Faworyci nie zawiedli, czarne konie nie odpuszczą, a drabinka pocieszenia zapewni nam również wiele emocji czyli podsumowanie pierwszej fazy rozgrywek o Puchar Katowic

Socca

Faworyci nie zawiedli, czarne konie nie odpuszczą, a drabinka pocieszenia zapewni nam również wiele emocji czyli podsumowanie pierwszej fazy rozgrywek o Puchar Katowic

24 maja 2022, 19:49

Dwa dni temu na nowej murawie Rapidu w Katowicach rozegrał się Puchar Katowic. Sam miałem okazję na nim być i przyglądać się grze 32 zespołów podzielonych na 8 grup po 4 drużyny. Moja drużyna CAR LAB Ogniem i Szklanką była głównym powodem mojej obecności na tym turnieju. W piątek mieliście okazję przeczytać moją zapowiedź i predykcję, a dzisiaj przejdziemy do podsumowania i oceny szans na końcowy triumf każdej z ekip.

Zaczynamy standardowo od samego początku czyli grupa A

 1. PKS Gołąb Ławki - 11 punktów
 2. Snowkids - 10 punktów
 3. No Name Team - 6 punktów
 4. MKS Balkony II - 5 punktów

Snowkids mimo stawiania ich w gronie faworyta grupy w kiepski sposób zaczęło swojego grupowe zmagania i zajmują drugie miejsce w tabeli. W rywalizacji ekip drugoligowych to PKS Gołąb Ławki prezentuję świetną dyspozycję i wyrasta nam na czarnego konia zmagań drabinki mistrzowskiej.

Grupa B:

 1. Skrzydlaty Byk - 18 punktów
 2. Ligota Phoenix - 10 punktów
 3. Ajaak - 7 punktów
 4. Aristocrats Saint – Germain - 0 punktów

Tak jak pisałem dla Piotra Łabusia ta grupa to był spacerek mimo braku paru istotnych zawodników -Bartosz Borowca i Tymka Wojdanowskiego. Drugie miejsce to Ligota Phoenix, która potwierdziła swoją znakomitą dyspozycję ze zmagań drugoligowych. Miejsce 3 i 4 to pierwszoligowe ekipy Ajaak i Aristocrats Saint – Germain.

Grupa C

 1. MKS Balkony - 12 punktów
 2. FC Speed Pack - 11 punktów
 3. Falcons - 10 punktów
 4. FC Astronauts - 0 punktów

Grupa w której było chyba najrówniej. MKS Balkony udowodniły dobrą dyspozycję w aktualnym sezonie, a Falconsi mimo szczerych chęci musieli uznać wyższość ekipy Speed Packa, mimo to uważam, że Falcons to spory faworyt by wybrać się na turniej 3 Rogi – Karny.

Grupa D

 1. AC Bogucice - 18 punktów
 2. Drive Shaft - 8 punktów
 3. Scousers - 7 punktów
 4. Globetek - 1 punkt

Grupa śmierci i w nazwie i na boisku, mam wrażenie, że najwięcej wrzasku i emocji było słychać właśnie z boiska na którym swoje spotkania rozgrywała grupa D. Murowany faworyt AC Bogucice – komplet punktów i czas już na skupienie się na najważniejszych rozstrzygnięciach tego sezonu. Drugie miejsce Drive Shaft, który udowodnił, że w piłkę grać potrafi i zrzuca Scousersów i Globetek do drabinki pocieszenia. Obie „przegrane” ekipy narobią sporo dymu i sprawią masę problemów wszystkim chętnych, którzy mają chrapkę na turniej 3 Rogi – Karny.

Grupa E

 1. Old Boys Witosa - 13 punktów
 2. Chelsea Kenzo - 13 punktów
 3. Nashvikatowice - 4 punkty
 4. Club Ju International - 2 punkty

Idealnie przewidziałem rezultat tej grupy. Old Boys Witosa meldują się na 1 miejscu, drugie miejsce przypada Chelsea Kenzo, a dwie drugoligowe ekipy muszą zadowolić się grą w pucharze pocieszenia.

Grupa F

 1. Dentim Clinic Katowice -18 punktów
 2. Bonito Murcki - 6 punktów
 3. CAR LAB Ogniem i Szklanką - 4 punkty
 4. MAX Elektro Team - 3 punkty

Bez zaskoczeń dla Dentimu to był spacerek 18 punktów, 27 zdobytych bramek i 3 strzelone. Nawet brak Ariela Mnochego nie był aż tak bardzo odczuwalny. Drugie miejsce przypada ekipie Bonito Murcki po szalenie wyrównanych spotkaniach z ekipą CAR LABU i MAX Elektro. Mam nadzieję, że chłopaki z Ogniem i Szklanką poprawią pewne elementy gry i namieszają w drabince pocieszenia.

Grupa G

 1. Nankatsu - 15 punktów
 2. Sporting Zabrze - 13 punktów
 3. FC Pawiak Sosnowiec - 6 punktów
 4. KM Katowice - 1 punkt

Faworytem tej grupy była ekipa Nankatsu i unieśli presję i grupę wygrali. Drugie miejsce zajęli gracze Sportingu Zabrze czyli przyszłoroczny 1 ligowiec. Drabinka pocieszenia należy do FC Pawiak Sosnowiec i KM Katowice. Moim zdaniem kolejny czarny koń czyli Sporting Zabrze, który może sporo namieszać w rozgrywkach drabinki mistrzowskiej o Puchar Katowic.

Grupa H

 1. Beer Boys Manhattan - 18 punktów
 2. KS Silesia Katowice - 10 punktów
 3. Skład Węgla i Papy Katowice - 4 punkty
 4. FC Dream Team - 3 punkty

Kolejna ekipa z Ekstraligi, która bez najmniejszych problemów wygrała swoją grupę z kompletem oczek na swoim koncie czyli Beer Boys Manhattan. Drugie miejsce przypada dla KS Silesia Katowice w której barwach wystąpili znani „włodarze” KLS Kamil Jasica i Grzegorz Zbroja. Drabinka pocieszenia dla Składu Węgla i Papy oraz FC Dream Teamu.

Pogoda w sobotę była fantastyczna, nowa murawa Rapidu bardzo zachęcała do gry. Mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni, Panowie z KLSu nie narzekają. Liczę na to, że władze Katowic zobaczyły, że jest mega głód amatorskich rozgrywek piłkarskich w Katowicach i ułatwią chłopakom organizację kolejnych świetnych turniejów na boisku Rapidu.

Faworyci do końcowego triumfu to moim zdaniem – Dentim, Bogucice, Skrzydlaty Byk i Beer Boys

Drabinka pocieszenia powinna należeć do Falcons, Scousers, No Name Team i Globetek(nawet jeśli wygrają nie mogą jechać na 3 Rogi Karny ze względu na to, że występują w Ekstralidze)

Placeholder