz zawodnicy rezerwowi.

Wracając do rozgrywanego euro w Polsce. Nasza reprezentacja złożona jest z najlepszych zawodników 3 topowych polskich klubów tj. Legii Warszawa, Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Wisły Kraków. Z każdym z reprezentantów na co dzień konkuruję na boisku jak i dzielę szatnię. Są to chłopaki o wyjątkowo silnym charakterze oraz wielkich umiejętności piłkarskich. Największą gwiazdą reprezentacji jest zawodnik Legii, mój klubowy kolega, Bartosz Łastowski. W środowisku polskiego amp futbolu nazywany ,,Messim’’. Wielu pełnosprawnych zawodników chciałby posiadać takie umiejętności techniczne jak on. Ponadto w kadrze grają tacy świetni zawodnicy jak Kuba Kożuch, Krystian Kapłon oraz Kamil Grygiel.

Należy podkreślić, że nasza reprezentacja na ostatnio rozgrywanym euro w 2017 r. zdobyła brązowy medal. W związku z powyższym apetyty są wysokie. Czy uda się naszej kadrze wygrać domowy turniej? Przekonamy się 19 września. Zapraszam wszystkich do śledzenia tej rywalizacji.

Placeholder