FORTUNA niegościnna w I edycji Fortuna Winter Cup

Socca Łódzka Migawka Newsy Lokalne Sosnowiec Łódź Zgierz

FORTUNA niegościnna w I edycji Fortuna Winter Cup

20 lutego 2022, 16:09

Pierwsza edycja Fortuna Winter Cup za nami. W sobotnie popołudnie 16 drużyn rywalizowało w turnieju szóstek przy ulicy Minerskiej. 
Walka o zwycięstwo trwała od godziny 14 do 23, jednak pomimo wielkiego zmęczenia na końcu turnieju było widać radość z świetnie spędzonego czasu z przyjaciółmi podczas rywalizacji piłkarskiej. 
O to w tym wszytskim chodzi.

Do faworytów turnieju zaliczali się zawodnicy gospodarzy czyli Fortuna Łódź, AKS Joker czy Razem tworzymy Siłę czyli drużyny oparte na zawodnikach 1 ligi Playarena Łódź. 
Również w pierwszym szeregu do zwycięstwa stanęły ekipy 5408 Squad, które nie przegrało swojego meczu od września czy Świeci Łódź, którzy równie dobrze spisują się na zapleczu ekstraklasy Playarena Łódź. 

Świetne tempo, piękne bramki, ostra gra, rewelacyjne parady bramkarzy to wszystko już działo się w fazie grupowej gdzie w grupie A bilans punktów i bramek był taki sam i o awansie decydowały rzuty karne. 

Jednak prawdziwe rollercostery rozpoczęły się w fazie pucharowej. 
Prostrovia - 5408 squad 1:1 (karne 1:2)
KWP Łódzkie - SKRR Impet Sosnowiec 1:1 (karne 3:1)

W tych dwóch ćwierćfinałach bramka na remis padła w ostatniej minucie spotkania i tymczasem mieliśmy dwie serie rzutów karnych, jednak w obu przypadkach drużyna, która doprowadziła do remisu czyli Prostrovia i SKRR Impet Sosnowiec musieli przełknąć smaki porażki w konkursie "jednastek" chociaż strzelaliśmy z 7 metrów.

Razem Tworzymy Siłę - Nie Ma Miękkiej Gry 3:1
Święci Łódź - Fortuna Łódź 0:3

W tych spotkaniach nie było przypadku i pewnie wygrywali faworyci, więc mogliśmy złapać troche oddehu przed zmaganiami półfinałowymi.

PÓŁFINAŁY:
KWP Łódzkie - Fortuna Łódź 1:1 (karne 0:2)
Razem Tworzymy Siłę - 5408 Squad 0:1

Kolejne dwa rewalcyjne spotkania - warto też wspomnieć o tym, że KWP to skrót od Komendy Wojewódzkiej Policji z tego co się dowiedzieliśmy do Mistrzowie Polski w turnieju Policjantów i z czystym sumieniem mogę przyznac, że jezeli chodzi o organizacje gry panowie byli przygotowanie rewalcyjnie.
Szeroka gra, akcje kombinacyjne, opracowane stałe fragmenty gry - palce lizać.
Jednak więcej szczęścia miała Fortuna w rzutach karnych, ale to zdecydowanie zasługa Adriana Stacheckiego, który obronił wszytskie trzy rzuty karne.
W drugim pojedynku mieliśmy walkę pomiedzy naszym największymi gwiazdami indywidualnymi tego turnieju.
Danecki (5408 Squad) vs Bagrodzki (RTS).
Ten pierwszy wyszedł z tego pojedynku zwyciesko i po indywidaulnej akcji zapewnił 5408 wygraną, a sobie tytuł MVP sobotniego wydarzenia.

FINAŁ:
FORTUNA ŁÓDŹ - 5408 SQUAD 2:0
Szybkie dwie bramki Kołacińskiego i Zielińskiego na początku spotkania ustawiły ten pojedynek, ponieważ rywale nie byli w stanie się sprawić, żeby rewelacyjny Stachecki skapitulował w finale chociaż raz.

My w dwuosobowym składzie szukaliśmy odkrycia turnieju socca.pl i wybór mógł być tylko jeden.
Młody i świetny Mateusz Jacuński, który odebrał również nagrodę dla najlepszego zawodnika U21 - szybki, ambitny, waleczny ze świetnym uderzeniem.
Jak włączył drugi bieg to nie było silnego, żeby go złapać.

Mateusz Jacuński (Fortuna Łódź)


Placeholder